Výsledky závodů 2021 ...Covid za námi, ale snad už ne před námi :-)

TŘI MISTROVSKÉ TITULY PRO "HODKO"

Karlovy Vary - 23.-24.10.2021

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADĚJÍ MLADŠÍCH A STARŠÍCH "A"....TŘI MISTROVSKÉ TITULY A CELKEM 9 MEDAILOVÝCH RADOSTÍ PRO "POVLTAVSKÝ HOLKY" 😊

Kolotoč mistrovských soutěží se opět roztočil o víkendu 24.-24.10., tentokráte v Karlových Varech v krásné sportovní hale pro míčové sporty KV Areny v kategoriích Nadějí mladších a starších A, kde jsme měly hned devítinásobné zastoupení, a tak jsme se těšily, jak se naše holky předvedou.

....dovolíme si krátký úvod, který by zde měl zaznít....Když jsme v květnu po dlouhých měsících lockdownu opět mohly do tělocvičny, byla v nás jen malá jiskřička naděje, že bychom v tak krátkém časovém období mohly připravit tolik dětí v různých věkových kategoriích na podzimní soutěže....Ale...i zde se nám poctivá práce vyplatila....během všech kratších i delších lockdownů jsme se snažily poctivě makat na online trénincích a i když realita v tělocvičně byla po návratu v květnu spíše neradostná, měly jsme alespoň trochu na čem stavět....zde patří obrovské poděkování všem trenérům, kteří během tohoto covidového období zmáčkli všechny své kreativní síly a snažili se holkám i online poskytnout co nejrozmanitější tréninkový komfort (i diskomfort 😊😊😊)....V tělocvičně to zpočátku hodně bolelo, těla neposlouchala, velký prostor nás spíše děsil a náčiní létalo hlavně tam, kam nemělo 😊😊😊.....zvolily jsme taktiku Arnolda Schwarzeneggera, který jednou řekl "Síla nepochází z výher. Vaše úsilí vytváří vaši sílu. Když si projdete utrpením a rozhodnete se nevzdat, to je síla." ....tedy jsme se rozhodly trpět.....a vyplatilo se...hned v červnu jsme se s velmi syrovými sestavami vydaly závodit, dostaly jsme "pěkně na zadek"...mírně řečeno, a to nás nakoplo k ještě větší práci, makaly jsme velkou část prázdnin, potily, plakaly, křičely, radovaly se z každého mírného zlepšení...a hned od září jsme se snažily co nejvíce závodit, protože závodní zkušenost bylo to, co po covidovém útlumu nejvíce chybělo....tolik filosofický úvod... 😊😊😊

Pro všechny naše naděje to bylo na rozdíl od starších gymnastek úplně první "mistrovská" zkušenost, velký závod, velké nervy, velká očekávání, velká radost, že tu můžeme být....hodně poprvé.

Závod v sobotu ráno zahájila kategorie NADĚJE MLADŠÍ A - 2012, kde nás mezi 29 gymnastkami reprezentovala Sydney KINDER...když před 2 lety přišla taková hubeňoučká holčička, že by chtěla cvičit, protože se jí moderní gymnastika "tuze líbí", asi málokdo by věřil, že za tak krátkou dobu udělá takový kus práce 😊..... Po dvojboji sestav beznáčiní a se švihadlem jsme s napětím očekávaly, zdali dobrý výkon, který sice nebyl bez chybiček, ale zato odvedený s velkou snahou a elánem bude na TOP 16 stačit...a...stačil...první velká radost a pro Sydney velký úspěch. Ve finále Sydney předvedla ještě sestavu s obručí a v celkovém součtu víceboje obsadila krásné 10.místo 😊😊, co nás těší ještě více jsou dvě 7.místa za sestavy s obručí a švihadlem...KRÁSA, KRÁSA A FRČÍME DÁL 😊....

NADĚJE MLADŠÍ A - 2011 - startovní pole 30 gymnastek, mezi nimi i Pavlínka BUREŠOVÁ a Terezka KOPECKÁ, dvojboj sestav se švihadlem a obručích a opět TOP 16 finále s kuželi...to byl náš opolední příběh. Po první lehce nejisté sestavě se švihadly se Pája i Terka "odbály" a sestavy s obručí odcvičily velmi dobře, ba parádně 😊 a obě si zajistily postup do TOP 16....velká radost podruhé 😊... Ve finále následovaly kužele, které sice nebyly úplně bez chybiček, ale i tak odcvičené moc moc pěkně, s energií, výrazem a velmi bojovně....Jak to nakonec dopadlo? Pavlínka obsadila ve víceboji parádní 10.místo a to je skvělou odměnou za její extrémně poctivou práci a snahu. Pája hodně váhala, zdali soutěžit v kategorii A, ale tuto svoji výzvu zvládla skvěle. Moc gratulujeme a těšíme se také z jejího krásného 7.místa v sestavě s kuželi. Terezka KOPECKÁ také bojovala a makala, co to šlo a 😊....ve víceboji nakonec vybojovala úžasné 1.místo a TITUL MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY, ke kterému přidala další 1.místo a druhý titul ze sestavu s obručí a dvě stříbrné radosti za 2.místa za sestavy se švihadlem a kuželi. O tom se nám ani nezdálo. Holky, skvělá práce!

