Výsledky závodů 2022 ...snad už konečně bezcovidově :-)

AJUR CUP 2022

HODKOVIČKY OBHÁJILY PUTOVNÍ POHÁR

MEMORIÁL RADKA URMINSKÉHO...z Plzně valíme do Hradce ......z Plzně rychle do Prahy a v neděli 3.4. závodíme v Hradci Králové na AJUR CUPu, který je MEMORIÁLEM RADKA URMINSKÉHO...Radek už tady s námi nějaký ten pátek není a moc nám chybí. Za prvé, není moc chlapů, kteří se stanou trenéry a rozhodčími v moderní gymnastice, a za druhé (a to je mnohem důležitější)...Radek byl prostě jen jeden. Měl rád všechny gymnastky do té poslední, ocenil, pochválil, s noblesou i zkritizoval, ale moderní gymnastiku miloval zcela a úplně, a to se vidí málo....V roce 2019 jsme na AJUR CUPu vybojovaly překrásný putovní pohár, který jsme před týdnem vrátily a s napětím jsme očekávaly, jak dopadneme a zdali budeme mít to štěstí a čest se o tuto krásnou trofej znovu utkat.....a jak to dopadlo? 

 Kategorie NML B 2012-2013 startovala Eliška KOHOUTOVÁ. Obruč byla dnes hodně neposlušná, a tak Eliška po vedoucí pozici po sestavě beznáčiní brala nakonec celkové 5.místo mezi 14 gymnastkami.

NML A 2012-2013 - v této kategorii naprosto dominovala Sydney KINDER, která s obručí a švihadlem zvítězila s více než šestibodovým náskokem a vybojovala tento víkend již podruhé zlatou medaili a 1.místo .

NST A 2010 - 2011 - v této kategorii se představilo celkem 12 gymnastek a na stupních vítězů jsme měly hned dvojnásobné zastoupení. Vítězkou se stala Natálka LAGRONOVÁ a na bronzový stupínek jí po premiéře v sestavě se stuhou doprovodila i Terezka KOPECKÁ . Pavlínku BUREŠOVOU stejně jako Terezku trápila zatím neposlušná stuha a nakonec náš trojlístek doplnila na krásném 6.místě.

NST B 2010-2011 - Kája KOTOVÁ s Natálko MICHLOVOU dnes napravily některé chybičky ze sobotního závodu a Kája vybojovala 2.místo a 3.místo patřilo Natálce ...prima, další 2 medaile pro náš gang .

JUNIORKY B 2009 - Sofinka CHRISTOVOVÁ podala velice sympatický výkon, který jí mezi 13 gymnastkami vynesl krásné 6.místo.

JUNIORKY B 2008 - Alisa SAMAREVA dnes předvedla sestavu se stuhou zase o kus lépe a mohla se radovat z 1.místa a zlaté medaile. 

JUNIORKY A 2007-2009 - poměrně nabité pole 12 gymnastek, kde se představily Terka OBSTOVÁ a Francesca KURPIERS. Francesca měla dnes krapet běhání "za plac", zradil jí míč i obruč, nicméně vidíme velké zlepšení hlavně v provádění prvků a v dynamice sestav. Terezka OBSTOVÁ podala velmi solidní výkon, hlavně bez hrubých chyb, za což jsme moc rády. Terezka nakonec obsadila super 2.místo a Francesca brala 9.příčku.

V kategorii SENIOREK B neměla Sára DILLINGEROVÁ dnes úplně svůj den, pozlobila stuha, která se motala a motala a ani míč nebyl bez chyb. Sára tedy nakonec na 8.místě.

SENIORKY A - Kája HAVLÍKOVÁ dnes s sestavách s míčem a obručí zaujala zejména velkou dynamikou a náročností svých sestav. Bohužel ani dnes se nevyhnula velkému pádu v sestavě s míčem, který se proletěl opravdu daleko....ale krůček po krůčku...makáme dál a doufáme, že již brzy se všechny chyby proletí oknem a budeme už cvičit bez chyb . Kája nakonec obsadila 2.místo 

V závěru závodu bylo rovněž vyhlášeno vítězné družstvo, které si domů odvezlo krásný putovní pohár....HURÁ HURÁ HURÁ....jsme to my....náš HODKO GANG. Máme obrovskou radost a je pro nás velkou ctí, že toho "miláčka" můžeme opatrovat i další rok....

