Výsledky 2019...bude pro nás devítka šťastným číslem?...... 

HELGA-FENEBERG POKAL / 12.10.2019 Obertraubling (GER)
HELGA-FENEBERG POKAL / 12.10.2019 Obertraubling (GER)

HELGA-FENEBERG POKAL V NĚMECKÉM OBERTRAUBLINGU PŘINESL NAŠIM GYMNASTKÁM 13 CENNÝCH KOVŮ

V sobotu 12.10.2019 jsme se již tradičně představily na mezinárodním závodě v německém Obertraublingu. Letos se zúčastnilo více než 120 gymnastek ve všech věkových kategoriích....a jak již nadpis napovídá, dařilo se nám vskutku parádně...

Naděje nejmladší 2011 - v konkurenci 15 gymnastek vybojovala Terezka KOPECKÁ se svojí novou sestavou beznáčiní krásné 3.místo a bronzovou medaili 🥉a otevřela náš sobotní medailový koš :-).
Naděje mladší 2010 - bezkonkurenční Bára KŘÍŽKOVÁ a po vítězství na závodech v Hofu přidala další zlato a 1.místo 🥇🏆, Verča DACZICKÁ jí doplnila na stupních vítězů 3.místem 🥉a Terezka CHVÁTALOVÁ obsadila se zbrusu novým dvojbojem krásné 5.místo.
Naděje mladší 2009 - Andrea WOLFOVÁ obsadila v této kategorii 2.místo a získala stříbrnou medaili 🥈zejména díky pěknému výkonu v sestavě s obručí.
Na závěr dopoledního programu se navíc exhibičně představila jedna z našich společných skladeb BN ve složení Barča Křížková, Veronika Daczická, Terezka Chvátalová, Johanka Babištová a Terka Kopecká.
Odpolední program zahájily gymnastky ročníků 2008 a 2007...tedy...😄
Naděje starší 2008 A - Tuto kategorii ovládla Terezka OBSTOVÁ a Lucinka KŘÍŽKOVÁ, které nedaly domácím gymnastkám šanci a obsadily 1. a 2.místo 🏆🥇🥈...skvělý výkon, hoky!
Naděje starší 2008 B - Krásný výkon Francescy KURPIERS jí katapultoval na báječné 3.místo a "Fanoušek" vybojovala bronz 🥉.
Naděje starší 2007 A - Natálka HUSOVSKÁ podala výborný výkon, hodně nás potěšilo i její výborné skóre, které atakovalo 12-bodovou hranici a z toho máme velkou radost. Naty také vybojovala 🏆🥇.
Naděje starší B - Adélka NOVÁKOVÁ se loučila se starými sestavami a byla to paráda. Zvítězila naprosto jednoznačně s velkým bodovým náskokem 🏆🥇.
Juniorky A 2006 - Kája HAVLÍKOVÁ, po MČR juniorek zúročila hodiny dřiny a vybojovala 1.místo 🏆🥇.
Juniorky A 2005 - v této kategorii byla suverénní Naďka ŠOLCOVÁ, která své 1.místo také podtrhla super výkonem a za známky přes 13 bodů jsme moc rády 🏆🥇, v této kategorii vybojovala 3.místo a bronz Terezka ČERMÁKOVÁ 🥉.
Juniorky B 2005 - Terezka ZŮNOVÁ měla "černou sobotu" v sestavě s míčem, nicméně za sestavu s obručí získala nejvyšší známku a celkově obsadila krásné 5.místo.
Juniorky 2004 B - Sofi OCELÍKOVÁ se rozloučila s juniorkou kategorií krásným a výrazovým výkonem a výborným 5.místem.
Seniorky B - Máme velikou radost, že se do našeho závodního gangu přidala po 7 měsících po těžkém zranění Kačka MINKSOVÁ...a jak to Kačka zvládla, s grácií a noblesou a její nakažlivě dobrou náladou. Sestava s kuželi - no,byl to mazec, kužele vyhrály 🙈🙉🙉🙉...obruč už byla krásná a Kačka vybojovala 2.místo a završila naši medailovou sbírku na celkem 13 kousků.
Kačka a Sofi si ještě "střihly" exhibiční vystoupení pro soutěže společných skladeb svojic a trojic.
Děkujeme Monče za přípravu děvčat a Ivě Vodičkové za maratón za rozhodcovským stolem a všem rodičům a holkám za "kotel" a příští týden už hurá na společky do Brna. TĚŠÍME SE!!!!
Děkujeme za nádherné fotky paní Marcele KURPIERS...jste fakt profík!

RUDOLF LION CUP 2019 / Hof (GER)
RUDOLF LION CUP 2019 / Hof (GER)

ČTYŘI CENNÉ KOVY Z NĚMECKÉHO HOFU ZAHÁJILY PODZIMNÍ SEZÓNU HODKOVIČEK

RUDOLF LION CUP 2019...aneb další, ale bohužel poslední setkání s velkým lvem v německém Hofu. Na letošním 12.ročníku tohoto mezinárodního závodu se představilo celkem 6 států a více než 100 gymnastek.
Náš klub reprezentovalo po letní pauze 8 gymnastek a my jsme byly hodně zvědavé, jak nám podzimní závodění půjde :-)...přece jen, prázdniny byly dlouhé.
V kategorii ročníku 2010 se ve dvojboji sestav BN a s libovolným náčiním představily Barunka KŘÍŽKOVÁ a Veronika DACZICKÁ, které obě zvládly závod na jedničku. V konečném pořadí Barunka jednoznačně zvítězila a Veronika vybojovala krásné 2.místo.
V kategorii 2007-2009 kadetek mladších a starších se představily Adélka NOVÁKOVÁ, Andrejka WOLFOVÁ, Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS. Holky předvedly dvojboj sestav s náčiním, občas je nějaké náčiní trochu pozlobilo, ale celkově bylo jejich vystoupení velmi sympatické a pozitivní...A jak to dopadlo? Lucinka KŘÍŽKOVÁ obsadila v konkurenci 23 gymnastek krásné 6.místo, hned za ní byla na 7.příčce Francesca KURPIERS, 9.místo patřilo Adélce NOVÁKOVÉ, která se "prala" s obručí a Andrejka WOLFOVÁ obsadila 11.místo.
V kategorii 2007 A obsadila Natálka HUSOVSKÁ krásné 2.místo a v kategorii 2008 získala Terezka OBSTOVÁ zlatou medaili.
Všem holčičkám moc gratulujeme, děkujeme Monice a Ivě za celodenní maraton rozhodování a paní Marcele za přípravu holek a těšíme se na další závody :-) !

MČR JUNIOREK / Brno 28.-29.09.2019
MČR JUNIOREK / Brno 28.-29.09.2019

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK 2019
....nejprve bych se asi všem našim příznivcům chtěla omluvit, že článek o MČR píšeme skoro s týdenním zpožděním...nějak tyto akce déle "zpracováváme" 😊..
Ale pěkně popořadě. Poslední zářijový víkend hostila SK TART MS Brno ve sportovní hale na Kounicově ulici asi nejexponovanější MČR, a to v kategoriích juniorek a seniorek.
V kategorii juniorek se představilo celkem 43 gymnastek (oproti loňským 38) v celém mistrovském čtyřboji sestav se švihadlem, míčem, kuželi a stuhou. V sobotu se cvičilo švihadlo a míč a v neděli gymnastky čtyřboj dokončovaly s kuželi a stuhou.
Co bylo na letošním šampionátu nového? Především asi účast zahraničních rozhodčích, které měly zajistit maximální objektivitu závodu. Dále potom spojení MČR juniorek a seniorek do jednoho podzimního termínu...tady malinko tápu. Letošní MČR seniorek se uskutečnilo neuvěřitelných 18!!!! měsíců po loňském šampionátu a juniorky závodily po 17!!! měsících. Seniorky měly domácí šampionát PO Mistrovství světa (které asi úplně nedopadlo - viz trefný komentář Míry Langra ....zde:... Na mistrovství světa v moderní gymnastice v Baku skončila kvalifikace. Alina Chamzina obsadila 52. místo, Sabina Zálešáková 75. místo.
Obě určitě odvedly na místě maximum. Přesto je to nejhorší český výsledek na důležitém předolympijském mistrovství světa.
Pro srovnání:
1983: 8. Mojžíšová, 11. Záhorovská
1987: 13. Sokolovská, 25. Koppová
1991: 16. Oulehlová
1995: 18. Šebestová, 30. Oulehlová
1999: (>30. Kalábová/Černohlávková)
2003: 25. Červenková
2007: 50. Míčková
2011: 47. Míčková
2015: 48. Míčková
No, o důvod víc pro Český svaz moderní gymnastiky - ČSMG přemýšlet, co s tím do budoucna...