Nedělní program zahájily NADĚJE STARŠÍ A - 2010, 27 gymnastek mezi nimi 5 našich želízek v ohni 😊, které se směle pustily do závodu ve trojboji se švihadlem, míčem a kuželi....v sázce opět a naším cílem byla opět finálová TOP 16....což se neuvěřitelně podařilo a všech 5 našich gymnastek si mohlo zacvičit i finálovou sestavu.... 😊 Švihadla zvládly skvěle především Johanka BABIŠTOVÁ a Baruška KŘÍŽKOVÁ, opravdu báječně zacvičené sestavy, dynamické, rytmické bez zbytečného šmodrchání a "hledání" neposedných konečků...Míč krásně zvládla Terka CHVÁTALOVÁ a Verča DACZICKÁ a kuželky, které mohou být hodně zrádné a neposlušné zvládly moc dobře Baruška KŘÍŽKOVÁ, Terka CHVÁTALOVÁ i Natálka LAGRONOVÁ.... Všechny holky musíme moc pochválit, že zvládly v krátké době připravit 2 nová náčiní a mnohdy i tři zcela nové sestavy, byl to oříšek, ale konečný výsledek opravdu vůbec nebyl špatný....jste napjatí, jestli "cinklo" i v této nabité kategorii?....anooooooooooooo 😊😊😊Ve víceboji si Terka CHVÁTALOVÁ došla pro překvapivé (v tom nejlepším slova smyslu) 3.místo a vybojovala bronzovou medaili, kterou přidala ještě za sestavu s míčem, nepopulární "brambora" v podobě 4.místa zbyla na Barušku KŘÍŽKOVOU, která si ale spravila "chuť" stříbrnou medailí a 2.místem v sestavě se švihadlem a 3.místem v sestavě s kuželi, na 5.místě skončila Verunka DACZICKÁ, která měla trochu smolný den a náčiní jí úplně neposlouchalo, nicméně máme radost i z jejího dalšího 5.místa v sestavě s míčem, na 9.místě byla Johanka BABIŠTOVÁ, která ale naprosto fantastickou sestavou se švihadlem získala TITUL MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY v tomto náčiní, Natálka LAGRONOVÁ byla na 11.místě, ale jsme pyšní na její krásné 6.místo v kuželkách.

V odpoledním programu startovala v kategorii NADĚJE STARŠÍ A-2009 i Sofi CHRISTOVOVÁ, která se sice do finále neprobojovala, ale i tak máme radost, že se závodu zúčastnila. V konečném pořadí skončila na 30.místě.

VŠEM MOC GRATULUJEME! MÁME OBROVSKOU RADOST, ... z toho, že jsme vydržely lockdown, že jsme se nevzdaly, když nám to po lockdownu nešlo a že jsme bojovaly až do konce...ALE TAKÉ VÍME, ŽE TO JE VELKÝ ZÁVAZEK DO DALŠÍ PILNÉ PRÁCE A TO BEREME.... 😊...VELKÉ PODĚKOVÁNÍ CELÉMU TRENÉRSKÉMU TÝMU, PROTOŽE BEZ VÁS BY TENTO ÚSPĚCH NEBYL MOŽNÝ!!!

RG CUP - HRADEC KRÁLOVÉ....

Ani 3 dny na MČR juniorek nám nestačily a sotva jsme se oklepaly a řekly našim juniorkám, že je alespoň 3 dny nechceme ani vidět , hned jsme sebraly naše mladší gymnastky a vydaly jsme se na tradiční RG Cup do Hradce Králové. Za pozvání a hladkou organizaci závodu moc děkujeme, bylo to prima ...Závodu se účastnily hlavně naše naděje, které ladí formu před nadcházejícími MČR....Na koberci dnes nebyla úplně dobrá "karma", hodně to padalo, ale ještě máme trochu času, tak snad vše stihneme napravit a dotrénovat. Výsledkový servis zde:

NML B-2012: Bea Schubert - 2.místo , Eliška Kohoutová - 3.místo

NML B - 2011: Kája Kotová - 1.místo , Natálka Michlová - 3.místo 

NML A 2012 - Sydney Kinder - 2.místo 

NML A 2011 - Terezka Kopecká - 1.místo , Pavlínka Burešová - 4.místo NST A 2010 - Veronika Daczická - 1.místo , Johanka Babištová - 2.místo , Terezka Chvátalová - 4.místo (letos už bude jíst jen bramborovou kaši ), Natálka Lagronová - 5.místo.

Moc gratulujeme všem děvčatům, děkujeme Monče a Adélce Novákové za perfektní "support" a Kájince, Natálce, Beatce a Elišce držíme již příští sobotu pěsti na MČR nadějí mladších B právě v Hradci Králové!!!!

DVOJNÁSOBNÁ MISTROVSKÁ RADOST A TŘI MEDAILE PRO HODKOVIČKY NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADĚJÍ MLADŠÍCH B 

.....Vždycky když začínáme psát článek, tak se pan Fb ptá.... "co se vám honí hlavou".....po dnešku totální tornádo plné radosti, emocí a krásných zážitků... V pořadí druhá mistrovská soutěž se konala v Hradci Králové pod perfektní pořadatelskou taktovkou SKMG AJUR a v prvním soutěžním dni se představily naděje mladší, kategorie B, dopoledne ročník 2012 a odpoledne ročník 2011. V obou kategoriích měl náš klub dvojnásobné zastoupení a byly jsme opravdu zvědavé, jak si naše holky po "turborychlé" přípravě povedou.... Vlastně v červnu vlítly do tělocvičny, rychle jsme postavily sestavy, utekly jsme na prázdniny a od druhé půlky prázdnin jsme již jen tajně doufaly, že to stihneme nacvičit :-):-):-)....

V kategorii 2012 cvičily gymnastky sestavy beznáčiní a s libovolným náčiním. Ve startovním poli 28 gymnastek se představily Beatka SCHUBERT a Eliška KOHOUTOVÁ. Obě naše gymnastky podaly dnes výkon před kterým smekáme, i když se sem tam něco nepovedlo, celkový dojem vynikající.... Beatka SCHUBERT obsadila ve víceboji sice nepopulární, ale vynikající 4.místo a Eliška KOHOUTOVÁ vybojovala báječnou 7.příčku.... Ještě více jsme se radovaly při vyhlášení jednotlivých sestav, kdy Bea SCHUBERT vybojovala 1.místo a TITUL MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY V SESTAVĚ S LIBOVOLNÝM NÁČINÍM!!!! to je teda pecka....  

A frčíme do odpoledního programu, kde se představily Karolínka KOTOVÁ a Natálka MICHLOVÁ, tentokrát ve dvojboji se švihadlem a obručí....holky také báječně zabojovaly a vymáčkly ze sebe i to, co je na tréninku hodně trápilo.... Kája KOTOVA po parádní sestavě se švihadlem obsadila ve víceboji fantastické 2.místo a Natálka MICHLOVÁ uzavřela první desítku na skvělém 10.místě... Kája potom přidala ještě 1.místo a TITUL MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY V SESTAVĚ SE ŠVIHADLEM....