Děkujeme pořadatelům za krásnou atmosféru kvůli které se do Hradce vždy rádi vracíme. 

 GRATULUJEME A ŠUP, ZPÁTKY DO TĚLOCVIČKY .....A MAKAT, MAKAT, MAKAT.......!!!.

IT SOFIA CUP ....a druhý mezinárodní start Natálky HUSOVSKÉ

První dubnový víkend byl opravdu bohatý na závody a gymnastky z našeho klubu se rozlétly do všech koutů . Nejdál cestovala Náťa Husovská, která s repre týmem České republiky závodila na velkém mezinárodním klání SOFIA CUP. Závodu juniorek se zúčastnilo 58 gymnastek z 20 zemí celého světa, tedy konkurence nabitá. Závodilo se ve dvou dnech, vždy po dvou sestavách. V pátek předvedly gymnastky obruče a míče v sobotu kužele a stuhy. Natálce první den opravdu hrubě nevyšel, kupila chybu na chybu, padalo náčiní i tělo, prostě "apríl" se vším všudy, jenže bohužel toto byla nepříjemná realita. Nicméně v sobotu se probudila nová Naty, která bojovala až do poslední sestavy. Předvedla velice dobrou sestavu se stuhou a moc pěkné kužele, kde byla škoda pádu téměř na konci sestavy, nicméně její sobotní výkon byl ve srovnání s páteční "horor story" neporovnatelně lepší. V celkovém pořadí se Natálka přesto vešla společně s Nikolou Novákovou do klasifikace vždy dvou nejlepších gymnastek z každého státu a v redukovaném pořadí obsadila 24.místo. Nejlépe v jednotlivých náčiních si vedla právě se stuhou na 32. místě a v kuželích jí patřila 39. příčka ze všech klasifikovaných gymnastek. Naty, děkujeme za vzornou reprezentaci a ceníme hlavně to, že jsi nestrčila hlavu do písku a bojovala si do konce, to se počítá... Další kontrolní start čeká Natálku 23.4. v Brně v rámci pohárového závodu TART CUP, tak budeme makat a doufáme, že chyb bude ubývat a zdravého závodního sebevědomí přibývat. Moc děkujeme p. Luďkovi Vidlákovi, že nám Naty tréninkově a závodně zabezpečil a s noblesou sobě vlastní ustál i ten páteční závodní průšvih .

MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ

....aneb tour de západ a 3 zlaté medaile pro holky od Vltavy

...závodní sezóna se konečně rozběhla na plné obrátky, tak do toho "dupeme", jak se dá...bohužel i my máme poměrně bohatou marodku, ale děvčata, která jsou "cajk" pilně zkouší nové sestavy na pohárových závodech v celé ČR. Sobota 2.4. patřila jarní plzeňské klasice (a nemluvíme o nějaké prémiovém jarním pivečku ), a to MEMORIÁLU ALENY FIALOVÉ. Je to závod, který léta "opečovává" plzeňský tým z TJ Slavoj a my do Plzně jezdíme moc rády a nebudeme zastírat, že také proto, že je to kousek .V sobotním nabitém programu se nejprve z našich představily naděje mladší B a A. Eliška KOHOUTOVÁ cvičila dvojboj beznáčiní a premiéru si odbyla s novou sestavou se švihadlem, obě sestavy předvedla bez velkých "kiksů", a to jí překvapivě katapultovalo až na vrchol výsledkové listiny a Eliška získala 1.místo a zlatou medaili . Stejným způsobem start - cíl jí hned následovala i Sydney KINDER v kategorii nadějí mladších 2012, která rovněž zvítězila s velmi komfortním tříbodovým náskokem...tedy další zlato doma.

