Výsledky závodů 2020 ...přinese nám rok s magickými dvacítkami štěstí....aneb my ten COVID přecvičíme...

MANTILA CUP 2020
MANTILA CUP 2020

ZATÍM JEDEME DÁL...KOHOUTOVICKÝ MANTILA CUP 2020

...mistrovství juniorek za námi, ale spousta gymnastiky (doufejme) před námi 😊. V neděli 4.10.2020 jsme se s partou nadějí mladších a starších vydaly na Tour de Brno 😊 na tradiční Mantila Cup. Závodu předcházelo trochu "prymulovské hektiky", zdali ano či ne, nicméně pořadatelé byli velmi stateční a závod běžel i za zpřísněných opatření jako na drátkách.

V kategorii NML 2011 jsme měly čtyřnásobné zastoupení. Děvčata cvičila sestavy beznáčiní a se švihadly. Celkově nutno říci, že sestavy se švihadly jsou prostě, stejně jako stuhy, "sestavami pravdy", nejen u našich děvčat, ale celkově se potkáváme s velikou bolestí české gymnastiky posledních let, a to nedostatečné práce s náčiním, nedostatkem základní techniky...a náčiní potom holčičky hodně trápí. Snad bude lépe...Naše holky předvedly vesměs velmi pěkné sestavy beznáčiní a švihadla nás trápila tak střídavě. I přesto je na holkách vidět další zlepšení, trénink je prostě trénink 😊. Nejlépe si v této kategorii mezi 23 gymnastkami vedla Terezka KOPECKÁ, která vybojovala 1.místo nejen ve víceboji, ale i v sestavách beznáčiní a se švihadlem, na krásném 6.místě skončila Pavlínka BUREŠOVÁ, která obsadila 6.místo i v sestavě se švihadlem. 8.příčku vybojovala Kája KOTOVÁ a na 15.místě skončila Natálka MICHLOVÁ, které tentokrát závod moc nevyšel, ale určitě zase bude lépe.

V kategorii NML 2010 mezi 21 gymnastkami dominovala Veronika DACZICKÁ, která obsadila 1.místo ve víceboji a v sestavě s obručí a 2.místo v sestavě se švihadlem. Prostor těsně pod stupni vítězů - ten byl náš 😊😊😊na 4.místě skončila Barborka KŘÍŽKOVÁ, na 5.místě Johanka BABIŠTOVÁ, na 6.místě Terezka CHVÁTALOVÁ, která navíc vybojovala 2.místo v sestavě s obručí a na 9.místo obsadila Natálka LAGRONOVÁ.

Díky laskavosti pořadatelů se mohly představit i naše naděje starší. Sestavy s kuželi a stuhou, zejména stuhy jim daly pořádně zabrat. Nejlépe si vedla Lucinka KŘÍŽKOVÁ, která zvládla velmi dobře sestavu se stuhou. Terezka OBSTOVÁ po velmi pěkných kuželích vybojovala 2.místo a Francesce KURPIERS patřil bronzový stupínek za 3.místo.

Děvčatům moc gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví a motivace do další gymnastické práce a pokud prevít Covid dovolí, těšíme se příští týden na Oblastním přeboru nadějí nejmladších, mladších a starších. Děkujeme Tamarce a Kačce za přípravu a rodičům za podporu. 

NAĎA ŠOLCOVÁ MISTRYNÍ ČR

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK / 26.-27.9.2020 České Budějovice
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK / 26.-27.9.2020 České Budějovice

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A SENIOREK MISTROVSKÉ TŘÍDY 

HISTORICKY PRVNÍ JUNIORSKÝ INDIVIDUÁLNÍ TITUL PRO HODKOVIČKY

Česká moderní gymnastika "naostro" zahájila závodní sezónu, a to hned dvěma nejvyššími mistrovskými soutěžemi, a to MČR juniorek a MČR seniorek MT, které v letošním roce hostí krásná sportovní hala Stromovka v Českých Budějovicích.Až do poslední chvíle byli všichni jak na trní, zdali se vůbec mistrovství bude konat, protože "koronavirová smyčka" se okolo sportovních klání nebezpečně utahuje, ale nakonec "plukovník" povolil a jsme za to moc rádi ....hlavně za všechny gymnastky, které tréninku obětovaly velkou část prázdnin....jsou to "borky", všechny do jedné.