Děkujeme našim gymnastkám za vzornou reprezentaci našeho oddílu, rodičům za velikou podporu a paní trenérce Monice za perfektní přípravu..... Kdyby nám toto někdo řekl před pár týdny, asi bychom si klepaly na hlavu, ale je to tu, tak se pojďme radovat.... MOC MOC GRATULUJEME!

ÚSTECKÝ POHÁR - 25.09.2021...

Nejprve veliké poděkování pořadatelům, že jsme mohly přijet, na poslední chvíli, bez rozhodčí, ale pořadatelé tohoto milého závodu byli báječní v čele s Libuškou Kyralovou. DĚKUJEME!

Holky z kategorie Naděje mladší B pilují pilně jako včeličky sestavy před MČR, které bude již za týden hostit Hradec Králové. V kategorii NML 2012 se závod velice pěkně povedl Sidney KINDER, která vybojovala 1.místo a a Eliška KOHOUTOVÁ získala krásné 4.místo a . V kategorii 2011 zacvičila Kája KOTOVÁ krásné švihadlo, za obručí se sice prohnala i mimo závodní plochu, ale i přesto také vybojovala 1.místo a další a na na krásném 5.místě se umístila Natálka MICHLOVÁ. 

DĚKUJEME MOC RODIČŮM ZA TUTO AKCI "RYCHLE DO ÚSTÍ" A TAKÉ DĚKUJEME TEREZCE ČERMÁKOVÉ ZA KOUČOVÁNÍ. 

Moc gratulujeme!!!!

....od moderky si na chvíli odskočíme k ESG. Terezka ČERMÁKOVÁ a Kačka MINKSOVÁ se pilně připravují na MS v Estetické skupinové gymnastice a absolvovaly s týmem TJ SK Prague MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ESG. Seniorky se představily na závěr dlouhého soutěžního dne, na koberci zazářily a díky skvělému provedení své sestavy vybojovaly 2. místo , titul Vicemistryň ČR a postup na Mistrovství světa v ESG do Helsinek! 

HOLKY MOC MOC MOC MOC GRATULUJEME A DĚKUJEME I TÝMU TJ SK PRAGUE!

PRVNÍ VRCHOL SEZÓNY JE TU - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A SENIOREK  24.-26.9.2021 Brno 

Několik posledních let je MČR juniorek a seniorek prvním a zároveň největším vrcholem sezóny. V letošním roce se náročného třídenního pořadatelství ujal SK TART MS Brno ve sportovní hale Sokola Brno I., čímž zaslouží velké poděkování.Letošní mistrovství mělo několik "poprvé". Poprvé ve třídenním formátu, poprvé samostatné finále pro juniorky, poprvé můžeme protestovat proti známkám a poprvé v juniorské kategorii více než 50 gymnastek.....Náš klub měl letos v juniorské kategorii pětinásobné zastoupení, z čehož máme velkou radost, že i jako "malý klubík" se snažíme konkurovat velkým "moderněgymnastickým" hráčům. Soutěž ve víceboji probíhala ve dvou dnech, v pátek závod s obručí a míčem, v sobotu s kuželi a stuhou, pro TOP 10 v každém náčiní ještě nedělní finále....tak jak nám to šlo....????? Ale joooo, díky za optání, docela prima. Naše "pětka" se pustila do boje s energií sobě vlastní. Kája HAVLÍKOVÁ a Naty HUSOVSKÁ se musely rychle otřepat z přípravy juniorské společné skladby a naši "benjamínci", Terka OBSTOVÁ, Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS, tedy gymnastky ročníku 2008, které v juniorkách letos začínají zase z toho, že byly skoro rok zavřené v pokojíčcích. Upřímně řečeno, nevím, co bylo horší , a proto všem gymnastkám, které bojovaly s podobnými podmínkami a nedostatkem času patří obrovské uznání a "klobouček, holky", že jste se vůbec dokázaly připravit mistrovský čtyřboj a nebály jste se po roce vyskotačit na koberec,  ......ano, ano, už nebudu zdržovat, pojďme na výsledkový servis:

Náťa HUSOVSKÁ - celkové 9.místo ve víceboji, 2x účast ve finále (obruč a kužele), 1x náhradnice (míč). Naty nás baví, na koberci srší energií, do všeho jde po hlavě, je jí všude plno, navíc opravdu krásné piruety a skoky.....Ve finále už sice Natálce trochu došla pára, ale v obruči 9.místo a v kuželích 7.příčka, tedy skvělé a paráda....

Kája HAVLÍKOVÁ - víceboj 11.místo, 2x účast ve finále (také obruč a kužele, asi aby se "Husička" nebála) a náhradnický post pro sestavu se stuhou. Kája na taky baví , je elegantní, smyslná v tom nejsportovnějším slova smyslu, prostě krásná....Ve finále přidala skvělé 5.místo v sestavě s obručí a 8.místo v kuželích....trochu nás mrzí pády ve vícebojovém míči, to stálo cenné desetinky, ale co se dá dělat....

Francesca KURPIERS - 29.místo ve víceboji, po nevydařeném Přeboru Prahy si "Fanoušek" značně spravila chuť, hodně povedené sestavy s obručí (19.místo) a s kuželi (26.místo) a trochu méně povedený míč a stuha, ale celkový dojem při juniorské premiéře na jedničku .

Lucinka KŘÍŽKOVÁ - víceboj 32.místo, moc povedená sestava s míčem (20.místo) a obruč a trochu zlobivé kužele a neposlušná stuha, ale za statečný výkon další jednička .

Terezka OBSTOVÁ - víceboj 33.místo, hodně povedená sestava s kuželi (25.místo), škoda pokaženého míče a chyb v obruči i stuze, ale i Terka se prala, co to šlo a to se cení.

Už se blížíme k závěru, tedy děkujeme všem holkám, že v rekordně krátkém čase každý den přišly a makaly, co to šlo, i když se jim nechtělo, i když to bolelo a nešlo a pořád to padalo. Všechny jste byly tým a držely jste jedna druhou, musely jste překonat spoustu věcí, včetně překážek ve vašich lehce pubertálních hlavičkách a i když to slovo nemám ráda..."daly" jste to. Děkujeme rodičům, protože bez jejich podpory by to nešlo na straně závodnic ani trenérů, protože by ten článek řetězu prostě chyběl, děkujeme, že se můžeme připravovat v Tyršově domě a děkujeme všem, kdo nám pomohl na této náročné cestě, moc si Vaší pomoci vážíme a snad jsme vás nezklamaly . Děkujeme všem holkám v oddíle, které vám fandily na každém tréninku a i v Brně vytvořily skvělou atmosféru, "Hodko gang" prostě funguje na 100%.