V odpoledním programu zahájily naděje starší B ročníku 2011, kde Kája KOTOVÁ i Naty MICHLOVÁ shodně cvičily sestavy s kuželi a obručí. V konkurenci 17 gymnastek z celé ČR vybojovala Kája stříbro za 2.místo a Natálka obsadila krásnou 5.příčku. Obě shodně a ještě stále trápí velké množství pádů zejména v sestavách s kuželi, které letos cvičí poprvé....ale nevěšme hlavu, už vidíme i velice povedené momenty a z těch je třeba se radovat.

V kategorii juniorek B startovala Alisa SAMAREVA, která si střihla premiéru sestavy se stuhou, která nebyla zdaleka perfektní, ale solidní výkon v sestavě s kuželi nakonec vynesl Alise v konkurenci 17 závodnic na stříbrný stupínek.

V kategorii seniorek A měla Kája HAVLÍKOVÁ velký letecký den v sestavě s kuželi...je až s podivem, jaký binec dokáže na koberci toto náčiní udělat ...a Kája měla tentokrát se sbíráním plné ruce práce. Sestava se stuhou nebyla vůbec špatná, trochu jí sice pozlobil nižší strop, ale jinak krásný zážitek. Kája vybojovala také 1.místo

V seniorkách B se velmi sympaticky představila Sára DILLINGEROVÁ, která zejména po povedené sestavě s obručí obsadila sice nepopulární, ale přesto výborné 4.místo

MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME POŘADATELŮM ZA MILÝ ZÁVOD A VALÍME ZÍTRA NA TOUR DE VÝCHOD DO HRADCE!.

RHYTHMIC GYM CUP ZP+KP

RHYTHMIC GYM CUP....PART III....po sobotním maratónu volného programu jsme se v neděli opět sešly, tentokrát k závodu kombinovaného a základního programu, kde se představily téměř všechny naše gymnastky ze skupinek For Fun a moc jsme se potěšily z jejich výkonů, které byly korunovány několika medailemi. . Všem holčičkám moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. 

RHYTHMIC GYM CUP 2022...PART 1

.....po dvou letech jsme se konečně dočkali a znovu můžeme pořádat náš přátelský mezinárodní pohárový závod, letos v novém kabátku 😊 jako RHYTHMIC GYM CUP... Letošního prvního postcovidového ročníku se zúčastnilo celkem 130 závodnic z celé ČR a Německa z čehož máme velkou radost.

Závod se konal ve všech věkových kategoriích, od nadějí mladších, až po seniorky a mohly jsme vidět celou plejádu výborných gymnastek včetně několika reprezentantek České republiky, které se připravují na kvalifikační závody před letošním ME a MEJ, čehož si velmi vážíme. Závod opět "neunik" hledáčku kamer České televize, a tak si některé ze závodnic užily i svýt pár sekund slávy jako televizní hvězdičky. Nejprve pojďme děkovat....celému organizačnímu týmu v čele s Monikou Hantákovou, která nás sice všechny neskutečně honí, plísní, urguje atd., ale právě díky tomu běželo vše, jak po drátkách. Děkujeme našim obětavým maminkám, tatínkům, babičkám ,dědečkům, sourozencům a dalším příbuzným za pomoc, bez vás bychom to nedaly. Děkujeme rozhodčím v čele s hlavní rozhodčí Ivou Vodičkovou za rozhodovací maratón (alespoň si ta pravidla pořádně zažijete, ženský a Jirko 😊😊😊...) a děkujeme všem divákům za vytvoření krásné sportovní atmosféry a v neposlední řadě díky našim sponzorům a hlavnímu městu Praze, že můžeme.....

Závod zahájily naděje mladší A - ročníky 2013 a 2012...sice to už nejsou úplná gymnastická miminka, ale děvčátka, která stále v moderní gymnastice dělají teprve první krůčky a poznávají, jaká dřina to vlastně je. Náš klub zde měl dvojnásobné zastoupení...a jak se dařilo???

NML A 2012 - Sydney KINDER předvedla sestavy se švihadlem a obručí velmi vyrovnaně a hlavně bez hrubých chyb. V konkurenci 9 gymnastek jí patřilo výborné 2.místo.