Náš klub měl mít původně v boji tři "kousky", ale Karolínka Havlíková a Natálka Husovská se připravují v reprezentačním družstvu společné skladby na MEJ 2021, tedy se do bojů pustila jen Naďka ŠOLCOVÁ, po loňské premiéře v této kategorii a 19. místě jsme si kladly za cíl toto umístění trochu vylepšit a předvést co nejvyrovnanější výkon v celém čtyřboji.A jak jsme na to šly? Metoda otřepaná, stará jako lidstvo samo, jak říkal Ludvík XIV. ... "práce, práce, samá práce", náročný čtyřboj, barvité sestavy s příběhem a velké odhodlání se poprat o co nejlepší výsledek.Naďka sobotní dvojboj s míčem a obručí zvládla velmi dobře, zejména míč se povedl na jedničku, obruč byla razantní, temperamentní, ale chybičky byly. Nedělní dvojboj s kuželi a stuhou zahájila Naďka svojí lyrickou sestavou se stuhou a ....a tak to ve sportovním životě prostě chodí. Stuha byla hodně neposlušná, motala se a padala, ale bylo potřeba se ještě zasoustředit na kužele. A ty byly...no, docela fajn, i když ani tady se Naďa pádu náčiní nevyhnula. Takže "sumasumárum", od loňského roku postup o 15.příček, protože v celkovém pořadí se Naďka vyšplhala na celkové 4.místo v konkurenci 37 gymnastek, s odstupem pouhých 0.25 od bronzového stupínku, je to škoda, že? Ale nedá se nic dělat, chyby prostě byly, a to musíme uznat. Pojďme výsledkovým přehledem dál, v sestavě s obručí vybojovala Naďa opět nepopulární "bramboru" a 4.místo, v sestavě s kuželi 6.příčku, stejně jako v sestavě se stuhou a za sestavu s míčem to přece jen "cinklo", a to tak, že NAĎA ŠOLCOVÁ SE STALA V SESTAVĚ S MÍČEM MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY, a to je velká paráda.Je to obrovská radost s trochou smutku, ale sportovní i ten normální život jde dál. Velká gratulace a poděkování trenérům, kteří se na tomto úspěchu podíleli, přispěli cennými radami a zkušenostmi, díky fantastické a mohutné podpoře dětem i rodičům Hodko gangu, který neúnavně fandil po oba dny v Českých Budějovicích i u obrazovek, děkujeme i všem ostatním, kteří nám to prostě přáli. Děkujeme za krásné fotky a pouštíme se do další práce a těšíme se na další sportovní příběhy a dobrodružství.

...teď trochu toho ostatního...co se nám líbilo? Perfektní organizace, krásná hala, pro kterou by mnoho trenérů MG vraždilo ...., úsilí všech, kteří do toho i přes těžkou a divnou dobu šli a mistrovství nenechali "umřít"... líbily se nám juniorky, ty starší, které již pomaličku našlapují do seniorské kategorie, tedy jejich grácie a grády, se kterými cvičí, líbily se nám i mladičké, teprve začínající juniorky ročníku 2007 s jejich dravostí a odvahou, určitě jsou zde velké talenty. Líbily se nám juniorské reprezentantky, které se připravují na MEJ, také dravost a živelnost Denisky Štěpánkové, originalita Gaii Garofollo a elegance Adriany Timkové...česká moderní gymnastika má z čeho brát a mohla by se začít po pomyslném žebříčku šplhat ze sklepních prostor trošku výš, hlavně to jí přejeme....byly také věci, které se nám nelíbily, ale o tom možná jindy.

DĚKUJEME MOC, JEŠTĚ JEDNOU VELKÁ GRATULACE, HODKO MAJÍ PRVNÍ INDIVIDUÁLNÍ JUNIORSKÝ TITUL! 