Juniorky na letošním 1.MS juniorů vůbec nebyly a tento šampionát se koná 8 měsíců před MEJ 2020. Úplně tomu načasování nerozumím.... Protože tento šampionát má již být vždy v tomto termínu...
Pozitivem bylo, že všechny gymnastky, i ty, které zrovna nestály na stupních vítězů dostávaly slušné bodové hodnocení, neodcházely s 1, 2, či třemi body, jak je na našich šampionátech zvykem. Nejlepší závodnice potom dostávaly ohodnocení mezi 13-15 body, což je super... ale i zde jsme mohli vidět, že jsme si všichni rovni, ale někteří jsou přeci jen rovnější.
Ale dost filosofie...zpátky k našim 😊:
Náš klub měl v kategorii juniorek dvě gymnastky, a to Karolínku HAVLÍKOVOU a Naďu ŠOLCOVOU. Obě se na juniorském šampionátu představily poprvé, Kája letos v kategorii juniorek jako nejmladší ročník zahajuje, Naďa loni startovala v kategorii kadetek starších. A jaké jsme si stanovily cíle? Myslím, že přiměřené. Samozřejmě a obligátně zacvičit co nejlépe, užít si to ...., ale teď vážně, cílem bylo umístění v první polovině startovního pole, abychom od loňského roku naši výsledkovou bilanci trochu vylepšily 😊.
...no, a jak se našim holkám dařilo?...Stručně, tak nějak jako tomu podzimnímu počasí, chvíli slunko, chvíli liják 😊...
KÁJA - startovní číslo 7 - zahájila krásnou sestavou se ŠVIHADLEM - nerada komentuji výkony rozhodčích, ale bylo vidět, že ještě nebyly úplně "zahřáté" a známka byla, říkám upřímně jak to cítím hodně "při zdi"...MÍČ - báječná choreo na píseň Whitney Houston a opět velmi povedená sestava, chyba v jednom z obratů, ale jinak moooc fajn... První den ukončila Kája na krásném 21.místě. V neděli zahajovala sestavou s KUŽELI - legendární Kaťuša roztleskala celou halu, bohužel neposlušné kužele Káju v úplném závěru zradily a (potvory) upadly, což byla obrovská škoda ☹...STUHA - a lyrická Bohéma...Kája si stuhu užila, bojovala a výsledkem byla opravdu skvělá sestava, která si v hodnocení tohoto náčiní vysloužila parádní 11.místo. V celkovém hodnocení víceboje obsadila Kája při svém debutu krásné 21.místo, tedy výkonnostní cíl splněn!!! Kájo, krásné zahájení v kategorii juniorek, bravo, moc gratulujeme.
NAĎA - startovní číslo 27 - tak Naďa na rozdíl od Káji nezahájila ☹ krásnou sestavou se ŠVIHADLEM, no, co můžeme dělat, byl to průšvih, švihadlo si s Naďkou dělalo co chtělo (potvora 😊)..nic nic jedeme dál. MÍČ - bojujeme, míč moc povedený, ladný, silný, pěkná sestava, bodově trošku přidržená, ale co...Naďa po prvním dnu figurovala na děleném 23.místě. Neděle - Naďa začíná sestavou s KUŽELI, ačkoli ani ona se nevyhnula pádu, kužele vystřihla parádně. V celkovém hodnocení tohoto náčiní se vyhoupla na fantastickou 7.příčku. STUHA - no tady už si únava celého víkendu vybrala svou daň - stuha byla plná nepřesností snad až moc přísně potrestaných. Nicméně v celkovém hodnocení si Naďa oproti sobotě polepšila a celkově jí při premiéře v juniorské kategorii patří 19.místo a i zde...výkonnostní cíl splněn. Moc gratulujeme i Naďce.
Moc děkujeme všem, kdo holkám v přípravě pomáhal. Děkujeme Monče Hantákové za vytvoření super podmínek, děkujeme Jarce Zajoncové a Luďkovi Vidlákovi za pomoc na soustředění v Poreči i v Brně a za jejich cenné rady a frčíme dál. Moc děkujeme i za velice ochotnou spolupráci rodičů a všem děvčátkům v oddíle za velikou podporu a skvělé fandění...protože tohle bylo to, co holky i ve chvílích´, kdy už toho měly plné zuby táhlo dál.
TAKŽE DĚKUJEME A GRATULUJEME!....a jestli jste to dočetli až sem, tak taky moc děkuji 😊😊😊
Krásné fotografie z dílny pana Jaromíra Rezka. děkujeme.

Oblastní Přebor Prahy juniorek / 14.9.2019
Oblastní Přebor Prahy juniorek / 14.9.2019

PŘEBOR PRAHY JUNIOREK
Podzimní sezóna odstartována....ve velkém stylu...aneb v sobotu 14.9. proběhl ve sportovní hale SK Motorlet Praha oblastní přebor Prahy v kategoriích juniorek a seniorek, kde náš klub reprezentovaly Karolína HAVLÍKOVÁ a Naďa ŠOLCOVÁ.
Pro obě naše gymnastky to byla premiéra v juniorské kategorii, která klade na gymnastky velké nároky jak po technické stránce, tak i po stránce artistiky a provedení.
Obě naše gymnastky připravily pro tuto sezónu čtyřboj nových sestav a my jsme byli všichni moc zvědaví, jak se s tímto závodem holky "poperou" po dlouhé letní pauze :-).
Holky byly pěkně nalosované jako startovní čísla 2 a 3, čtyřboj sestav předvedly v pořadí švihadlo, míč, kužele a stuha.
Kája HAVLÍKOVÁ předvedla první část víceboje se švihadlem a míčem ve velkém tempu a nasazení, ve švihadle jí patřilo krásné 4.místo a v sestavě s míčem 6.příčka. Ve druhé části závodu jí potrápily neposlušné kužele a stuha, ale i přesto odjela moc krásný závod. Kája je velice výrazová, každou sestavu má ušitou na tělo a její vystoupení zanechalo velice sympatický dojem. Celkově obsadila krásné 7.místo.
Naďa ŠOLCOVÁ ještě v loňském roce závodila v kategorii kadetek. Svůj přechod do vyšší výkonnostní kategorie zvládla na výbornou. Potrápilo jí neposedné švihadlo a kužele, krásně zvládla sestavy se stuhou a míčem. Její sestava se stuhou byla klasifikována jako 3.nejvyšší. Nakonec Naďa obsadila celkové krásné 6.místo.
Moc gratulujeme holkám, děkujeme za krásné fandění našemu "gangu z Hodko" a přejeme hlavně pevné zdraví a mnoho sil do závěrečné přípravy na MČR...a budeme moc rádi, když zase naše holky odvypráví nějaké krásné gymnastické příběhy :-).

KLÁNOVICE CUP ZPMG - 16.6.2019
KLÁNOVICE CUP ZPMG - 16.6.2019

KLÁNOVICE CUP 2019 - závod ZPMG 
V neděli 16.6.2019 jsme zakončili jarní sezónu přátelským závodem určeným výhradně pro kategorie základního programu moderní gymnastiky. V Klánovicích se představilo našich 19 závodnic, které se poměřily se závodnicemi z SK ELI Dolní Břežany a domácí Astrou Klánovice. Všem gymnastkám gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme všem krásné prázdniny!
1.místo - Sára Hoblová (0.C), Eliška Votavová (0.D), Monika Pastyříková (I.2011), Justýna Moroz (II.), Lucie Bartošová (III.)
2.místo - Marie Vajsochrová (O.B), Dominika Frodlová (0.D), Kristýna Kunešová (I.2010),
3.místo - Adéla Pechová (I.2011), Hana Hernová (I.2010), Klára Kunešová (III.), Michaela Nyklíčková (IV.)