DÍKY, DÍKY, DÍKY, VELKÁ GRATULACE A FRČÍME DÁL, TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PRÁCI A VÝZVY A I KDYŽ JE TOTO MISTROVSTVÍ VŽDY VELICE VYPJATÉ A EMOCIONÁLNÍ, NĚKDY RADOSTNÉ A NĚKDY SLZAVÉ, NÁS GYMNASTIKA POŘÁD BAVÍ.

OIG GYM CUP 2021 / ČESKÉ BUDĚJOVICE

...představte si, že 18.září je "DEN GYMNASTIKY" ...člověk by neřekl, co všechno můžeme oslavit, že...Tedy slavíme, slavíme a jak jinak, než na závodech. V sobotu jsme se zúčastnily tradičního závodu na jihu Čech - OIG Cup. Pod taktovkou českobudějovických pořadatelů a pevnou rukou hlavní rozhodčí Yvonny Ronzové běžel závod opravdu jako po drátkách po všech stránkách a podmínky sportovní haly Stromovka jsou pro moderní gymnastiku prostě ideální. Tedy hned na úvod velké poděkování pořadatelům ze tento maratón. Naše gymnastky se představily až v odpoledním programu. Nejprve juniorky, které finišují přípravu před MČR a také naše juniorky B, které začínají svoji formu teprve ladit. Juniorky v nabitém 31 členném poli zacvičily dvojboj sestav a poté 6 nejlepších gymnastek (vždy jen 1 z klubu) poté ještě cvičily finálovou sestavu se stuhou. V závodě se představila naše kompletní juniorská pětka , pilujeme sestavy, co to dá, abychom na MČR podaly co nejlepší výkon. V celém startovním poli můžeme bohužel pozorovat velké rozdíly mezi děvčaty, která musela covidový lockdown trávit doma u online tréninků a děvčaty, která mohla trénovat. Tedy všem juniorkám, které se i přes tento obrovský výpadek snaží připravit na toto mistrovství patří obrovský kredit. A i když možná jejich výkony nebudou patřit na špici startovního pole, už nyní jste všechny vítězkami. Naše nejmladší juniorky ročníku 2008 si vedly v závodě velmi dobře. Nejlépe si vedla Terezka OBSTOVÁ, která obsadila v klasifikaci ročníku 2008 výbornou 2.příčku , povedla se jí zejména sestava s míčem. Lucinku KŘÍŽKOVOU trochu potrápily kužele, ale rovněž předvedla velice kvalitní míč a v klasifikaci ročníku 2008 jí patří krásná 8.příčka. Francesca KURPIERS zacvičila velmi pěkné kužele a trochu jí potrápila neposedná obruč a v tomto závodě jí patřilo 12.místo. Hlavně těmto našim "benjamínkům" moc gratulujeme jak statečně se perou v této kategorii Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ bojovaly taktéž velmi statečně a s nasazením a my máme radost, že sestavy byly konečně zacvičeny bez hrubých chyb a velkých pádů. V konečném pořadí jsme byly mile překvapeny, když ve dvojboji sestav juniorek (tedy ročníků 2006-2007-2008) se Kája HAVLÍKOVÁ umístila na 1.místě a Natálka HUSOVSKÁ na 2.příčce , Terezka OBSTOVÁ brala v tomto celkovém pořadí výborné 11.místo, Lucinka KŘÍŽKOVÁ 23. a Francesca KURPIERS 27. Kája také postoupila do finále se stuhou, kde zacvičila překrásný walz ze světoznámého filmu Fanfán a byla velká škoda, že v závěru sestavy jí potrápil malý uzlík, i tak v celkovém pořadí tohoto finále brala Karolínka HAVLÍKOVÁ krásné 2.místo a . V kategorii juniorek B se poprvé představila Adélka NOVÁKOVÁ a Alice KRULIŠOVÁ. Adélka "vysekla" sestavu z míčem jako ze žurnálu a potrápila jí obruč, a to tak, že "velmi" a Alice to měla právě naopak. Adélka vybojovala bezvadné 3.místo a bronz a Alice obsadila velice pěkné 14.místo. MOC VŠEM GRATULUJEME A ZÍTRA FRČÍME DÁL NA HRADECKOU STUHU .

HRADECKÁ STUHA 2021... v neděli 19.09. jsme absolvovaly krásný, přátelský pohárový závod HRADECKÁ STUHA, který se konal pod taktovkou pořádajícího klubu SK MG Ajur a hlavní rozhodčí Yvony Ronzové a my moc děkujeme pořadatelům za pozvání a možnost účasti. Ještě než začneme s tím, jak se našim gymnastkám dařilo....vždycky, když jedeme na tento závod, moc vzpomínáme na "tátu" hradecké gymnastiky, pana Radka Urminského, který už bohužel není mezi námi, tak Radku, snad to z nebe hlídáš a koukáš na každou gymnastickou soutěž a všem držíš pěsti, tak, jak jsi to vždycky dělal....A jak se dařilo...sezóna se rozjíždí, ale stále nás trápí velké množství chyb, ale zase na druhou stranu už se některé věci "sbírají" dohromady, tak snad se zlepšujeme. A teď výsledkově: 

NML B: V této kategorii, které již klepe na dveře MČR se představily Kája KOTOVÁ a Natálka MICHLOVÁ, obě ve dvojboji s obručí a švihadlem. Kája excelovala s obručí a trochu jí pozlobilo švihadlo a Natálce se v obou sestavách dařilo tak střídavě. Nicméně obě podaly solidní výkon a i výsledek byl moc milý. Karolínka obsadila 1.místo a Natálka jí na stupínky doprovodila krásným 3.místem

NML A - Tentokrát spojené ročníky 2011 a 2012, přestože na MČR budou tyto kategorie závodit odděleně. Tento závod se moc pěkně povedl Terezce KOPECKÉ, která vybojovala ve dvojboji sestav 1.místo a přidala do naší sbírky již druhé , naše další závodnice Pavlínka BUREŠOVÁ a Sydney KINDER braly dělené 5.místo. Pavlínka si "střihla" úplně poprvé kužele, které nebyly úplně poslušné a Sydney se velmi snažila v sestavách se švihadlem a obručí. 