CARLSBAD RG CUP 

a naše, tentokrát, Tour de Západ pokračovala v neděli 20.09.2020 v Karlových Varech. Více než 150 závodnic z ČR a Německa se utkalo ve všech věkových kategoriích a dokonce jsme skončili o 2 hodiny dříve, za což pořadatelům samozřejmě "klobouček" .Krásná sportovní hala míčových sportů umožnila báječné "covid-easy" prostředí a tak jsme se pustily do závodění, protože ....my ten blbej covid prostě přecvičíme....

Jako první se představily naše naděje mladší 2011 ve dvojboji beznáčiní a s libovolným náčiním, představily se Kája Kotová, Pája Burešová a Terka Kopecká. Holky podaly dobré výkony, Páju s Kájou potrápily sestavy s náčiním a Terezka se zase prala se sestavou beznáčiní, ale konečné výsledky vůbec nebyly špatné. Terezka KOPECKÁ vybojovala 1.místo, Kája KOTOVÁ nakonec brala krásnou 6.příčku a Pavlínka BUREŠOVÁ 8.místo. Moc gratulujeme.

V nadějích mladších 2010 se představily naše další gymnastky, opět beznáčiní a s náčiním. Chybka sem, chybka tam, ale sumasumárum výkony docela prima, Veronika DACZICKÁ přidala do naší medailové sbírky další 1.místo a na stupně vítězů jí tentokrát doprovodila na 3.místě Johanka BABIŠTOVÁ. Hned pod stupínky s "košíkem brambor" na 4.příčce Terezka CHVÁTALOVÁ, na 5.místě Barča KŘÍŽKOVÁ a na 7.místě Natálka LAGRONOVÁ. 

V odpoledním programu nás čekal závod nadějí starších. Nejlépe se tentokrát podařil Lucince KŘÍŽKOVÉ, která zaujala především velmi krásnou sestavou s míčem. Naše další gymnastky to měly ve stylu střídavě oblačno a vždy s jedním náčiním se pořádně "vykously". Terezku OBSTOVOU potrápilo švihadlo a Francescu KURPIERS zase neposlouchaly kužele, potvory . I přes to, výsledek prima - 2.místo a Lucinka KŘÍŽKOVÁ, Terezka OBSTOVÁ nakonec brala za 3.místo a Francesca KURPIERS zase ty nepopulární za 4.místo, ale neboj Fanoušku, to se prorazí .

Kadetky mladší a Adinka s Alicí. Obě holky bojovaly co to šlo, ale pádům náčiní a dalším chybkám se také nevyhnuly. Adina KODÝDKOVÁ přesto vybojovala krásné 3.místo a a Alice KRULIŠOVÁ přidala pěkné 7.místo.

V kadetkách starších se v nabité konkurenci představila poprvé jako nejmladší ročník naše Adélka NOVÁKOVÁ a vůbec se starších děvčat nezalekla a velice vyrovnaným výkonem v obou sestavách brala na úvod sezóny fantastické 6.místo.

Co dodat na závěr, díky naši rodiče, že se "toho nebojíte", díky paní Marcele za krásné fotky a samozřejmě a v neposlední řadě Monče, Kačce a Kláře, které zajistily trenérský a další servis našeho Hodko gangu . Práce hodně před námi, takže pane plukovníku nám ty tělocvičny prosím nezavírejte, chceme ještě pracovat a závodit .

MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME POŘADATELŮM ZA HEZKOU ATMOSFÉRU A PŘIŠTÍ TÝDEN UŽ FANDÍME NAĎCE NA MČR!!!!

CARLSBAD RG CUP / 20.09.2020
CARLSBAD RG CUP / 20.09.2020

OIG GYM CUP

...že se v neděli nic nedělá...chyba lávky...my jsme pokračovaly v Tour de Jih, a to tradičním závodem v novém kabátku OIG GYM CUP, který známe spíše pod tradičním názvem "K Budějicům cesta". Je až k nevíře, že se tento závod koná již skoro 30 let a i já jsem si na něm v prehistorii zaskotačila. Tento závod ctí přátelská atmosféra a perfektní organizace, vše pod taktovkou dobře duše Ivany Pokorné a jejího týmu...Dnes jsme měly zastoupení ve 3 kategoriích, a to v nadějích mladších, nadějích starších a v juniorkách. 