DĚTSKÝ SEN / Bernartice, 16.6.2019
DĚTSKÝ SEN / Bernartice, 16.6.2019

DĚTSKÝ SEN V BERNARTICÍCH UKONČIL JARNÍ SEZÓNU VOLNÉHO PROGRAMU
Jako již tradičně jsme se s jarní sezónou rozloučili krásným přátelským závodem v jihočeských Bernarticích, který má i poetický název Dětský sen.
Jarní sezóna byla dlouhá a náročná, přinesla nám mnoho cenných umístění, mnoho medailí, ale občas i nějaké slzičky a zklamání. Naše holky od těch nejmenších až po ty nejzkušenější se toho mnoho naučily, užili jsme si spoustu legrace a už se těšíme na podzimní část sezóny.
...a jak to dneska dopadlo... :-)
NNML 2012 - Eliška Kohoutová 🥇Beatka Schubert 🥈a Teuška Vlášková 🥉
NNML 2011 B - Natálka Michlová 🥇Kája Kotová 🥈
NNML 2011 A - Terka Kopecká 🥇Pavlínka Burešová 🥈
NML B - Verunka Daczická 🥇Terezka Chvátalová 🥈Natálka Lagronová 🥉
NML A - Baruška Křížková 🥇
NST - Terezka Obstová 🥇Lucinka Křížková 🥈Francesca Kurpiers 🥉
Děkujeme také našim juniorkám a Tamce Tripské za pěkná exhibiční vystoupení.
Tak a máme to za sebou a teď hurá na prázdniny. Holky, moc vám děkujeme, gratulujeme vám ke všem vašim úspěchům, máme z vás radost, protože mnohdy to není lehké a vy musíte překonat samy sebe, ale pamatujte, že právě ty těžké momenty vás posouvají vpřed. Děkujeme rodičům za vaši podporu, za fandění a za velikou pomoc oddílu. Děkujeme všem trenérkám, které se o holky starají po celý rok a děkujeme Monče, že nás všechny tak krásně koordinuje :-), abychom "nezvlčely" :-)
PŘEJEME VŠEM KLIDNÉ LÉTO PLNĚ SLUNÍČKA, ODPOČINKU A POHODY A BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT ZASE NA PODZIM...p.s. to ale neznamená, že teď se odmlčíme :-) a vy se určitě můžete těšit na další zajímavosti a články ze života (nejen) našeho klubu. :-)

BŘEŽANSKÝ CUP ZPMG / 8.6.2019
BŘEŽANSKÝ CUP ZPMG / 8.6.2019

Břežanský Cup 2019

V sobotu 8.6.2019 jsme opět po roce přijali pozvání na pohárový závod ZPMG - pro skupiny Bejamines, Mini For Fun a For Fun do nové haly v Dolních Břežanech, na 2. ročník Břežanského Cupu 2019.

V konkurenci oddílů z SK ELI Dolní Břežany a Astra Klánovice startovalo za náš oddíl 21 gymnastek.

  • 1. místo: Petra Čeňková (0.B.2012), Eliška Votavová (O.B.2010 a ml.), Monika Pastyříková (I.2010 a ml.), Kristýna Kunešová (I.2008 a ml.), Justýna Moroz (II.2008,2009), Lucie Bartošová (III. 2006,2007), Klára Vojtášková (IV.2005)
  • 2. místo: Sára Hoblová (0.B.2012), Dominika Frodlová (0.B.2010 a ml.), Debora Zámyslická (I.2008 a ml.), Pavlína Kutinová (II.2008,2009), Adéla Haisová (III. 2006,2007), Jitka Soukupová (IV.2005)
  • 3. místo: Hana Hernová (I.2010 a ml.), Linda Petrovová (I.2008 a ml.), Soukupová Jitka (II.C.), Julie Havlíčková (III. 2006,2007), Michaela Nyklíčková (IV.2005)

Všem gymnastkám gratulujeme k jejich pěkným výkonům a těšíme se na další závod v neděli 16.6. v Klánovicích!

Děkujeme Monice a Mili za jejich rozhodování, paní Marcele Kurpiers za krásné fotky.

Tým z Hodkoviček

GRAND PRIX BRNO 2019 / 8.6.2019
GRAND PRIX BRNO 2019 / 8.6.2019

FINÁLE GRAND PRIX BRNO A HOLKY Z HODKOVIČEK :-) 
...Kája, Náťa, Terezka a Lucka se v sobotu 8.6.2019 představily na finále Grand Prix v Brně v rámci exhibice, kterou předvedlo Družstvo nadějí ČR, kterého jsou naše holky členkami.
Paráda, jsme na vás moc pyšní!
Grand Prix je veliký závod. V letošním roce jsme zde mohli na rozdíl od jiných let vidět téměř kompletní světovou špičku v čele z jednou jejích největších star - Arinou AVERINOU...Myslím, že nejen pro naše holky, ale i pro všechny ostatní malé gymnastky je to velký svátek, mohou své vzory vidět naživo nejen v závodě, ale i na tréninkové ploše a někdy tak trochu potají se jich i dotknout a zjistit, že jako ony, jsou i tyto hvězdy světové moderní gymnastiky z masa a kostí a že za jejich uměním na koberci stojí nekonečné hodiny veliké dřiny...
Získat podpis či fotku se svým vzorem, to je někdy nekonečné čekání na vhodný okamžik, ale úlovky stojí za to :-)...myslím, že ty tréninkové deníky, trička, fotky, či dokonce podepsané gymnastické náčiní prostě nikdy nepoletí do koše a budou pro naše holky nekonečnou motivací :-) ...A klobouk dolů před všemi gymnastkami, které se s malými holkami nekonečně trpělivě fotí a podepisují...fakt bezva :-) .....
Co je moc smutné je fakt, jak malé propagace se této významné akci dostalo, poloprázdná hala při víceboji seniorek byla moc smutná a myslím, že to ani pro gymnastky není moc příjemná situace. Vždycky si vzpomenu na Ostravskou tretru, když měl přijet Usain Bolt...to byla, panečku akce...a Arina Averina je v MG také takový Usain Bolt, no ne? Velká škoda, že finále Grand Prix je zcela v ústraní sportovního zájmu :-(" sestavy,
A kdo se nám "u Vltavy" líbil nejvíc? Holky by se asi jednoznačně shodly na Arině a vycházejících hvězdách ruské MG Lale Kramarenko a Darje Trubnikové, ale i další holky byly skvělé, Katrin Taseva (BUL) a famózní míč a stuha, Boryana Kaleyn (BUL) a Neviana Vladinova (BUL) a jejich báječné a originální sestavy, elegantní Alina Harnasko (BLR) a její snový míč, velká dáma Ekaterina Selezneva (RUS) a její "všechnokrásné" sestavy a nekonečná elegance, Viktoria Onoprienko a dokonalost ukrajinské školy, dynamická Zohra Aghramirova (AZE), ale také skvělé Španělky a krásná Elizaveta Polstjanaja (LAT).... :-) rozhodně se bylo na co koukat :-)
Tak pojďte mrknout do galerie na krásné fotky a na to, co jsme všechno "ulovily"...

MT "O POHÁRIK BRATISLAVY - MEMORIÁL MÁRIE KUKLIŠOVEJ" / 8.6.2019
MT "O POHÁRIK BRATISLAVY - MEMORIÁL MÁRIE KUKLIŠOVEJ" / 8.6.2019

MEMORIÁL MÁRIE KUKLIŠOVEJ A ZLATÁ A BRONZOVÁ RADOST PRO HODKOVIČKY
Naše nejmenší gymnastky z kategorie nadějí nejmladších se vydaly 8.6.2019 závodit do Bratislavy na Slovensko, kde se uskutečnil 3.ročník mezinárodního závodu O pohárik Bratislavy "Memoriál Márie Kuklišovej v konkurenci 150 gymnastek ze Slovenska, ČR, Německa a Ruska 🇨🇿🇩🇪🇸🇰🇷🇺
Pro většinu našich holčiček to byl první "ostrý" :-) mezinárodní závod a konkurence byla opravdu veliká. Naše holčičky se neztratily, získaly mnoho cenných zkušeností a svými umístěními nám udělaly velikou radost.
A jak to dopadlo?
Kategorie 2012 B: krásné 9.místo v polovině startovního pole obsadila Beatka SCHUBERT a 12.místo Eliška KOHOUTOVÁ
Kategorie 2011 B: Super 5.příčku obsadila Kája KOTOVÁ a krásné 8.místo přiváží Natálka MICHLOVÁ.
Kategorie 2011 A: Terezka KOPECKÁ jen o chloupek na 4.místě ve víceboji a super bronz 🥉za 3.místo v sestavě s obručí. Pavlínka BUREŠOVÁ ve víceboji 12.místo a 1.místo a zlato 🥇 v sestavě se švihadlem.
Moc gratulujeme, super výsledky a krásné výkony. Moc děkujeme Tamce TRIPSKÉ za přípravu holčiček a všem mamkám za ...no však víte..."to všechno okolo".