NST A - opět spojené ročníky 2009-2010, naše gymnastky cvičily sestavy s míčem a kuželi, které jsou pro ně tento rok novými náčiními, tedy občas se jedná ještě o "boj a lov", ale i když se ne vše podařilo, na holkách je vidět velký pokrok a za to jsme moc rády. Tedy i v této kategorii jsme se "vtěsnaly" na stupně vítězů, Veronika DACZICKÁ vybojovala 3.místo , Terezka CHVÁTALOVÁ byla na 4.příčce, tedy vezeme domů i pár , na 5.místě byla Johanka BABIŠTOVÁ, 6.příčka patřila Barborce KŘÍŽKOVÉ a na 8.místě se umístila Natálka LAGRONOVÁ a 10.místo obsadila Sofie CHRISTOVOVÁ. 

Dále se představily naše juniorky B, které na konci října uzavřou maratón podzimních mistrovství. Adélka NOVÁKOVÁ napravila svoji sobotní "reputaci" a s obručí už si docela potykala a ve dvojboji jí patřilo 1.místo a pro Hodko tým další , Alice KRULIŠOVÁ se prala hlavně s míčem (a ne a ne ho přeprat ) a obsadila pěkné 8.místo.

V závěru programu se představily i juniorky, které čeká vrchol sezóny již za pár dní. Kája Havlíková cvičila velmi dynamicky a hlavně bez velkých chyb a vybojovala 1.místo před Natálkou HUSOVSKOU na 2.místě, Terezka OBSTOVÁ nepřeprala stuhu a zlobily jí i kužele a tak si odnesla a 4.místo a Francesca Kurpiers si zažila s kuželi něco jako "noční můru v Elm Street" a patří jí 6.příčka. Jak jsme napsaly na začátku, něco šlo a něco nešlo, ale jdeme s úsměvem dál a moc se těšíme na nadcházející MČR juniorek a seniorek v Brně. 

Děkujeme a moc gratulujeme!!!

OBLASTNÍ PŘEBOR PRAHY JUNIOREK / 10.09.2021

První mistrovskou soutěží, která odstartovala "našlapaný" podzimní program byl Přebor Prahy juniorek, který se konal ve sportovní hale na Chodově.

Co se týče pražských mistrovských soutěží, nikdy úplně nevíme, jak je hodnotit, tedy je možní raději nehodnoťme, ale co hodnotit můžeme jsou výkony našich gymnastek.

Ve startovním poli jsme měli čtyřnásobné zastoupení, pouze Terezka OBSTOVÁ nesoutěžila, protože jí trápí namožená záda. Kája HAVLÍKOVÁ, Natálka HUSOVSKÁ, Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS se tedy pustily do boje s náročným čtyřbojem a dařilo se nám střídavě. Výkony byly opět lepší, než v minulém týdnu, tedy dovolujeme si říci, že naše forma jde polehoučku nahoru a snad bude směrem k MČR stále narůstat.

Mezi 23 gymnastkami ve startovním poli se z našich nejlépe vedlo Káje HAVLÍKOVÉ, která ve čtyřboji obsadila 7.místo a dále vybojovala 9.místo za sestavu s obručí, 4.místo za sestavu se stuhou, "rozsekala" sestavu s míčem a brala 2.místo a skvělou stříbrnou medaili za sestavu s kuželi, které byly opravdu parádní :-). Na 9.místě byla Natálka HUSOVSKÁ, která se po panice v sestavě s obručí zlepšovala každou sestavou a brala 2x krásné 5.místo za sestavy s míčem a stuhou a 10.místo za sestavu s kuželi. Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS se sice nevyhnuly chybám, ale že by jejich výkony patřily na chvost startovního pole, kde skončily na 21. a 22.místě, to si opravdu nemyslíme. Lucince se asi nejlépe povedla sestava s míčem a Francesca podala pěkný výkon v sestavě s kuželi. Obě jsou benjamínky v této kategorii a sbírají cenné zkušenosti.

Všem našim děvčatům moc gratulujeme a budeme dál tvrdě pracovat. Moc se těšíme na další závodní víkend, kdy se naše holky představí na závodech v Českým Budějovicích a Hradci Králové.

....a jak praví jeden sportovní citát.... "Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte." - a my to nevzdáme!

Děkujeme rodičům za vytvoření přejemné závodní atmosféry a pořadatelům za pěkně uspořádaný závod. A samozřejmě paní Marcele za překrásné fotky. 

NOVÁ SEZÓNA ZAHÁJENA....HOSTIVAŘ CUP 2021......Po usilovné letní práci na soustředěních v Humpolci, Poreči a Praze jsme se hned první zářijový víkend doslova vrhly do víru závodů. Využily jsme možnost, že se první závod konal v Praze a zúčastnily jsme se soutěže "HOSTIVAŘ CUP", která se konala ve sportovní hale na Chodově.

Sestavy máme zbrusu nové a asi jako každý se s tím obrovským tréninkovým mankem pereme, jak se dá. Ale když budeme sedět doma, tak se nikam neposuneme, že? A jak nám to šlo? Chvílemi nad závodním kobercem vysvitlo slunce a chvílemi nebylo střídavě oblačno, ale zatáhlo se černými mračny 😊....první závod máme za sebou a budeme usilovně pracovat dál, aby naše gymnastky svým cvičením dělaly radost nejen sobě, ale i ostatním....jo a máme moooc pěkné nové teplákovky a trička, která našim dětem náramně slušela....Děkujeme také všem, kdo nás přišli podpořit a udělaly v hale pěknou atmosféru.

Kategorie NML A - 2012 - Sydney KINDER se představila v sestavě beznáčiní, kterou zvládla velice hezky a hned do "cinklo" a Sydney vybojovala 1.místo a stříbrnou placku.