NML 2010-2011 - konkurence 24 gymnastek ve dvojboji se švihadlem a obručí a mezi nimi naše 4 želízka v ohni. Nejvyrovnanější výkon podala Verča DACZICKÁ, pěknými sestavami s zejména s obručemi se blýskly i Terezka CHVÁTALOVÁ a Terka KOPECKÁ, Johanka BABIŠTOVÁ potom předvedla krásnou sestavu se švihadlem. V konečném účtování obsadila Veronika DACZICKÁ 1.místo , Terezka CHVÁTALOVÁ si došla pro 2.místo a a na bronzový stupínek vystoupala Terezka KOPECKÁ. Johanka BABIŠTOVÁ potom holky doprovodila na báječném 6.místě. Terezka Kopecká navíc získala v klasifikaci ročníku 2011.

Odpolední program zahájily naděje starší, Terezka OBSTOVÁ, Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Francesca KURPIERS se představily v sestavách se švihadly a s míči. Holky závodily po dlouhé době, takže výkony byly takové "houpavé". Lucince se velmi pěkně povedl míč a Fany a Terezka zase lépe vládly švihadly, ale ještě hooodně práce před námi. Terezka OBSTOVÁ nakonec vystoupala na stříbrný stupínek za 2.místo, na Francescu KURPIERS zbyla nepopulární "brambora" a Lucinka měla konečné 7.místo. V kategorii juniorek se po pátečním oblastním přeboru představila v trojboji Naďa ŠOLCOVÁ, která zacvičila velmi vyrovnaný trojboj a nakonec brala prima 2.místo a bronz za finálovou sestavu.

Moc děkujeme Monice, Tamce a všem rodičům za zvládnutí závodního maratonu a VŠEM HOLKÁM SAMOZŘEJMĚ MOC GRATULUJEME. Příští týden se vydáváme na "Tour de západ" a těšíme se v neděli do Karlových Varů.

OBLASTNÍ PŘEBOR PRAHY JUNIOREK

V pátek jsme si "střihly" Přebor Prahy juniorek, který tento rok hostil TJ Bohemians Praha. Byly jsme moc rády, že se oblastní přebor vůbec uskutečnil, protože "koronavirová smyčka" se kolem nás utahuje docela rychle... 

Na Přeboru Prahy juniorek se představila Naďka Šolcová. Čtyřboj sestav s obručí, míčem, kuželi a stuhou zvládla stylem "střídavě oblačno", něco se povedlo, něco méně a Naďka nakonec brala 3.místo a bronzovou medaili. Přebornický titul si odnesla Lucie Vysušilová ze ZŠ Hostivař.

Děkujeme Hodko gangu za prímovní fandění a frčíme dál . 

...a je tady víkend...a náš dvojboj a TOUR DE JIH...tedy nejprve v sobotu tradiční MILEVSKÝ POHÁR, který jsme nestihly na jaře....Rekordní účast téměř 200 gymnastek z celé ČR byla s bezchybnou organizací úplně "covid-safe" .

A tak jsme se pustily "do práce".NNML 2012 - Představily se Sydney Kinder a Eliška Kohoutová. Sestavičky beznáčiní se jim velice povedly a v nabité konkurenci 22 gymnastek vybojovala Sydney KINDER krásné 3.místo a a do první desítky se vešla i Eliška KOHOUTOVÁ na krásném 7.místě.

NML 2011 - 22 gymnastek a naše trio Pája Burešová, Kája Kotová a Terka Kopecká ve dvojboji beznáčiní a s libovolným náčiním. Holky makaly co to šlo. Sestavy máme nové a ještě je na nich spousta práce, nicméně výkony již byly velice sympatické. Terka KOPECKÁ vybojovala zlatý "hattrick", když vyhrála víceboj i jednotlivé sestavy beznáčiní a s obručí . Pavlínka BUREŠOVÁ vybojovala krásné 5.místo ve víceboji a Kája KOTOVÁ vybojovala 6.místo ve víceboji, ale "cinkl" jí bronz za povedenou sestavu beznáčiní .