MČR naděje starší 2008
MČR naděje starší 2008

VŠECHNY GYMNASTKY Z HODKOVIČEK VE FINÁLOVÉ TOP 16 NA MČR NADĚJÍ STARŠÍCH 
Takový pan Facebook se mne vždycky ptá, co se mi honí hlavou.... Tak dneska se mi honí hlavou spousta věcí, o kterých tu vůbec nechci mluvit... ale především bychom chtěly obrovsky pochválit naše gymnastky za jejich krásné a zodpovědně výkony na dnešním mistrovství... Pro všechny holky Terku OBSTOVOU, Francescu KURPIERS i Lucinku KŘÍŽKOVOU to bylo první mistrovství v soutěži jednotlivkyň a v těžké konkurenci 39 gymnastek se neztratily... Terezka fantastické 9.místo v trojboji, navíc 8.příčka v kuželích a 9.místo ve švihadle, Fany báječná 14.příčka, skvělá 10.příčka v doplňkové sestavě se stuhou a v sestavě se švihadlem a Lucinka, i přes velmi bolestivě zraněné koleno krásná 16.příčka a 15.místo v sestavě s kuželi... Všechny holky v TOP 16....to je prostě skvělé....
Moc gratulujeme!!! Moc moc!!! Děkujeme všem za skvělý "kotel"...opět jste byli báječní! ..a mrkněte do fotogalerie a na FB na fotky :-) 

MČR naděje starší 2007
MČR naděje starší 2007

"MISTROVSKÁ SEZÓNA" UKONČENA DALŠÍ FINÁLOVOU TOP 16 ZÁSLUHOU NATÁLKY HUSOVSKÉ
Letošní jarní šňůra MČR byla tuto neděli zakončena Mistrovstvím České republiky nadějí starších ročníku 2007. PRo naší Natálku HUSOVSKOU by tento závod premiérou v programu A, protože ještě loni závodila v kadetkách mladších.
Natálka HUSOVSKÁ si pro tuto sezónu připravila zbrusu nový čtyřboj náročných sestav a pracovala na nich velmi pilně.
V dnešním závodě se představilo 25 gymnastek, Natálka se startovním číslem 3 nejprve v prvním sledu nádherně předvedla sestavy se švihadlem a míčem. Ve druhém sledu zahajovala sestavou s kuželi, které jí dnes trochu zradily, byly neposlušné a padaly :-(...Ale závěrečná náročná sestava se stuhou vyšla Natálce moc dobře a Naty nakonec obsadila krásné 12.místo....nakukovala a statečně ťukala na dveře první desítky...ale...no prostě to letos ještě nevyšlo. Natálka navíc přidala 10.místo v sestavě se švihadlem, fantastickou 7.příčku v sestavě s míčem a 11.místo v sestavě se stuhou (a pořadí v kuželích ??? :-) - no, úplně nahoře to nebylo :-) ....)
Natálko, BRAVO a veliká pochvala za Tvojí práci a bojovnost a jen tak dál! Moc gratulujeme!!!! ....a v neposlední řadě DÍKY, DÍKY, DÍKY za prostě báječné celovíkendové fandění, nejen holkám, ale i rodičům, jste skvělí!....tak teď to ještě "nandat" těm ruským bratrům v hokeji a můžem zase v pondělí v klidu do práce... :-) :-) :-)

Tamara TRIPSKÁ
Tamara TRIPSKÁ

MČR DOROSTENEK A DALŠÍ PARÁDNÍ FINÁLE PRO TAMKU TRIPSKOU

...v neděli 19.5. Hostil severočeský Jablonec nad Nisou další z řady MČR, tentokrát MCR dorostenek, kde si s chuti zacvičila naše Tamka TRIPSKÁ.
než se dostaneme k výsledkům samotným... Dovolte pár slov... Dorostenky mne jako závod baví, protože to je taková ryzí gymnastika, tyhle holky to milujou a strašně rády cvičí a je to vidět. ...tak třeba naše Tamka...zraje jako víno :-) ....když přišla před dvěma lety, že by "si skočila..." docela jsme se smály... :-) a letos... V podobném duchu, mezi bakalářskými zkouškami na ČVUT, cestováním mezi Prahou a rodnou Bratislavou, trenérskou pomocí v klubu si prostě bez ztráty kytičky složí 3 sestavy a "střihne republiku" s obrovskou chuti a nadšením a hlavně s nadhledem a úsměvem. TAMKO, VELIKÁ GRATULACE K POSTUPU DO FINÁLE A KRÁSNÉMU 10.MÍSTU VE VÍCEBOJI A SKVĚLÉMU 6.MÍSTU VE CVIČENÍ S OBRUČÍ. A buď pořád tak báječná jako jsi!!!! A gratulujeme vítězkám i všem účastnícím!
Děkujeme všem za podporu a fandění a paní trenérce Monice za přípravu!

Adélka NOVÁKOVÁ
Adélka NOVÁKOVÁ

CO SE DĚJEEEEE? ADÉLKA NOVÁKOVÁ MÁ DVĚ MEDAILE Z MČR KADETEK MLADŠÍCH
Jihomoravský Vyškov hostil v sobotu 11.5. první letošní Mistrovství České republiky, a to v kategorii kadetek mladších, kde nás reprezentovala Adélka NOVÁKOVÁ.
Celkem se na tomto mistrovství představilo 49 gymnastek, které nejprve předvedly dvojboj sestav s obručí a kuželi a poté nejlepších 16 postupovalo do finále, kde se cvičila sestava s libovolným náčiním.
Adélka startovala na MČR již v loňském roce a obsadila 31.místo, náš cíl byl tedy jednoduchý - podat zodpovědný výkon bez hrubých chyb a zkusit zabojovat o TOP 16, což se zdálo na začátku závodu jako poměrně husarský kousek, konkurence byla opravdu veliká.
Jako první předvedla Adélka sestavu s obručí ... a opravdu parádně! Známka 9,40 dávala pro finále velké naděje, ale čekaly nás ještě kužele, které, jak víme dokáží být velmi zrádné, ale Adélka se nezalekla, bojovala a po báječném výkonu se na skvělém 5.místě katapultovala do finálové TOP 16!
Ve finále předvedly gymnastky sestavu s libovolným náčiním, v případě Adélky to byl míč, se kterým jsme se docela dost "praly" po celou sezónu... Ale tvrdá práce se Adélce opravdu vyplatila a sestava s míčem klapla parádně :-)...
A jak to dopadlo. K našemu velkému překvapení vybjovala Adélka NOVÁKOVÁ BRONZOVOU MEDAILI ve víceboji 🥉a navíc ještě přidala fantastické STŘÍBRO 🥈 za sestavu s libovolným náčiním.
Co říci, ADI, PARÁDA! OBROVSKÉ GRATULACE ADÉLCE, PANÍ TRENÉRCE MONICE A CELÝM HODKOVIČKÁM, PROTOŽE TYTO MEDAILE JSOU OCENĚNÍM A VÝSLEDKEM TRPĚLIVÉ PRÁCE CELÉHO KLUBU!
Děkujeme i holkám za bezva fandění a MŮŽEME JÍT BOUCHNOU ŠAMPAŇSKÉ!!!! BRAVOOOOO!!!!!

Terezka ZŮNOVÁ
Terezka ZŮNOVÁ

MEDAILOVÝ SEN POKRAČUJE... TEREZKA ZŮNOVÁ DVAKRÁT STŘÍBRNÁ NA MČR...víkendové MČR ve Vyškově pokračovalo v neděli závodem kadetek starších, kde jsme mezi 50 gymnastkami měly dvě želízka v ohni, a to Terezku ZŮNOVOU a Sofi OCELÍKOVOU...
holkám se loňská "republika" moc nepovedla a skončily až ve třetí desítce... Do letošní sezony vstupovaly holky s novými sestavami a odhodláním nakouknout do finálové TOP 16....cesta nebyla jednoduchá, dvojboji sestav se stuhou a míčem, dvěma největšími náčiními.
Naše holky bojovaly o každý prvek, každou desetinku...Sofi podala skvělý výkon s míčem a trochu ji potrápila stuha , Terezka ZŮNOVÁ podala v obou sestavách velmi dobrý výkon, zejména její míč patřil k nejlepším sestavám mistrovství... A pak napjaté čekání ma finálovou 16...zejména v případě Sofi to bylo napínavé.. SKVĚLE, OBĚ NAŠE HOLKY POSTOUPILY! Sofi z 15.příčky (o fous :-)) a Terezka dokonce z medailové třetí pozice...
Finále - nejlepších 16 gymnastek z ČR. Co mne na celém tomto finále ohromně bavilo bylo nasazení všech gymnastek...všechny holky "šlapaly do plnejch" a bylo to opravdu skvělé finále... Naše holky podaly obě skvělé výkony a parádně zakončily tento den!
Vyhlášení výsledků... Sen se stává skutečností. Terezka ZŮNOVÁ vybojovala 2.místo a titul vicemistryně České republiky!!! Další stříbro vybojovala Terezka za sestavu s míčem!
Sofinka ve víceboji krásné 10.místo a jen krůček od medaile (pouhých 0.05b.) na 4.místě v sestavě s libovolným náčiním!
Co říci... Obrovská radost, za námi i za holkama obrovská práce a JE TO TAM!
DĚKUJEME MONICE za dvoudenní přípravu holek na tento jejich vrchol sezony, děkujeme Kačce, Kláře, Terezce, Kaje, Áďě a Lucince za fandění ve Vyškově a všem holkám z Hodkovicek, které fandily doma!
Je to fajn, fajn, fajn... Je to prostě fajnový!