NML B 2012 - Eliška KOHOUTOVÁ předvedla sestavy beznáčiní a s obručí. "beznáčku" tu naše Elka umí parádně, ale obruč jí tentokráte pozlobila, potvora kulatá. Nicméně i Eliška se mohla radovat z medailového umístění, a to ze 3.místa a bronzové medaile.

Program po obědě zahájily naděje starší A, ročníky 2011 a 2010, následovány svými kolegyněmi, které soutěží v kategorii B. Zde jsme měly celkem 6 želízek v ohni.

NST A 2011 - Ve startovní listině 6 finalistek loňského MČR této kategorie. V letošním roce všechny dívenky postoupily o stupínek výš a bylo se na co dívat. Pavlínka BUREŠOVÁ i Terka KOPECKÁ bojovaly v sestavách s obručemi a kuželi. Terezka KOPECKÁ se zvládla oklepat z katastrofálního vystoupení v minulém týdnu v Plzni a své sestavy předvedla sice ještě s chybami, ale její vystoupení již mělo mnoho povedených momentů a tolik potřebnou dynamiku a výraz. Terezka vybojovala 1.místo. Pavlínku BUREŠOVOU závod nezastihl v optimální kondici, zejména sestava s obručí měla mnoho chybiček a v sestavě s kuželi po parádním začátku Pavlínku trochu zradila paměť a tak jí nakonec patřilo 4.místo těsně pod stupínky vítězů, ale nevadí, napravíme, potrénujeme a jedeme dál 😊 s hlavou vztyčenou.

NST A 2010 - i přesto, že máme v této kategorii stále plnou lavičku na "marodce", Barče KŘÍŽKOVÁ i Naty LAGRONOVÁ bojovaly i za své zraněné kámošky. Barča KŘÍŽKOVÁ podala vyrovnaný výkon, blýskla se zejména povedenou sestavou s kuželi a Natálka LAGRONOVÁ též. Jejich výkony byly opět o stupínek lepší, než minulý víkend. Barča vybojovala 2.místo a Natálka bronz za 3.místo.

NST B 2011 - v této kategorii se představily Natálka MICHLOVÁ a Kája KOTOVÁ a hlavně Kája si chtěla napravit zpackaný závod v Plzni, což se jí povedlo a moc jí za to chválíme, protože se vyvarovala velkých chyb a zaslouženě zvítězila. Natálka MICHLOVÁ jí po vyrovnaném výkonu "doprovodila" na podium a radovala se z 2.místa.

RHYTHMIC GYM CUP 2022....PART II

Po nadějích jsme chvátaly do juniorských pater naší soutěže, v kategorii JUNIOREK A se představilo celkem 15 závodnic ročníků 2007-2009, mezi mini i naše 3 gymnastky v čele s juniorskou reprezentantkou Natálkou HUSOVSKOU, vedle ní se představily také Terka OBSTOVÁ a Francesca KURPIERS. Francesca s Terezkou se v trojboji sestav s obručí, míčem a kuželi sice dopustily chybiček, sem tam se podívaly i mimo závodní plochu 😊😊😊, ale musíme je pochválit za velkou snahu a bojovnost. Natálka HUSOVSKÁ také neměla úplně nejlepší den, ale budeme doufat, že si před mezinárodním závodem v Sofii svoji smůlu vybrala a bude se dařit. Nicméně i její vystoupení mají stoupající tendenci.

V juniorkách B máme dokonce pětinásobné zastoupení a moc jsme se na holky těšily, protože se na chvíli zbavily otravných stuh 😊 a předvedly zbrusu nově postavené sestavy s kuželi. Holky cvičily i za Áďu Novákovou, která se stále zotavuje z náročné operace a my už se moc těšíme, až se k nám v našem závodním kolotoči zase připojí.

JUNI 2009 - Sofinka CHRISTOVOVÁ se v juniorské kategorii představuje letos premiérově a její výkon byl velmi sympatický. Celkově dosáhla na velmi pěkné 6.místo.