Kategorie NML A - 2011 - Pavlínka BUREŠOVÁ a Terezka KOPECKÁ cvičily dvojboj s náčiním. V této kategorii již oblíbeným "bezkám" zcela odzvonilo. Obě dvě naše gymnastky se sice nevyhnuly chybám, Terezka se dokonce podívala "nepopulárně" i mimo závodní plochu ☹, ale bojovaly a nutno říci, že bylo vidět, že na sestavách je již uděláno spoustu práce. V celkovém hodnocení jsme poté byly příjemně překvapeny, protože Terezka KOPECKÁ nakonec obsadila 1.místo a na stupně vítězů jí doprovodila i Pavlínka BUREŠOVÁ, která vybojovala bronz a 3.místo a to byl moc pěkný pohled.

Kategorie NST A - 2010 - V této kategorii jsme měly nejpočetnější zastoupení, celkem 4 gymnastky a opět dvojboj s náčiním. Přechod z kategorie nadějí mladších do kategorie nadějí starších považujeme obecně za nejnáročnější, protože na gymnastky se "navalí" čtyřboj s náčiním, a to bude opravdu náročné. Je také nutno se popasovat se stávajícím trendem vysoké obtížnosti s náčiním. Nejlépe tuto situaci zvládla Verča DACZICKÁ, která za sestavy se švihadlem a kuželi vybojovala pro Hodko tým další 1.místo a zlatou medaili. Naše další gymnastky se seřadily těsně pod stupni vítězů, a to Baruška KŘÍŽKOVÁ na 4.místě a především moc hezká sestava se švihadlem, Johanka BABIŠTOVÁ na 5.místě za bojovný výkon zejména s míčem a Terezka CHVÁTALOVÁ na 6.příčce po velice povedených kuželích.

Kategorie NST A - 2009 - Sofinka CHRISTOVOVÁ zaslouží velikou pochvalu za solidní výkon bez hrubých v sestavách s míčem a kuželi, nakonec 11.místo.

V odpoledním programu se představily juniorské gymnastky, postupně od ročníků 2008 až k nejstarším děvčatům ročníku 2006. Našich "5 mušketýrů" zaslouží obrovský kredit, protože všechny zvolily tu nejtěžší variantu a závod absolvovaly v celém vypsaném čtyřboji, což byl v krátkém časovém úseku docela oříšek. Když jsme na začátku články psaly o "černých mračnech" nad závodním kobercem, i tímto si naše gymnastky prošly, potrápily nás zejména sestavy se stuhami a míči, ale připravit mistrovský čtyřboj za 2-3 měsíce tréninku je opravdu náročné....tak se snažíme, jak to jde. I v těchto kategoriích nám "cinkly" medaile, důležitější jsou však výkony na koberci, které bychom u našich děvčat chtěly vyzdvihnout, a to krásný míč Lucinky KŘÍŽKOVÉ, prima stuhu Francescy KURPIERS, pěkný míč a kužele Terky OBSTOVÉ, hodně moc nás bavilo nasazení, energie a elán Natky HUSOVSKÉ, která diváka naprosto vtáhne do dění svých sestav a také se nám moc líbí grácie a noblesa a elegance Káji HAVLÍKOVÉ....a takto vidíme gymnastiku my u nás v Hodkovičkách, gymnastiku, která má příběh a která se bojuje a cvičí pouze na koberci.

Těšíme se na další závod a slibujeme, že už nám to nebude tolik padat 😊😊😊.

Reprezentace ČR:

SVĚTOVÝ POHÁR V ESTETICKÉ SKUPINOVÉ GYMNASTICE / Postup do finále a výborné 10.místo

....další velký úspěch pro T.J.Sokol Hodkovičky - naše seniorské závodnice Kačka MINKSOVÁ a Terka ČERMÁKOVÁ se zúčastnily s družstvem Sokola Karlín Světového poháru v estetické gymnastice v Bulharsku. Po výborném výkonu postoupily do finále, kde obsadily výborné 10.místo. Moc gratulujeme!

DISNEY CUP 2021 / SKP MG Brno - 19.6.2021

....nejen reprezentací živ je klub, že? Tedy vyrážíme do víru soutěží. I když jsme v tělocvičně sotva 3 týdny, směle zkoušíme, co to udělá. Byly jsme moc potěšeni pozváním na přátelský pohárový závod, který organizoval klub SKP Brno. Jsme moc rády, že alespoň některé z našich mladších gymnastek mohly jet závodit. Výkony zatím nelze moc pozitivně hodnotit, protože tři čtvrtě roku v pokojíčku hned tak nenahradíme, ale nadšení a elán nám nechybí. Čeká nás spousta tvrdé práce, ale jdeme do toho, protože "bez práce ty koláče prostě nebudou". Zde výsledkový servis:

NML 2012 - Eliška KOHOUTOVÁ - 4.místo a moc pěkný výkon v sestavě beznáčiní 

NML 2011 - Terezka KOPECKÁ - 3x stříbro za víceboj a sestavy BN a s libovolným náčiním a Karolínka KOTOVÁ celkově 8.místo, krásné 4.místo v sestavě BN a 11.místo v sestavě s náčiním, Natálka MICHLOVÁ celkově na 12. místě a pěkná 10.příčka v sestavě s náčiním.

NST 2010 - Terezka CHVÁTALOVÁ vybojovala 2x 3.místo za víceboj a zatím neposlušný míč, ale mohly jsme se radovat z 1.místa v sestavě se švihadlem.

Juniorky B - Adina KODÝDKOVÁ - 6.místo ve víceboji a pěkná 4.příčka v sestavě s obručí. Gratulujeme a makáme dál!