RG CUP / 8.5.2019 Hradec Králové
RG CUP / 8.5.2019 Hradec Králové

RG CUP ...TŘI "BEDNY" A "BRAMBORAČKA" pro holky od Vltavy

Den vítězství jsme se rozhodly strávit dalším pěkným závodem, tentokráte v Hradci Králové, kde se konal 2.ročník závodu RG Cup.Nabitá konkurence všech věkových kategorií opět pomohla našim holčičkám, aby se posunuly ve svých výkonech kupředu :-)...A jak se nám dařilo? Moc pěkně :-)...

NNML 2012: Krásná "brambůrka" v podobě 4.místa pro Teušku VLÁŠKOVOU, pěkná 6.příčka pro Beatku SCHUBERT, kterou dnes trošku zradily "proradné" rovnováhy.

NNML 2011: Karolínka KOTOVÁ a další "brambůrka" a 4.místo a velice pěkná 7.příčka pro Natálku MICHLOVOU.

NML 2009-2010: Naděje mladší tentokráte závodily ve dvojboji sestav s náčiním. Výborně si vedla Andrejka WOLFOVÁ, která vybojovala naši první "bednu", obsadila 3.místo a získala cenný bronz. Baruška KŘÍŽKOVÁ získala 9.příčku, Verunka DACZICKÁ 12.místo, Terezka CHVÁTALOVÁ 14.místo a Natálka LAGRONOVÁ 16.místo. 

KML: Adélka NOVÁKOVÁ vyzkoušela před MČR náročnou sestavu s míčem, ve které se bohužel nevyhnula chybkám, ale nakonec z toho byla další, nicméně velice kvalitní "brambora" a 4.místo :-)

NST B: Naše gymnastky se musely popasovat s těžkým úkolem, když si pro tento závod zvolily svá "nejhorší" náčiní, jedním z nichž byly samozřejmě stuhy :-) ....Tedy Terka OBSTOVÁ, krásné 2.místo a stříbrná medaile, Lucinka KŘÍŽKOVÁ, kterou tentokráte překvapivě zradilo švihadlo na 12.příčce a Francesca KURPIERS na 13.místě...jo jo, řečeno slovy básníka :-) "naše stuhy ještě mají neduhy"...

NST A: Natálka HUSOVSKÁ také se stuhou a míčem - krásné 4.místo a další "brambůrka".

KST: Terezka ZŮNOVÁ i Sofi OCELÍKOVÁ rovněž provětraly "barevné hady". Terezka ZŮNOVÁ obsadila krásné 3.místo a Sofi OCELIKOVÁ přidala další "bramboru" v podobě 4.místa.Skoro jsme uvařily bramboračku... :-) 

DĚVČATA MOC GRATULUJEME! SOFI, ADI, TERKO - DRŽÍMĚ PĚSTI NA REPUBLICE, AŤ SE VŠECHNO POVEDE TAK, JAK MÁ...protože PĚSTI=ŠTĚSTÍ :-). A Mončo, pro změnu...děkujeme za přípravu a rodičové díky, prostě díky!

Přebor Prahy nadějí mladších a starších
Přebor Prahy nadějí mladších a starších

PŘEBORY PRAHY NADĚJÍ MLADŠÍCH A STARŠÍCH...v sobotu 4.5.2019 se v hale TJ Bohemians uskutečnil oblastní přebor Prahy nadějí mladších a starších. Upřímně nikdy moc nevím, co o této soutěži napsat, protože jinými slovy..."odborník žasne a laik se diví"... Naše holky bojovaly, něco se povedlo, něco ne, jedeme dál.
NML 2009-2010: Andrejka Wolfová - 11.místo, Baruška Křížková 14.místo
NST 2008 - Terezka Obstová 8.místo, Francesca Kurpiers 13.místo, Lucinka Křížková 16.místo
NST 2007 - Natálka Husovská - 5.místo... moc pěkně Naty :-)
Gratulujeme všem děvčatům, největší dík patří Monice Hantákové za její nekonečnou obětavou práci a celému kolektivu lidí okolo "holek z Hodkoviček" :-). Přejeme holkám hodně sil a tréninkové píle před nadcházejícím MČR.

MT GAZELA CUP / Pula (CRO)
MT GAZELA CUP / Pula (CRO)

GAZELA CUP v chorvatské Pule a medailová smršť pro Hodkovičky...zatímco naše naděje mladší a starší bojovaly na Přeboru Prahy, další gymnastky vyrazily do chorvatské Puly na mezinárodní závod GAZELA CUP, letos již podruhé, s účastí více než 230 gymnastek ze 7 evropských zemí. Závod jsme již podruhé uskutečnily ve spolupráci s SKP MG Brno a KRSG Poreč.
A jak to dopadlo?
NNML 2011 B Light: Terezka Kopecká🥇 bn
NML 2010: Terezka Chvátalová - 🥈švihadlo, 7.místo víceboj
Juniors B 2006: Kája byla skvělá 🥇🥇🥇švihadlo, kužele, víceboj
Juniors B 2005: další várka krásných medailí a výkonů - Terezka Zůnová 🥇🥇🥇obruč, míč, víceboj / Terezka Čermáková 🥈🥈🥈míč, kužele, víceboj
Juniors B: Sofi Ocelíková parádně 🥇🥇🥈víceboj, kužele, míč
Seniros B: Tamka Tripská neuvěřitelně ovládla startovní pole 🥇🥇🥈víceboj, kužele, obruč
Moc gratulujeme všem děvčatům, děkujeme Ivance Chvátalové za super servis a podporu, JArce Zajoncové za rozhodování, všem děvčatům z Hodkoviček i SKP MG Brno za podporu, fandění a spoustu legrace, báječně jsme si to užily, spolupráce, která má smysl nás moc baví!!!!

PŘEBOR PRAHY KADETEK A DOROSTENEK A TITUL PŘEBORNICE PRO ADÉLKU NOVÁKOVOU
V sobotu 27.4.2019 hostil náš oddíl Oblastní Přebor Prahy v kategorii kadetek mladších, starších a dorostenek. V každé kategorii měl náš klub svá želízka v ohni pro postup na nadcházející MČR, tak jsme holkám moc držely palce, aby se všechno povedlo, jak mělo.
Kadetky mladší - Adélka NOVÁKOVÁ potvrdila velký vzestup svojí sportovní formy a předvedla velice vyrovnaný trojboj, vyvarovala se hrubých chyb, byla velice soustředěná a pečlivá v provádění prvků. Odměnou jí bylo 1.místo a titul PŘEBORNICE PRAHY kadetek mladších pro rok 2019. Moc gratulujeme!!!
Kadetky starší - nabité startovní pole, 16 gymnastek, 8 postupových míst a mezi nimi i naše Terka ZŮNOVÁ a Sofi OCELÍKOVÁ. Holky bojovaly o každou desetinku, Sofinku zradil hned v první sestavě míč, Terezku zase neposlušná obruč, nicméně závod dobojovaly až do konce a Sofi na 5.místě a Terezka na 7.příčce vybojovaly postup na MČR, což je veliký úspěch!
DOROSTENKY - Tamka TRIPSKÁ, tahle holka nás hrozně baví, gymnastika jí těší, zraje jako víno a krásná 2.příčka a stříbrná medaile. I Tamka postoupila na MČR!
Všem děvčatům moc gratulujeme a na "republice" budeme moc držet palce! Také děkujeme našim rodičům a ostatním děvčatům za pomoc s přípravami a bezvadnou podporu a fandění!

South Moravia Cup / 14.04.2019 Brno
South Moravia Cup / 14.04.2019 Brno

SOUTH MORAVIA CUP a dvojnásobný bronz pro Terezku Obstovou

V neděli 14.04.2019 pokračoval závodní program v Brně závodem nadějí starších, juniorek, seniorek a dorostenek. I zde jsme měly početné zastoupení.

NST 2008 - Terezka OBSTOVÁ, Francesca KURPIERS a Lucinka KŘÍŽKOVÁ předvedly sestavy s míčem a kuželi. Francesca po vážném zranění stále hledá ztracenou jistotu, kužele byly hodně neposlušné, míč pěkný a celkové 14.místo. Stoupající výkonnost prokázala Lucinka KŘÍŽKOVÁ, která obsadila v nabité konkurenci krásné 9.místo. Nejvíce se dařilo Terce OBSTOVÉ, která po výborných kuželích a solidním míči vybojovala překvapivě 3.místo a bronzovou medaili a bronz si odnesla i za sestavu s kuželi. 