JUNI A 2008 - Alisa SAMAREVA předvedla velmi povedenou sestavu s obručí, ale "vykousla" se s kuželi, které si s ní pěkně zacvičily 😊...Adina KODÝDKOVÁ podala v obou sestavách velice vyrovnaný výkon, ani jí ale kužele moc neposlouchaly. Isi WRIGHT se zlepšuje každým závodem. V sobotu se jí hodně povedla hlavně sestava s obručí. Ella WRIGHT se představila mimo závodní pořadí a potěšila nás dobrým výkonem v nové sestavě s kuželi. V konečném pořadí jsme byly mile překvapené, že naše gymnastky ovládly stupně vítězů. Zvítězila Alisa SAMAREVA, stříbro patřilo Adině KODÝDKOVÉ a bronzový stupínek Isi WRIGHT. 😊

V kategorii seniorek A se sešla skvělá konkurence, máme velkou radost, že k nám tyto zkušené a světovými soutěžemi ostřílené závodnice přijely. Mezi nimi se neztratila ani Kája HAVLÍKOVÁ, náš seniorský benjamínek....což zní trochu absurdně, ale když je vám 15, tak to ani jinak říci nejde...😊. Kájiny sestavy měly dle našeho názoru skvělou energii, náboj a především příběh. I když je náčiní ještě občas neposlušné (hlavně míč 😊😊 nějak nemůže Kája zkrotit), tak doufáme, že za měsíc, který Káje zbývá do MČR vše stihneme dotrénovat. Kája v kategorii seniorek nakonec vybojovala 1.místo.

V kategorii seniorek B nás letos poprvé reprezentovala plzeňská odchovankyně Sára DILLINGEROVÁ. Sára se "pere" s velkou nervozitou a chybovostí, ale svůj první letošní start zvládla na výbornou a v konečném pořadí obsadila pěkné 7.místo.

MÁME VELKOU RADOST!!!! 

NATÁLKA HUSOVSKÁ V PŘÍPRAVĚ NA MEJ!!!!

NAŠE JUNIORSKÁ ZÁVODNICE NATÁLKA HUSOVSKÁ BYLA ZAŘAZENA DO REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA JUNIOREK JEDNOTLIVKYŇ A BYLA TAKÉ ZAŘAZENA DO PŘÍPRAVY NA LETOŠNÍ JUNIORSKÉ MISTROVSTVÍ EVROPY. Natálko, moc Ti gratulujeme, přejeme hlavě zdravíčko a hodně motivace do přípravy. Natálka se představí 11.-12.3. na mezinárodním závodě Aphrodité Cup v Athénách a poté na mezinárodním závodě v Sofii. Moc držíme pěsti.

APHRODITE CUP - ATHÉNY

Natálka HUSOVSKÁ bojovala o víkendu 11.-12.3. v prvním kontrolním startu juniorského reprezentačního družstva v přípravě na MEJ v řeckých Athénách...Spolu se 3 dalšími reprezentantkami se představili v obrovské konkurenci 77 juniorek z 15 zemí světa. Představit na začátku března celý čtyřboj....no řekněme, že to pro nás byla velká "challenge", nicméně Naty se jí zhostila se ctí. Vydařil se zejména první závodní den, kdy byla Natálka dokonce 1 náhradnicí pro finále s míčem (v redukovaném pořadí 1 gymnastky za stát) a v celkovém pořadí figurovala na krásném 31.místě. Možná se divíte, že s umístěním po prvním dni používáme přívlastek "krásný", ale to je bohužel stav české MG, do horních pater světových i evropských výsledkových listin nám chybí dloooouhhhááá cesta, tedy si vážíme každého umístění našich závodnic v první polovině startovního pole...konkurence je opravdu veliká....Druhý den pro Natku bohužel 3 pády stuhy a 2 pády kuželů znamenaly propad ve výsledkové listině....i tak celkové 48.místo je poměrně nadějným začátkem a hlavně motivací do další práce a přípravy před mezinárodním závodem v Sofii, který se bude konat na začátku dubna. Naty gratulujeme a směle dál.