NML 2010 - celkem 15 gymnastek ve dvojboji sestav se švihadlem a obručí. Zde jsme také měly 3 želízka, a to Verču Daczickou, Terku Chvátalovou a Natálku Lagronovou. Verča DACZICKÁ trošku "opisovala" od Terky a vybojovala rovněž zlatý hattrick , stříbrnou jízdu si střihla Terka CHVÁTALOVÁ, která vybojovala 2x stříbro za víceboj a sestavu s obručí . Na Natálku LAGRONOVOU sice ve víceboji zbyla nepopulární brambora v podobě 4.místa, ale zato vybojovala bronz také za obruč. Vidět na stupních vítězů jen Hodko girls bylo opravdu moc příjemné, ale je to závazek k ještě větší tréninkové píli, to my moc dobře víme. 

Tímto jsme ukončily naši závodní sobotu a těšily jsme se na nedělní "Budějce".

HOLKY, MOC GRATULUJEME!!!!

HOBIT CUP...aneb KAŽDÝ ZAČÁTEK JE TĚŽKÝ 

 Kdyby nám někdo loni řekl, že budeme už 5.září závodit, asi bychom se mu vysmály a odpověděly obligátní výmluvou, kterou v českém rybníčku používáme hodně často..."vždyť ty děti nebudou připravené".... no, nikdo není nikdy dokonale připravený, že? A podívejme, covid úřaduje o 106 a tak my také závodíme o 106. V sobotu 5.září jsme přijaly milé pozvání do Plzně, kde jsme se zúčastnily pohárového závodu HOBIT CUP...Po dlouhé závodní pauze, covidových a letních prázdninách jsme rovnýma nohama skočily do závodního kolotoče, protože zvládnout za 2,5 měsíce to, co standardně za půl roku...to bude fičák ... Fičák to občas byl i na koberci, nutno přiznat, ale viděli jsme i povedená vystoupení a hlavně, závodní nadšení, protože co si budeme povídat...ostrý závod nenahradí ani milion tréninků ...protože závod s sebou přináší prostě to vzrůšo a kromě nervů i spoustu legrace a zábavy a elektrizující soutěžní atmosféry...no ne?? A jak jsme se, řečeno po "sokolsku" tužily?

NNML 2012 - Sydney, Bea a Eliška v sestavách beznáčiní a se švihadlem - švihadla jsou jak rýma, někdy fakt otravné, ale holky do zvládly moc pěkně - Sydney KINDER krásné 2.místo, Bea SCHUBERT 5.místo po spíš nepovedené "beznáčce" a Eliška KOHOUTOVÁ pěkné 6.místo.

NML 2011 - Terka KOPECKÁ po krásné obruči a velmi slušném švihadle 1.místo, Kája KOTOVÁ se po parádním švihadle vyšvihla na skvělé 3.místo a brala bronz , Pavlínka BUREŠOVÁ krásné 4.místo a nepopulární brambora a Natálka MICHLOVÁ bezva 6.příčka mezi 15 gymnastkami.

NML 2010 - byla to jízda........naše holky na stupně vítězů nikoho nepustily - tedy Barunka KŘÍŽKOVÁ 1.místo, Verča DACZICKÁ 2.místo a Terezka CHVÁTALOVÁ 3.místo, Johanka BABIŠTOVÁ po trochu opatrné obruči 6.místo a Natálka LAGRONOVÁ, kterou potrápila nová sestava se švihadlem nakonec 9.místo z 18 gymnastek.

KML 2008 - Adina a Alice - Adina KODÝDKOVÁ má za sebou pestrý rok - přestup, covid, zlomená noha, ale "co Tě nezabije, to Tě posílí" a Adina je toho krásným příkladem, závod zi užila tzv. "do plných" a zaslouženě brala 1.místo a další zlato pro Hodko team , Alici KRULIŠOVOU potrápila nová choreografie s obručí, protože ta potvora kulatá vůbec neposlouchala, zlepšený výkon v míči potom bral pěkné 6.místo.