NST 2007 - další nabitá kategorie, ve které se statečně po přechodu z kadetek "pere" :-) Natka HUSOVSKÁ...a nutno dodat, že se zvučných jmen a velké konkurence nezalekla a po velmi dobře odvedených sestavách s míčem a kuželi brala krásné 6.místo.

JUNIORKY - jeden z vrcholů závodu, na startu se sešla absolutní juniorská špička, se kterou bojovaly i Terka ČERMÁKOVÁ a premiérově tento rok mezi juniorkami i Kája HAVLÍKOVÁ. Naše děvčata stále zpracovávají zbrusu nové sestavy, tedy se nevyhnuly chybám, které se v této kategorii bohužel neodpouštějí a nás čeká ještě spousta tvrdé práce, ale věříme, že děvčata vše krásně zvládnou. Kája HAVLÍKOVÁ brala celkové 10.místo a Terezka ČERMÁKOVÁ 13.příčku.

DOROSTENKY - ...a na gymnastickém koberci opět Tamka TRIPSKÁ. Elegantní, krásné vystoupení s obručí a kuželi a nakonec 4.místo. 

Moc děkujeme za vzornou reprezentaci klubu, krásné výkony, gratulujeme moc všem gymnastkám a děkujeme paní trenérce Monice za téměř "nekonečnou" přípravu a těšíme se již na Velký pátek v Hradci Králové....

Terezka OBSTOVÁ na AJUR CUPu
Terezka OBSTOVÁ na AJUR CUPu
AJUR CUP / 19.4.2019 Hradec Králové
AJUR CUP / 19.4.2019 Hradec Králové

AJUR CUP 2019 ...aneb jak to vlastně dopadlo? Nejprve poděkování organizátorům závodu za skvělou atmosféru a hladký průběh a paní Yvonně Ronzové za báječnou práci na postu hlavní rozhodčí!
Naše holky se představily na 1.Memoriálu Radka Urminského se ctí a podaly moc hezké výkony. Stále pilujeme a pracujeme na nových sestavách, učíme se nové věci a snažíme se vše přenést s jistotou a elegancí i na závodní koberec.
NNML 2011 a ml. - V nejmladší kategorii se ve dvojboji sestav představila Terezka KOPECKÁ a opět nám idělala velikou radost. Celkově obsadila 2.místo a otevřela soutěžní klání stříbrnou medailí.
NML 2010 - Zde se představila Barča KŘÍŽKOVÁ, která následovala Terezku a po podařeném dvojboji si také odváží stříbrnou medaili za 2.místo.
NML 2009 - Andrejka Wolfová dnes neměla moc štěstí v sestavě se švihadlem a kupila chyby. V celkové hodnocení po zlepšeném výkonu v sestavě beznáčiní jí nakonec patřilo 9.místo.
KST - Po nejmladších holčičkách se netradičně dále představily kadetky starší a mezi nimi Sofi Ocelíková a Terezka Zůnová. Povinným náčiním byla tentokrát opět zrádní stuha, ale naše děvčata se tentokrát obávaného náčiní nezalekla a bojovala i ve svých druhých sestavách. Terezka ZŮNOVÁ konečně prolomila svoji závodní smůlu a po velmi povedeném dvojboji si v hodnocení ročníku 2005 vybojovala 1.místo a zlatou medaili. Sofi obsadila v hodnocení ročníku 2004 krásné 5.místo.
KML - Adélka Nováková poprvé předvedla novou sestavu s míčem, kde ještě byly drobné chybky, ale v celkovém pořadí obsadila velice pěknou 6.příčku.
V odpoledním programu se představily naděje starší a juniorky.
NST 2008 - Terezka OBSTOVÁ, Lucka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS předvedly sestavy se švihadlem a míčem...No, musím říci, že každé s těchto náčiní dokáže gymnastky pořádně potrápit. Terezka OBSTOVÁ se tentokráte vyvarovala hrubých chyb a výsledkem bylo parádní 1.místo a další zlatá medaile pro náš tým. Francesca doplnila krásným 8.místem a Lucka 10.příčkou.
NST 2007 - Natka Husovská a všechny gymnastky této věkové kategorie předvedly povinně stuhy a kužele, tedy dvě nejtěžší gymnastická náčiní. Netálka skvěle předvedla kužele, ale nová sestava se stuhou jí dala pořádně zabrat, ale stejně tak i jejím soupeřkám. Nakonec Natálka obsadila krásné 5.místo.
JUNIORKY - Povinná sestava se švihadlem a libovolným náčiním, kde se v podvečer ve skvělém světle předvedla Kája HAVLÍKOVÁ, která zejména po skvělém švihadle vystoupala na fantastické 2.místo a získala stříbrnou medaili! Terezka ČERMÁKOVÁ stále bojuje s chybami, ale i přesto má její výkon vzrůstající tendenci. Tentokráte velmi pěkné 7.místo.
DOROSTENKY - Den zakončila podařeným dvojbojem i naše dorostenka Tamka TRIPSKÁ, která "dokončila" gymnastický maratón báječným 1.místem a zlatou medailí.
Moc gratulujeme všem!!!!

KOHOUTOVICKÝ MANTILA CUP / 7.4.2019
KOHOUTOVICKÝ MANTILA CUP / 7.4.2019

KOHOUTOVICKÝ MANTILA CUP a 7 cenných kovů pro Hodkovičky

V neděli 7.4.2019 se naše "tlupa" vydala na další pohárový závod, tentokráte do Brna. Závodu se zúčastnily naše naděje nejmladší, mladší, kadetky mladší a kadetky starší, které jsou v závěrečné přípravě před Oblastními přebory.
Nové sestavy jsou stále "v záběhu", ale snažíme se pilovat, dotahovat, odstraňovat chyby a jdeme po malých krůčcích kupředu a holky nám opravdu dělají radost.
Naděje nejmladší: 17 gymnastek, které závodily ve dvojboji volných sestav beznáčiní a se švihadlem. Pavlínka BUREŠOVÁ obsadila při své premiéře sestavy se švihadlem pěkné 10.místo, s novou sestavou se "poprala" velice statečně. Terezka KOPECKÁ vybojovala po povedeném výkonu ve víceboji 1.místo a zlatou medaili, zlato si odnesla i za sestavu beznáčiní a stříbro za sestavu se švihadlem. Gratulujeme oběma našim gymnastkám.
Naděje mladší: velice nabitá konkurence 23 gymnastek ročníků 2009-2010 ve dvojboji s náčiním. Nejlépe z našich si vedla na krásném 6.místě Barča KŘÍŽKOVÁ, která navíc vybojovala skvělé 2.místo a stříbrnou medaili v hodnocení ročníku 2010! Na 7.místě skončila Andrejka WOLFOVÁ, 12.příčku obsadila Veronika DACZICKÁ, 13.místo Natálka LAGRONOVÁ a 18.místo Terezka CHVÁTALOVÁ. Moc gratulujeme všem.
Kadetky mladší: Adélka NOVÁKOVÁ konečně prolomila svoji závodní smůlu a tento závod jí vyšel opravdu na jedničku! Mezi 15 gymnastkami jí ve víceboji patřilo krásné 5.místo. V hodnocení sestavy s libovolným náčiním vybojovala bronz za 3.místo a v hodnocení ročníku 2007 vystoupala na 1.místo a odváží si zlatou medaili. Moc gratulujeme!
Kadetky starší: svůj velký díl smůly si vybrala Terezka ZŮNOVÁ, která musela pro zranění bohužel odstoupit ze závodu, ale i tak holkám moc fandila a určitě ji brzy zase uvidíme na koberci bojovat o cenné kovy. Sofi OCELÍKOVÁ předvedla ve dvojboji v konkurenci 16 gymnastek zatím velmi opatrný výkon, který bude mít do budoucna určitě velký potenciál. I Sofi se prala se zraněním a teprve nyní naskakuje do plného tréninku. Tedy ve víceboji 9.příčka, nicméně krásné 2.místo a stříbrná medaile v hodnocení ročníku 2004.
Děkujeme všem gymnastkám za vzornou reprezentaci oddílu, rodičům za fandění a Monice za trpělivou přípravu a paní Ivě Vodičkové za rozhodování.

SPRING CUP 2019 / 14.4.2019 Brno
SPRING CUP 2019 / 14.4.2019 Brno

OSM MEDAILÍ NA BRNĚNSKÉM SPRING CUPU!!!

V neděli 14.dubna se v moravské metropoli uskutečnil další ročník mezinárodního závodu SPRING CUP 2019.

Účast ve všech kategoriích byla velice bohatá, ve všech kategoriích se nejprve představily gymnastky v první sestavě a poté nejlepších 8, resp. 10 postoupilo do finále, kde cvičily druhou sestavu. A jakpak se naší "tlupě" dařilo:-) ?

