Výsledky závodů 2021 ...Covid za námi, ale snad už ne před námi :-)

Reprezentace ČR:

SVĚTOVÝ POHÁR V ESTETICKÉ SKUPINOVÉ GYMNASTICE / Postup do finále a výborné 10.místo

....další velký úspěch pro T.J.Sokol Hodkovičky - naše seniorské závodnice Kačka MINKSOVÁ a Terka ČERMÁKOVÁ se zúčastnily s družstvem Sokola Karlín Světového poháru v estetické gymnastice v Bulharsku. Po výborném výkonu postoupily do finále, kde obsadily výborné 10.místo. Moc gratulujeme!

DISNEY CUP 2021 / SKP MG Brno - 19.6.2021

....nejen reprezentací živ je klub, že? Tedy vyrážíme do víru soutěží. I když jsme v tělocvičně sotva 3 týdny, směle zkoušíme, co to udělá. Byly jsme moc potěšeni pozváním na přátelský pohárový závod, který organizoval klub SKP Brno. Jsme moc rády, že alespoň některé z našich mladších gymnastek mohly jet závodit. Výkony zatím nelze moc pozitivně hodnotit, protože tři čtvrtě roku v pokojíčku hned tak nenahradíme, ale nadšení a elán nám nechybí. Čeká nás spousta tvrdé práce, ale jdeme do toho, protože "bez práce ty koláče prostě nebudou". Zde výsledkový servis:

NML 2012 - Eliška KOHOUTOVÁ - 4.místo a moc pěkný výkon v sestavě beznáčiní 

NML 2011 - Terezka KOPECKÁ - 3x stříbro za víceboj a sestavy BN a s libovolným náčiním a Karolínka KOTOVÁ celkově 8.místo, krásné 4.místo v sestavě BN a 11.místo v sestavě s náčiním, Natálka MICHLOVÁ celkově na 12. místě a pěkná 10.příčka v sestavě s náčiním.

NST 2010 - Terezka CHVÁTALOVÁ vybojovala 2x 3.místo za víceboj a zatím neposlušný míč, ale mohly jsme se radovat z 1.místa v sestavě se švihadlem.

Juniorky B - Adina KODÝDKOVÁ - 6.místo ve víceboji a pěkná 4.příčka v sestavě s obručí. Gratulujeme a makáme dál!

"O POHÁRIK BRATISLAVY - MEMORIÁL MÁRIE KUKLIŠOVÉ" - Bratislava, 26.6.2021

3 MEDAILE PRO HODKO TÝM

....týden se sešel s týdnem, balíme kufry a vyrážíme směr Slovensko. Česká gymnastická scéna stále trošku jakoby dospávala Covidovou pauzu a zatím žádné závody nejsou....Jsme si vědomy toho, že jedeme do velké konkurence, ale bez zdravého zápolení v kvalitní konkurenci se nemůžeme posunout dát. Výkony našich děvčat je možné zhodnotit všeobecně, zatím nám chybí rychlost, dravost, závodní sebevědomí a děláme opravdu veliké množství chyb....Nutno ale vyzdvihnout snahu našich holek a občasné krásně gymnastické momenty, kterých doufáme bude čím dál víc. Holky, všem moc gratulujeme, děkujeme Monice za obětavou celodenní přípravu v úmorném horku a rodičům za skvělý servis okolo. Výsledky:

2012 - Sydney KINDER - poprvé ve dvojboji s náčiním - celkové 13.místo ve víceboji s obručí a švihadlem

2011 - Terezka KOPECKÁ statečně se sestavou s kuželi, 3.místo a za víceboj a 2.místo za sestavu s obručí. Radost nám svým výkonem udělala i Pavlínka BUREŠOVÁ, která v silné konkurenci vybojovala celkové 8.místo. 

2010 - v této kategorii jsme měly 3 gymnastky, které premiérově zacvičily nové sestavy s míčem. No....jak víme, míč je kulatý - Tedy Barunka KŘÍŽKOVÁ obsadila celkové 13.místo, Verča DACZICKÁ 15.příčku a Natálka LAGRONOVÁ, která zápasila s nevolnosti 16.místo....Nevěšíme hlavu a pracujeme dál! 

2009 - Sofinka CHRISTOVOVÁ také premiérově se 2 novými sestavami, celkové 7.místo.

JUNIORKY B - velice podařený závod pro Adinu KODÝDKOVOU, která vybojovala celkové 1.místo a zlatou medaili.

JUNIORKY A - naše 3 gymnastky ročníku 2008 letos vstupují do této náročné kategorie, tedy je nutno se sžít s vysokou obtížností a bezchybným provedením, což se nám zatím nedaří. V tomto závodě Lucinka KŘÍŽKOVÁ na 12.místě, Terka OBSTOVÁ na 14.místě, ale moc potěšilo celkové 6.místo v sestavě s kuželi a Francesca KURPIERS na 17.příčce. 

Gratulujeme všem a doufáme, že tento závod byl pro všechny naše gymnastky hnacím motorem pro poctivou další tréninkovou dřinu, aby se výsledky na dalších soutěžích dostavily.