Hobit Cup 2022

...další zastávkou našeho závodního "cirkusu" byl přátelský závod v Plzni, který se uskutečnil v neděli 13.3.2022. Za měsíc, který uplynul od posledních závodů jsme se snažily posunout výkony v sestavách kupředu, nicméně stále se ještě potýkáme s velkým počtem chyb a pádů, ale to se prostě nedá nic dělat, protože sestavy jsou nové, pravidla náročná a musíme se s tím popasovat. V Plzni se již představily téměř všechna děvčátka z naší závodní skupiny a dařilo se nám ve výsledcích moc pěkně. Zde tedy výsledkový servis:

NML A 2012 - Sydney KINDER skvělé 2.místo 

NML B 2012 - velice příjemné překvapení, bojovný a sympatický výkon od Elišky KOHOUTOVÉ a skvělé 1.místo 

NST A 2011 - přestože Terka KOPECKÁ měla hlavně s obručí "letecký den" vybojovala i ona 1.místo a Pavlínka BUREŠOVÁ obsadila 5.příčku, protože jí pozlobil kulatý a neposlušný míč.

NST B 2011 - v této kategorii obsadila Natálka MICHLOVÁ pěkné 5.místo a Kája KOTOVÁ, kterou krapet zradila paměť v sestavě s obručí brala 7.příčku.

NST A 2010 - Barča KŘÍŽKOVÁ po vyrovnaném výkonu v obou sestavách brala skvělé 2.místo‍ 

JUNIORKY B - bojovný výkon vynesl Adině KODÝDKOVÉ 1.místo a pěkné 7.místo obsadila Isi WRIGHT.

JUNIORKY A - ...bohužel se stále potýkáme s velkým množstvím chyb a pádů...ale nevzdáme to ...Terezka OBSTOVÁ při své letošní závodní premiéře brala příjemné 3.místo a nepopulární v podobě 4.místa zbyla na Francescu KURPIERS.

SENIORKY A - Kája HAVLÍKOVÁ se blýskla opravdu skvělou sestavou s kuželi, ale s míčem bohužel "prohrála vysoko na body" a tak v celkovém součtu obsadila 2.místo .

MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME POŘADATELŮM ZA PŘÍJEMNÝ ZÁVOD A ...MAKÁME DÁL .

DISNEY CUP

...zahajujeme, závodíme, těšíme se, bojíme se, ale jedem... První letošní pohárový závod jsme absolvovaly již 19.února v SKP MG Brno na tradičním Disney Cupu. 

Děvčata si vyzkoušela zbrusu nové sestavy, trochu to skřípalo, drhlo, ale některé věci se povedly a z toho jsme měly velkou radost....snad jsme na dobré cestě .Jak to dopadlo? 

NML A 2012 - Sydney Kinder obsadila 5.místo v sestavě beznáčiní, ale získala 1.místo v sestavě s míčem, se kterým letos cvičí premiérově. 

NST A 2011 - Terka Kopecká si letos odbyde premiéru v kategorii nadějí starších, kde bude cvičit celý čtyřboj s obručí, míčem, kuželi a stuhou....V Brně předvedla sestavy s obručí a nově také s míčem. Ve víceboji patřilo Terezce 3.místo a v míči si odvezla 1.místo a zlatou medaili. 

JUNIORKY B - v této kategorii se našim děvčatům dařilo střídavě, Alisa předvedla velmi pěknou sestavu s obručí a měla neposedné kužele, Adina pěkně provedla kužele a měla neposednou stuhu. V konečném součtu obsadila Alisa 1.místo a Adina 2.příčku. 

JUNIORKY A - Francesca Kurpiers si "střihla" nové sestavy s míčem a stuhou a obsadila 2.místo. Natálka Husovská v kategorii juniorek 2007 předvedla velmi povedené sestavy s kuželi a s obručí a ve své kategorii zvítězila. 

SENIORKY A - Hodkovičky mají vlastně vůbec poprvé zastoupení v kategorii Seniorek A, nějak nám vyrostla Kája Havlíková ... Ve své kategorii obsadila při premiérovém startu, kdy jí hodně pozlobil míč....moc gratulujeme holkám, byly jste statečné ...teď zpátky do tělocvičny, čeká nás hodně, hodně práce, ale jdeme do toho a těšíme se na další starty.