"O POHÁRIK BRATISLAVY - MEMORIÁL MÁRIE KUKLIŠOVÉ" - Bratislava, 26.6.2021

3 MEDAILE PRO HODKO TÝM

....týden se sešel s týdnem, balíme kufry a vyrážíme směr Slovensko. Česká gymnastická scéna stále trošku jakoby dospávala Covidovou pauzu a zatím žádné závody nejsou....Jsme si vědomy toho, že jedeme do velké konkurence, ale bez zdravého zápolení v kvalitní konkurenci se nemůžeme posunout dát. Výkony našich děvčat je možné zhodnotit všeobecně, zatím nám chybí rychlost, dravost, závodní sebevědomí a děláme opravdu veliké množství chyb....Nutno ale vyzdvihnout snahu našich holek a občasné krásně gymnastické momenty, kterých doufáme bude čím dál víc. Holky, všem moc gratulujeme, děkujeme Monice za obětavou celodenní přípravu v úmorném horku a rodičům za skvělý servis okolo. Výsledky:

2012 - Sydney KINDER - poprvé ve dvojboji s náčiním - celkové 13.místo ve víceboji s obručí a švihadlem

2011 - Terezka KOPECKÁ statečně se sestavou s kuželi, 3.místo a za víceboj a 2.místo za sestavu s obručí. Radost nám svým výkonem udělala i Pavlínka BUREŠOVÁ, která v silné konkurenci vybojovala celkové 8.místo. 

2010 - v této kategorii jsme měly 3 gymnastky, které premiérově zacvičily nové sestavy s míčem. No....jak víme, míč je kulatý - Tedy Barunka KŘÍŽKOVÁ obsadila celkové 13.místo, Verča DACZICKÁ 15.příčku a Natálka LAGRONOVÁ, která zápasila s nevolnosti 16.místo....Nevěšíme hlavu a pracujeme dál! 

2009 - Sofinka CHRISTOVOVÁ také premiérově se 2 novými sestavami, celkové 7.místo.

JUNIORKY B - velice podařený závod pro Adinu KODÝDKOVOU, která vybojovala celkové 1.místo a zlatou medaili.

JUNIORKY A - naše 3 gymnastky ročníku 2008 letos vstupují do této náročné kategorie, tedy je nutno se sžít s vysokou obtížností a bezchybným provedením, což se nám zatím nedaří. V tomto závodě Lucinka KŘÍŽKOVÁ na 12.místě, Terka OBSTOVÁ na 14.místě, ale moc potěšilo celkové 6.místo v sestavě s kuželi a Francesca KURPIERS na 17.příčce. 

Gratulujeme všem a doufáme, že tento závod byl pro všechny naše gymnastky hnacím motorem pro poctivou další tréninkovou dřinu, aby se výsledky na dalších soutěžích dostavily.

T.J. SOKOL HODKOVIČKY NA MISTROVSTVÍ EVROPY V MG 

VARNA, 7.-11.06.2021

HODKOVIČKY A MISTROVSTVÍ EVROPY 

již jen pár dní a moderně gymnastická Evropa se může těšit na svůj kontinentální šampionát, kde se sejde evropská elita a bude se bojovat o poslední olympijské místo, jak v kategorii jednotlivkyň, tak v kategorii společných skladeb. Kromě seniorských soutěží se uskuteční také MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIOREK VE SPOLEČNÝCH SKLADBÁCH.....je až k nevíře, že se tohoto svátku, poprvé v historii našeho klubu účastní I DVĚ GYMNASTKY T.J.SOKOL HODKOVIČKY, které jsou členkami společné skladby juniorek, a to Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ. Po více než roce přípravy a pouhých 2 přípravných startech se naše juniorky pustí do boje s velikou evropskou konkurencí.....Myslím, že když Monča Hantáková začínala své gymnastické působení nejprve v malé sokolovně v Podolí a poté v Hodkovičkách, asi se jí ani nezdálo, že z malých holčiček, které se batolily po koberci od svých 4 let jednou vyrostou reprezentantky....Je vidět, že veliké odhodlání jít si za svým cílem slaví úspěch a my všichni v Hodkovičkách se dmeme pýchou za naše holky. Přejeme celému českému týmu všechno, co se při odjezdu na takovou velikou soutěž může přát....hlavně zdraví, chladnou hlavu, "chňapavé" ruce, velké srdce a hrdost, že můžete reprezentovat Českou republiku. Holky, držte se, předveďte to nejlepší, co ve vás je, všichni si u obrazovek utleskáme ruce a vykřičíme hlasivky, přejeme vám také, aby na vás ten gymnastický pánbíček koukal shora a sypal na vás ten krapítek sportovního štěstíčka, které každý potřebuje. HOLKY BOJUJTE A MAKEJTE!!!!!

....žijeme v době, kdy lidé jsou s "postováním" událostí na sociální média velice rychlí, protože jinak už je událost pasé. K tomu, abychom napsaly článek o ME a MEJ ve Varně jsme potřebovaly trochu více času...někdy je prostě potřeba událost malinko "odžít", aby pohled a hodnocení nebylo plné emocí a dalších vlivů.Mistrovství Evropy ve Varně bylo posledním velkým závodem a zároveň kvalifikačním závodem před OH, bojovalo se o 1 olympijskou kvótu jak v soutěži jednotlivkyň, tak i v soutěži společných skladeb, bohužel bez šance pro českou moderku, představily se rovněž juniorky ve společných skladbách. V závodě juniorek se ve společné skladbě probojovaly do nominace i naše 2 gymnastky Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ, které absolvovaly s týmem velice náročnou přípravu, která byla lemována i nepříjemnými zraněními, ale vydržely až do konce a máme obrovskou radost, že se tohoto gymnastického svátku mohly účastnit a být při tom. Tuto radost trochu zastřel fakt, že jsme určitě doufaly v lepší výsledek. Čím to bylo? Spoustu faktorů, vnitřních i vnějších. Nutno dodat, že děti byly skvělé, dělaly, co bylo v jejich silách, je třeba se do budoucnosti zamýšlet jak na to, aby naše gymnastky podaly na vrcholné soutěži bezchybný výkon bez pádů. Naše děvčata velmi dobře odcvičila sestavu s 5 míči, ovšem v sestavě se stuhami byly hrubé chyby, které je odsunuly do spodních pater výsledkové listiny. Startovní číslo 1, kdy otevíraly celé MEJ určitě v dobrém hodnocení moc nepomohlo a chyby se prostě neodpouštějí. Je nutné se z celé přípravy i vlastních závodů poučit, aby v příštích letech mohly národní týmy stoupat výsledkovou listinou směrem vzhůru. Bude to chtít spoustu tvrdé práce, ale také souhry, porozumění a ochotu spolupracovat a stavět národní tým nad klubové zájmy. Závod to byl překrásný, seniorky i juniorky skvěle připravené, přece jen je olympiáda po 5 letech, tedy je potřeba se "zmáčknout" a jít do toho naplno. Závod seniorek úžasný, je vidět, že moderní gymnastika letí v Evropě mílovými kroky vpřed, je vidět mnoho velice kvalitních závodnic ze zemí, které byly ještě před několika lety v gymnastických plenkách. A my si pouze přejme, aby tyto trendy do dalšího olympijského cyklu chytila i česká gymnastika, která jako by trochu pokulhávala.Co říci závěrem.....My z holky z Hodkoviček jsme na naše gymnastky nesmírně pyšné, protože dokázaly, že i v malém klubu můžeme dokázat vychovat kvalitní závodnice. Kájo, Náťo, jen tak dál a těšíme se na vás již na podzim na dalších soutěžích. 