T.J. SOKOL HODKOVIČKY NA MISTROVSTVÍ EVROPY V MG 

VARNA, 7.-11.06.2021

HODKOVIČKY A MISTROVSTVÍ EVROPY 

již jen pár dní a moderně gymnastická Evropa se může těšit na svůj kontinentální šampionát, kde se sejde evropská elita a bude se bojovat o poslední olympijské místo, jak v kategorii jednotlivkyň, tak v kategorii společných skladeb. Kromě seniorských soutěží se uskuteční také MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIOREK VE SPOLEČNÝCH SKLADBÁCH.....je až k nevíře, že se tohoto svátku, poprvé v historii našeho klubu účastní I DVĚ GYMNASTKY T.J.SOKOL HODKOVIČKY, které jsou členkami společné skladby juniorek, a to Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ. Po více než roce přípravy a pouhých 2 přípravných startech se naše juniorky pustí do boje s velikou evropskou konkurencí.....Myslím, že když Monča Hantáková začínala své gymnastické působení nejprve v malé sokolovně v Podolí a poté v Hodkovičkách, asi se jí ani nezdálo, že z malých holčiček, které se batolily po koberci od svých 4 let jednou vyrostou reprezentantky....Je vidět, že veliké odhodlání jít si za svým cílem slaví úspěch a my všichni v Hodkovičkách se dmeme pýchou za naše holky. Přejeme celému českému týmu všechno, co se při odjezdu na takovou velikou soutěž může přát....hlavně zdraví, chladnou hlavu, "chňapavé" ruce, velké srdce a hrdost, že můžete reprezentovat Českou republiku. Holky, držte se, předveďte to nejlepší, co ve vás je, všichni si u obrazovek utleskáme ruce a vykřičíme hlasivky, přejeme vám také, aby na vás ten gymnastický pánbíček koukal shora a sypal na vás ten krapítek sportovního štěstíčka, které každý potřebuje. HOLKY BOJUJTE A MAKEJTE!!!!!

....žijeme v době, kdy lidé jsou s "postováním" událostí na sociální média velice rychlí, protože jinak už je událost pasé. K tomu, abychom napsaly článek o ME a MEJ ve Varně jsme potřebovaly trochu více času...někdy je prostě potřeba událost malinko "odžít", aby pohled a hodnocení nebylo plné emocí a dalších vlivů.Mistrovství Evropy ve Varně bylo posledním velkým závodem a zároveň kvalifikačním závodem před OH, bojovalo se o 1 olympijskou kvótu jak v soutěži jednotlivkyň, tak i v soutěži společných skladeb, bohužel bez šance pro českou moderku, představily se rovněž juniorky ve společných skladbách. V závodě juniorek se ve společné skladbě probojovaly do nominace i naše 2 gymnastky Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ, které absolvovaly s týmem velice náročnou přípravu, která byla lemována i nepříjemnými zraněními, ale vydržely až do konce a máme obrovskou radost, že se tohoto gymnastického svátku mohly účastnit a být při tom. Tuto radost trochu zastřel fakt, že jsme určitě doufaly v lepší výsledek. Čím to bylo? Spoustu faktorů, vnitřních i vnějších. Nutno dodat, že děti byly skvělé, dělaly, co bylo v jejich silách, je třeba se do budoucnosti zamýšlet jak na to, aby naše gymnastky podaly na vrcholné soutěži bezchybný výkon bez pádů. Naše děvčata velmi dobře odcvičila sestavu s 5 míči, ovšem v sestavě se stuhami byly hrubé chyby, které je odsunuly do spodních pater výsledkové listiny. Startovní číslo 1, kdy otevíraly celé MEJ určitě v dobrém hodnocení moc nepomohlo a chyby se prostě neodpouštějí. Je nutné se z celé přípravy i vlastních závodů poučit, aby v příštích letech mohly národní týmy stoupat výsledkovou listinou směrem vzhůru. Bude to chtít spoustu tvrdé práce, ale také souhry, porozumění a ochotu spolupracovat a stavět národní tým nad klubové zájmy. Závod to byl překrásný, seniorky i juniorky skvěle připravené, přece jen je olympiáda po 5 letech, tedy je potřeba se "zmáčknout" a jít do toho naplno. Závod seniorek úžasný, je vidět, že moderní gymnastika letí v Evropě mílovými kroky vpřed, je vidět mnoho velice kvalitních závodnic ze zemí, které byly ještě před několika lety v gymnastických plenkách. A my si pouze přejme, aby tyto trendy do dalšího olympijského cyklu chytila i česká gymnastika, která jako by trochu pokulhávala.Co říci závěrem.....My z holky z Hodkoviček jsme na naše gymnastky nesmírně pyšné, protože dokázaly, že i v malém klubu můžeme dokázat vychovat kvalitní závodnice. Kájo, Náťo, jen tak dál a těšíme se na vás již na podzim na dalších soutěžích. 