NNML 2011 - Terezka KOPECKÁ a Pavlínka BUREŠOVÁ se představilY v konkurenci 15 gymnastek nejprve v sestavě beznáčiní. Obě naše gymnastky podaly velmi zodpovědný výkon. Pavlínce bohužel o jedinou příčku unikla účast ve finále a obsadila i tak moc krásné 10.místo. Terezce se do finálové TOP 8 podařilo postoupit a tedy předvedla ještě sestavu se švihadlem. V konečném pořadí nám potom udělala obrovskou radost 1.místem ve víceboji a sestavě se švihadlem a 2.místem v sestavě beznáčiní.

NML 2010 - v této kategorii se představily Baruška KŘÍŽKOVÁ, Terka CHVÁTALOVÁ a Verunka DACZICKÁ. Nejprve předvedly kvalifikační sestavu s náčiním a potom jsme s napětím čekaly na vyhlášení postupu do finálové TOP 8 a moc jsme se radovaly, když všechna naše děvčata postoupila a mohla tak zacvičit ještě finálovou sestavu beznáčiní. V celkovém hodnocení se umístila Baruška KŘÍŽKOVÁ na fantastickém 1.místě a získala další zlatou medaili pro Hodkovičky, zlato vybojovala i v sestavě s obručí a bronz jí patřil za sestavu beznáčiní. Na krásném 6.místě skončila Verunka DACZICKÁ a 7.příčka patřila Terezce Chvátalové, která překvapivě vybojovala 3.místo a bronzovou medaili za sestavu se šviihadlem.

NML 2009 - Veliká konkurence 27 gymnastek, mezi nimi i naše Andrejka WOLFOVÁ. Nejprve kvalifikační obruč a velmi povedený výkon a postup do finále. Ve finále velmí pěkná "beznáčka" , nakonec fantastické 4.místo ve víceboji korunované bronzovou medailí a 3.místem za sestavu s obručí.

KML - Adélka NOVÁKOVÁ se po vydařeném závodě minulý týden opět představila mezi 20 gymnastkami ve výborné formě. Po krásné sestavě s obručí postoupila do finálové TOP 10 a nakonec po zodpovědném výkonu brala výbornou 6.příčku :-).

KST - naše kadetky starší Terka ZŮNOVÁ a Sofi OCELÍKOVÁ si vybraly svoji daň gymnastické smůly....těch pádů náčiní bylo bohužel moc. :-(...Nakonec tedy Sofi 10.místo a Terka brala 12.příčku.

Všem děvčatům moc gratulujeme, máme z vás velikou radost!!!

JABLONECKÝ KORÁLEK 2019
JABLONECKÝ KORÁLEK 2019

JABLONECKÝ KORÁLEK 2019 A DVOJNÁSOBNÁ MEDAILOVÁ RADOST PRO NAŠE NEJMENŠÍ
V neděli 24.března se naše nejmenší závodnice vydaly na pohárový závod do Jablonce nad Nisou, spolu s nimi si trenérský a rozhodcovský křest ohněm Tamara Tripská a Mili Vodičková.
Pro všechny naše holčičky, které závodí v kategoriích nadějí
Děvčátka závodila po jednotlivých ročnících, v sestavě beznáčiní a některé i v sestavě se švihadlem.
V kategorii ročníku 2013 se skvěle zadařilo Samanthě Wolfové, která vybojovala 1.místo a zlatou medaili!
v kategorii ročníku 2012 se v sestavě beznáčiní v konkurenci 15 gymnastek nejlépe dařilo Beatrix Schubert, které bronzová medaile unikla jen o vlásek a umístila se na 4.místě. 7.příčku vybojovala Teuška Vlášková a 9.místo Eliška Kohoutová.
V kategorii 2011 v sestavě beznáčiní v konkurenci 19 gymnastek vybojovala bronzovou medaili za 3.místo Terezka Kopecká, 9.místo Pavlínka Burešová, 11.místo Kája Kotová a 14.místo Natálka Michlová. V kategorii 2011 v sestavě se švihadlem skončila Terezka Kopecká po chybách a pádech na 6.místě.

Všem našim gymnastkám gratulujeme a moc děkujeme Mili a Tamce za trénování a rozhodování. 

MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ / Plzeň
MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ / Plzeň

MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ v Plzni byl naší další zastávkou v letošní sezóně. Závodu se zúčastnilo více než 160 gymnastek z České republiky, Německa a Ruska, tedy konkurence byla velice nabitá.Naše závodnice se statečně perou se zbrusu novými sestavami, které jsou sice moooc krásné ale také pekelně těžké. Něco se povedlo a něco ne, ale za včerejší gymnastický maraton děkujeme nejen holkám, ale i rodičům a hlavně paní trenérce Monice, která se jim od brzkého rána do pozdního večera neúnavně věnovala.A jak to dopadlo?NNML 2011 a mladší - 17 gymnastek v nejmladší kategorii se představilo ve dvojboji sestav beznáčiní a s mnohdy hooodně neposednými švihadly. Terezka KOPECKÁ si vedla moc dobře a po krásném vyrovnaném výkonu obsadila fantastické 2.místo a získala stříbrnou medaili.NML 2009-2010 - Veliká konkurence 35 gymnastek, nejprve se všechny závodnice představily v sestavě s obručí a poté nejlepších 16 gymnastek postoupilo do finále, kde předvedlo sestavu se švihadlem. V sestavě s obručí si naše gymnastky Andrejka WOLFOVÁ a Barča KŘÍŽKOVÁ vedly báječně a obě dvě postoupily do finále. Švihadla byla bohužel pro obě naše děvčata nad jejich síly a velké chyby způsobily sešup dolů i ve výsledkové listině. Nakonec tedy Andrejka WOLFOVÁ obsadila celkové 11.místo a Barča KŘÍŽKOVÁ 15.místo. I tak holkám moc gratulujeme.KML - stejná situace, nabité startovní pole, 35 gymnastek, první sestava kvalifikační a nejlepších 16 gymnastek finálová druhá sestava. V této kategorii se představila Adélka NOVÁKOVÁ. Adélka má zatím letos trochu smolnou sezónu a trápí jí hlavně pády náčiní, kterým se bohužel nevyhnula ani tentokrát a to na postup do finále nestačilo a Adélka skončila na celkovém 23.místě.NST - odpolední program zahájily naděje starší, kde se představilo 18 gymnastek ve dvojboji volných sestav. Nejlépe se vedlo Terezce OBSTOVÉ, která obsadila skvělé 4.místo a Natálka HUSOVSKÁ obsadila velmi dobrou 7.příčku. Madlenka KAČEROVSKÁ po chybičkách v kuželích obsadila 12.místo, Francesca KURPIERS 14.příčku a hned za ní byla Lucinka Křížková, která po veliké chybě v sestavě s míčem obsadila konečnou 15.příčku.KST - V kadetkách starších se dnes představila Terezka ZŮNOVÁ, kterou bohužel zradila velice neposlušná stuha. Sestava s obručí byla také s malými chybkami, nakonec tedy celkové 17.místo.JUNIORKY - Ani Terezka ČERMÁKOVÁ dnes v pozdních večerních hodinách bohužel neměla úplně svůj den. Předvedla úplně čerstvou sestavu s kuželi, ale hodně i jí dnes potrápil neposlušný míč, nakonec v konkurenci 17 gymnastek 8.místo v polovině startovního pole.Máme z vás holky velikou radost, znovu se po hlavě vrhneme do tréninku a to, co se dnes nepovedlo se určitě povede příště. MOC VŠEM GRATULUJEME A TĚŠÍME SE PŘÍŠTÍ TÝDEN V BRNĚ!Děkujeme paní Heleně a Marcele za krásné fotky!