JUNIORSKÁ REPREZENTACE ČR

SOFIA CUP / Bulharsko 4.-6.4.2021 

Naše juniorská reprezentantka Kája HAVLÍKOVÁ v těchto dnech bojuje s juniorským reprezentačním družstvem České republiky ve společné skladbě na silně obsazeném mezinárodním závodě v Sofii. Účastní se 16 týmů z celého světa. DRŽÍME PALEČKY DO SOFIE, AŤ SE DAŘÍ!!!.... Do Sofie bohužel nemohla kvůli zranění odcestovat naše druhá reprezentantka Náťa HUSOVSKÁ, ale přejeme jí brzké uzdravení a návrat na koberec! 

Naše juniorky při svém prvním velkém mezinárodním startu obsadily 12.místo. Lépe sae povedla skladba s 5 míči, kde vybojovaly v nabité konkurenci 10.příčku.

JUNIORSKÁ REPREZENTACE ČR

IRINA DELEANU CUP / Rumunsko 18.-22.5.2021

DVĚ GYMNASTKY Z HODKOVIČEK SE LVÍČKEM NA PRSOU 

.....dnes a zítra DRŽÍME PĚSTI NA MEZINÁRODNÍM ZÁVODĚ IRINA DELEANU CUP v rumunské Bukurešti, kterého se s reprezentační juniorskou společnou skladbou účastní i naše KÁJA HAVLÍKOVÁ a po zranění nohy si svůj reprezentační křest odbyde i NATÁLKA HUSOVSKÁ. Tedy zítra budou děvčata v tvrdé konkurenci 15 týmů (CZE, SVK, UKR, GRE, POL, HUN, USA, GEO, EST, ISR, ITA, ROM, BLR, SUI, BUL) předvedou naše gymnastky sestavu s 5 míči a v sobotu sestavu s 5 stuhami. DRŽTE PĚSTI A HOLKY BOJUJTE!!!!! Jsme na vás moc pyšní a hrdí! 

Ve skladbě s 5 míči báječné 9.místo a stuhy zase nepovedené, nicméně o velký "chlup lepší, než na závodě v Bulharsku. Celkové 10.místo. Držte se v závěrečné přípravě na Mistrovství Evropy!

Valentin Zoom CUP  / 13.2.2021....

Covid nás nezastaví, makáme a závodíme i v pokojíčku

Přesně 30 závodnic čítala startovní listina mezinárodního on-line závodu Valentin ZoomCup 2021. Již podruhé jsme se rozhodli tuto nelehkou dobu našim děvčatům zpestřit závodem z domácího prostředí, tentokrát však již s náčiním, při čemž někdy šlo doslova o život. Konkurencí nám opět byla děvčata z německého Regensburgu a z Hradce Králové. Napínavější to bylo o to, že nás celou dobu měly v hledáčku kamery z České televize. Ovšem všechny gymnastky to vzaly jako výzvu a byla to vskutku krásná podívaná. Děvčata zářila ze svých pokojíčků v dresech, v podstatě upravena jako na závody "naživo". Nejvíce musím pochválit holčiny roč. 2012 a 2011, které cvičily premiérově s kuželi, a přitom s tímto náčiním se začaly seznamovat až letos na on line trénincích. Větší děvčata roč. 2008 a starší si převážně zvolila míče a při vlastní tvorbě byly schopny nasázet do pár metrů čtverečních i 15 AD/obtížnost náčiní. Závod bedlivě sledovalo 5 rozhodčích, přičemž naše Tamara udělovala známky až z Estonska. Všechny výkony musím maximálně pochválit. Děláme, co můžeme, abychom tuto dobu přečkaly ve fyzické i psychické kondici. Došlo i na vyhlášení vítězů, jen osobní gratulace a ocenění musíme odložit na dobu, až nás pustí do tělocvičny, což bude pro nás všechny ta odměna největší.

Můžete mrknout i na našich pár minut slávy na webu České televize :-) v Sokolském zpravodaji. 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12090743332-sokolsky-zpravodaj/221471291473015/titulky 

Hodkovičky ON-LINE CUP / 27.3.2021

V současném "covidovém" čase, kdy děvčata poctivě trénují v domácím prostředí, jsme se rozhodli jim zpestřit tuto nelehkou dobu a uspořádat již třetí on-line závod. Tentokrát se do boje pustilo našich 13 statečných závodnic ze skupiny Mini ForFun a ForFun. Své síly si poměřily s gymnastkami z oddílu Astra Klánovice a Sokola Milevsko. A bylo se skutečně na co dívat. Vyklizené obývací pokoje, chodby či dětské pokojíčky se proměnily v provizorní tělocvičny. Holčiny byly krásně oblečené a upravené, nic neponechaly na náhodě. Mladší závodnice se představily se sestavičkou bez náčiní, starší děvčata si troufla na míče či kužele. Velká pochvala je především za vlastní tvorbu sestaviček a zvládnutí všech předepsaných závodních pravidel. Odměnou děvčatům byly 2 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí. Přísným okem sledovalo jejich provedení 5 rozhodčích. Závod proběhl hladce, bez jakýchkoliv technických potíží. Mě nezbývá nic jiného než všem děvčatům pogratulovat za krásné výkony a trenérkám poděkovat za neutuchající píli a energii, kterou podporují naše gymnastky a udržují je ve sportovní i psychické kondici, která je pro nás všechny nesmírně důležitá.