JUNIORSKÁ REPREZENTACE ČR

SOFIA CUP / Bulharsko 4.-6.4.2021 

Naše juniorská reprezentantka Kája HAVLÍKOVÁ v těchto dnech bojuje s juniorským reprezentačním družstvem České republiky ve společné skladbě na silně obsazeném mezinárodním závodě v Sofii. Účastní se 16 týmů z celého světa. DRŽÍME PALEČKY DO SOFIE, AŤ SE DAŘÍ!!!.... Do Sofie bohužel nemohla kvůli zranění odcestovat naše druhá reprezentantka Náťa HUSOVSKÁ, ale přejeme jí brzké uzdravení a návrat na koberec! 

Naše juniorky při svém prvním velkém mezinárodním startu obsadily 12.místo. Lépe sae povedla skladba s 5 míči, kde vybojovaly v nabité konkurenci 10.příčku.

JUNIORSKÁ REPREZENTACE ČR

IRINA DELEANU CUP / Rumunsko 18.-22.5.2021

DVĚ GYMNASTKY Z HODKOVIČEK SE LVÍČKEM NA PRSOU 

.....dnes a zítra DRŽÍME PĚSTI NA MEZINÁRODNÍM ZÁVODĚ IRINA DELEANU CUP v rumunské Bukurešti, kterého se s reprezentační juniorskou společnou skladbou účastní i naše KÁJA HAVLÍKOVÁ a po zranění nohy si svůj reprezentační křest odbyde i NATÁLKA HUSOVSKÁ. Tedy zítra budou děvčata v tvrdé konkurenci 15 týmů (CZE, SVK, UKR, GRE, POL, HUN, USA, GEO, EST, ISR, ITA, ROM, BLR, SUI, BUL) předvedou naše gymnastky sestavu s 5 míči a v sobotu sestavu s 5 stuhami. DRŽTE PĚSTI A HOLKY BOJUJTE!!!!! Jsme na vás moc pyšní a hrdí! 

Ve skladbě s 5 míči báječné 9.místo a stuhy zase nepovedené, nicméně o velký "chlup lepší, než na závodě v Bulharsku. Celkové 10.místo. Držte se v závěrečné přípravě na Mistrovství Evropy!

Valentin Zoom CUP  / 13.2.2021....

Covid nás nezastaví, makáme a závodíme i v pokojíčku

Přesně 30 závodnic čítala startovní listina mezinárodního on-line závodu Valentin ZoomCup 2021. Již podruhé jsme se rozhodli tuto nelehkou dobu našim děvčatům zpestřit závodem z domácího prostředí, tentokrát však již s náčiním, při čemž někdy šlo doslova o život. Konkurencí nám opět byla děvčata z německého Regensburgu a z Hradce Králové. Napínavější to bylo o to, že nás celou dobu měly v hledáčku kamery z České televize. Ovšem všechny gymnastky to vzaly jako výzvu a byla to vskutku krásná podívaná. Děvčata zářila ze svých pokojíčků v dresech, v podstatě upravena jako na závody "naživo". Nejvíce musím pochválit holčiny roč. 2012 a 2011, které cvičily premiérově s kuželi, a přitom s tímto náčiním se začaly seznamovat až letos na on line trénincích. Větší děvčata roč. 2008 a starší si převážně zvolila míče a při vlastní tvorbě byly schopny nasázet do pár metrů čtverečních i 15 AD/obtížnost náčiní. Závod bedlivě sledovalo 5 rozhodčích, přičemž naše Tamara udělovala známky až z Estonska. Všechny výkony musím maximálně pochválit. Děláme, co můžeme, abychom tuto dobu přečkaly ve fyzické i psychické kondici. Došlo i na vyhlášení vítězů, jen osobní gratulace a ocenění musíme odložit na dobu, až nás pustí do tělocvičny, což bude pro nás všechny ta odměna největší.

Můžete mrknout i na našich pár minut slávy na webu České televize :-) v Sokolském zpravodaji. 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12090743332-sokolsky-zpravodaj/221471291473015/titulky 

Hodkovičky ON-LINE CUP / 27.3.2021

V současném "covidovém" čase, kdy děvčata poctivě trénují v domácím prostředí, jsme se rozhodli jim zpestřit tuto nelehkou dobu a uspořádat již třetí on-line závod. Tentokrát se do boje pustilo našich 13 statečných závodnic ze skupiny Mini ForFun a ForFun. Své síly si poměřily s gymnastkami z oddílu Astra Klánovice a Sokola Milevsko. A bylo se skutečně na co dívat. Vyklizené obývací pokoje, chodby či dětské pokojíčky se proměnily v provizorní tělocvičny. Holčiny byly krásně oblečené a upravené, nic neponechaly na náhodě. Mladší závodnice se představily se sestavičkou bez náčiní, starší děvčata si troufla na míče či kužele. Velká pochvala je především za vlastní tvorbu sestaviček a zvládnutí všech předepsaných závodních pravidel. Odměnou děvčatům byly 2 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí. Přísným okem sledovalo jejich provedení 5 rozhodčích. Závod proběhl hladce, bez jakýchkoliv technických potíží. Mě nezbývá nic jiného než všem děvčatům pogratulovat za krásné výkony a trenérkám poděkovat za neutuchající píli a energii, kterou podporují naše gymnastky a udržují je ve sportovní i psychické kondici, která je pro nás všechny nesmírně důležitá.