MONET CUP 2019
MONET CUP 2019

MONET CUP 2019
V sobotu 9.3. hostil náš klub pohárový závod Monet Cup, který si začíná získávat své pevné místo mezi pohárovými závody v ČR. Letošního ročníku se v krásné sportovní hale DDM Monet zúčastnilo téměř 130 závodnic z České Republiky, Chorvatska a Německa. Závod měl moc příjemnou atmosféru a za náš klub děkujeme všem, kdo se dnešního závodu účastnili.
A jak to dopadlo pro domácí barvy? Byla to paráda, něco se povedlo, něco ne, ale děvčata podala krásné bojovné výkony a my z vás máme velikou radost!
NNML 2013 a ml. - hned na úvod závodu první zlato pro domácí barvy zásluhou Samanthy WOLFOVÉ.
NNML 2012 - krásná stříbrná medaile pro Beatku SCHUBERT, 4.místo pro Teušku VLÁŠKOVOU a 5.příčka pro Elišku KOHOUTOVOU
NNML 2011 - sestava BN - Další zlato pro domácí barvy vybojovala Pavlínka BUREŠOVÁ a na 2.místě skončila Kája KOTOVÁ a na pěkném 6.místě skončila Natálka MICHLOVÁ
NNML 2011 - dvojboj - stříbrná příčka a 2.místo pro Terezku KOPECKOU, která se poprvé představila se sestavou se švihadlem.
NML 2010- Barča KŘÍŽKOVÁ podala ve dvojboji sestav BN a s náčiním skvělý výkon a vybojovala stříbrnou medaili, na 6.místě skončila Veronika DACZICKÁ, 7.příčku vybojovala Terezka CHVÁTALOVÁ a na 10. místě se umístila Natálie LAGRONOVÁ.
NML 2009 - po nepovedeném závodě v Brně si spravila chuť Andrejka WOLFOVÁ, která vybojovala bronzovou medaili.
V odpoledním programu se našim děvčatům rovněž dařilo a máme velkou radost i z toho, že nové sestavy již začínají získávat konkrétní obrysy :-) a holky se již nedopouštějí hrubých chyb.
NST 2008 - 1.místo Terka OBSTOVÁ, která podala velice vyrovnaný výkon obou sestavách a na krásném 3.místě Lucinka KŘÍŽKOVÁ
NST - 3.místo Natálka HUSOVSKÁ a na 5.místě Madlenka KAČEROVSKÁ
V kategorii Kadetek mladších se úplně nedařilo Adélce NOVÁKOVÉ, která obsadila 8.místo, ale nevadí, příště se vše povede lépe.
Konec závodu nám přinesl čtyřnásobnou medailovou radost v podobě zlatých medailí Káji HAVLÍKOVÉ, Terky ČERMÁKOVÉ a Terezky ZŮNOVÉ a 2.místa Sofi OCELÍKOVÉ, pro které byl tento závod vstupem do nové sezóny.
Děvčata, moc gratulujeme a makáme dál.
Vřelé díky všem rodičům za ochotnou pomoc a těšíme se zítra na MONET VUP mini v sestavách KP a ZPMG.
V galerii pár fotek ze zákulisí :-) dnešního závodu a další fotky budou následovat a určitě je na co se těšit. Za krásné fotky ze "zákulisí" moc děkujeme paní Heleně Křížkové :-)

MONET CUP MINI 2019
MONET CUP MINI 2019

MONET CUP MINI

V neděli 10.3.2019 jsme pokračovali v závodění, uskutečnil se MONET CUP MINI v základním a kombinovaném programu. Gratulujeme všem zúčastněným gymnastkám, děkujeme za krásné předvedené výkony a báječnou atmosféru. Pro některá děvčátka z naší přípravky to byl úplně první start na gymnastickém koberci, starší holčičky poprvé předvedly sestavy s náčiním. Děkujeme také našim obětavým trenérkám Kláře, Terezce, Šárce a Janě, že se holkám skvěle věnují. Připojujeme krásné

Klárka Vojtášková
Klárka Vojtášková
JIHOČESKÁ LIGA - 23.2.2019 České Budějovice
JIHOČESKÁ LIGA - 23.2.2019 České Budějovice

NOVÁ ZÁVODNÍ SEZÓNA ZAHÁJENA NA JIHOČESKÉ LIZE

V sobotu 23.2.2019 jsme zahájily novou závodní sezónu prvním "ostrým" startem v rámci závodu Jihočeské ligy v Českých Budějovicích, čímž moc děkujeme pořádajícímu oddílu SKMG Máj České Budějovice a celé jihočeské oblasti, že nám start umožnili. 
Do nové sezóny vstupují všechna naše děvčata se zbrusu novými závodními programy, tedy nás čeká veliká kupa práce a než si nové sestavy takzvaně "sednou", zvolily jsme taktiku, že čím dříve začneme závodit, tím lépe. 
V sobotu se v Českých Budějovicích představily naše naděje starší a juniorky.
NADĚJE STARŠÍ B: Překvapivou vítězkou se stala Terezka OBSTOVÁ, která své sestavy předvedla s velkou dynamikou a také bez hrubých chyb, kterým se bohužel nevyhnuly Francesca KURPIERS a Lucka KŘÍŽKOVÁ, nicméně i ony bojovaly ze všech sil a nakonec obsadily 4. a 5.místo.
NADĚJE STARŠÍ A: Natálka HUSOVSKÁ se vůbec nezalekla přechodu z kategorie kadetek do kategorie nadějí starších a vybojovala krásné 2.místo, kdyby nebylo neposlušných kuželí :-)...
JUNIORKY: Kája HAVLÍKOVÁ při své premiéře v kategorii juniorek obsadila skvělé 1.místo a Terezka ČERMÁKOVÁ po "hororových" kuželích a skvělém míči brala 4.příčku.
Děvčatům moc gratulujeme a přejeme hlavně mnoho sil, trpělivosti a zdraví­ do dalšího tréninku :-) Těšíme se příští týden v Brně na DISNEY CUPU!

DISNEY CUP / 2.3.2019 SKP Brno
DISNEY CUP / 2.3.2019 SKP Brno

DISNEY CUP V BRNĚ OTEVŘEL NOVOU ZÁVODNÍ SEZÓNU

V sobotu 2.3. jsme se s početnou výpravou vydaly na první pohárový závod, a to na tradiční "gymnastický otvírák" do SKP Brno, který se letos uskutečnil pod názvem DISNEY CUP. Tento závod v komorním prostředí Královopolské sokolovny je skvělou příležitostí vyzkoušet nové sestavy...ale konec úvodních slov, jak to dopadlo?

Kategorie NNML 2013: V nejmladší kategorii se poprvé v pohárovém závodě představila Samantha WOLFOVÁ, která zacvičila sestavičku beznáčiní a skončila při své premiéře na krásném 3.místě.

Kategorie NNML 2012: I v této kategorii nadějí nejmladších si svoji premiéru s volnou sestavou beznáčiní odbyla Beatka SCHUBERT, která v konkurenci 12 gymnastek také brala 3.místo a krásnou bronzovou medaili.

Kategorie NNML 2011: V "nejstarší" kategorie nadějí nejmladších se představilo celkem 18 závodnic včetně našeho trojlístku Pavlínka BUREŠOVÁ, Natálka MICHLOVÁ a Terka KOPECKÁ. Všechny své nové sestavy beznáčiní předvedly moc pěkně a my jsme měli velikou radost ze stříbné medaile a 2.místa Terezky Kopecké, krásného 6.místa Pavlínky BUREŠOVÉ a 13.místa Natálky MICHLOVÉ pro kterou byl tento závod premiérou ve volném programu.

Kategorie NML 2010: I zde se představil poprvé v nadějí mladších trojlístek našich gymnastek. Nejlépe si ve dvojboji sestav beznáčiní a s libovolným náčiním vedla Natálka LAGRONOVÁ na krásném 6.místě, na 7.příčku vystoupala Veronika DACZICKÁ a na 8.místě se umístila Barunka KŘÍŽKOVÁ 😊. Naše holčičky se bohužel nevyhnuly chybám v sestavách s náčiním, tady máme ještě hodně práce.

Kategorie NML 2009: Andrejka WOLFOVÁ předvedla své nové kompozice beznáčiní a s obručí, bohužel ani ona se nevyhnula chybám v sestavě s obručí a nakonec obsadila pěkné 7.místo v polovině startovního pole.

Kategorie NST B + NST A: Lucince KŘÍŽKOVÉ v její nové závodní kategorii nadějí starších B vyšel závod velice pěkně, zejména sestava s kuželi a Lucinka nakonec obsadila skvělé 2.místo a získala stříbrnou medaili, stejně tak jako Natálka HUSOVSKÁ v kategorii nadějí starších A, která po chybičkách v sestavě se švihadlem skvěle zabojovala v sestavě s kuželi.

Kategorie KML 2007: V kategorii kadetek mladších se v sestavách s obručí a kuželi představila Adélka NOVÁKOVÁ, která se také nevyhnula chybám zejména v sestavě s obručí, nicméně nakonec vybojovala 5.příčku.

Juniorky 2006 a 2005, dorostenky: Ve velmi pěkném světle předvedly své sestavy naše juniorky Kája HAVLÍKOVÁ a Terezka ČERMÁKOVÁ, které obě ve svých kategoriích braly 1.místo a Kačka MINKSOVÁ obsadila krásnou 2.příčku.

Děkujeme paní trenérce Monika za celodenní náročnou přípravu děvčat a rodičům za krásné fandění a těšíme se na vás již příští sobotu na MONET CUPu v Hodkovičkách.