Jako poslední z našich děvčat se v trojboji JUNIOREK představila Naďka ŠOLCOVÁ, která předvedla sestavy s míčem, kuželi a zbrusu novou obruč...výkon trošku jako na "houpačce", ale i krásné momenty, které napovídají, že podzimní forma před MČR juniorek, které zahajuje letošní sérii mistrovských soutěží by mohla být celkem fajn. I Naďka vybojovala 1.místo.

Moc DĚKUJEME MONICE za celodenní přípravu děvčat, paní Heleně Křížkové za krásné fotky a všem ostatním rodičům za vytvoření super atmosféry a v neposlední řadě pořadatelům z TJ Slavoj Plzeň za krásný a přátelský pohárový závod. 

TĚŠÍME SE PŘÍŠTÍ TÝDEN NA "TOUR DE JIH" do Milevska a Českých Budějovic a samozřejmě na Oblastní Přebor Prahy juniorek .

HOBIT CUP / 05.09.2020 Plzeň
HOBIT CUP / 05.09.2020 Plzeň

SPRING CORONA CUP ...PRVNÍ A POSLEDNÍ POST-CORONA ZÁVOD PŘED LETNÍ PAUZOU

V sobotu 27.6.2020 jsme velmi radostně přivítaly možnost si naposledy zazávodit v tomto pololetí, které tolik poznamenala pandemie toho protivného coronaviru. Vydaly jsme se proto do Brna, kde oddíl SKP uspořádal milý, přátelský závod SPRING CORONA CUP 2020. Tréninkový výpadek byl opravdu veliký, ne závod jsme se moc těšily, a i když mnoho sestav poznamenaly chybičky, závod jsme si náležitě užily. A jak to dopadlo, přivezly jsme do "Práglu" :-)  nějaké placky?

NNML 2013 - Samantha WOLFOVÁ zahájila opravdu velkolepě. Moc hezká sestava beznáčiní a krásné 1.místo, otevíráme tedy krásnou zlatou medailí. Viktorka OTRYACHINA potom obsadila pěknou 7.příčku.

NNML 2012 - opět sestavy beznáčiní, nejlépe si dnes z našich holčiček vedla Sydney KINDER na 6.místě, 8.příčku obsadila Beatrix SCHUBERT, 10.místo patří Elišce KOHOUTOVÉ a 11.místo Teušce VLÁŠKOVÉ.

NML 2011 - V této kategorii se již gymnastky představily ve dvojboji beznáčiní a s libovolným náčiním. Zde se představily 4 naše gymnastky. Terezka KOPECKÁ kralovala dvojboji sestav a získala pro nás další zlatou medaili, 1.místo obsadila rovněž v sestavě se švihadlem. Kája KOTOVÁ obsadila ve dvojboji pěkné 5.místo a vybojovala 3.místo a bronzovou medaili v sestavě se švihadlem. Natálka MICHLOVÁ vybojovala 6.příčku a krásné 2.místo a stříbrnou medaili v sestavě se švihadlem. Pavlínka BUREŠOVÁ byla celkově 7. a vybojovala 2.místo a stříbrnou placku za sestavu s obručí. Máme před sebou ještě hodně práce, ale když budeme pilné, určitě na podzim uvidíme od našich nadějí moc hezké výkony.

NML 2010 - opět dvojboj a našich 5 želízek v ohni. Celkově Baruška KŘÍŽKOVÁ po velice vyrovnaném výkonu na 2.místě a 3.místo v sestavě se švihadlem. Verča DACZICKÁ byla celkově na 3.místě a vybojovala navíc ještě 1.místo v sestavě se švihadlem. Johanka BABIŠTOVÁ má z víceboje nepopulární bramboru, ale zlato a 1.místo za sestavu s obručí. Terezka CHVÁTALOVÁ byla celkově 5. a patří jí 2.místo za švihadlo. Na 6.místě potom završila Natálka LAGRONOVÁ, která si odnesla 2.místo za sestavu s obručí. 

NST 2009 - Andrejka WOLFOVÁ si zacvičila sestavy s kuželi a švihadlem. Celkově její výkon stačil po chybičkách na 4.místo, ale zdobí jí 2 stříbrné medaile za jednotlivá náčiní.

NST 2008 - Po absolvování reprezentačního soustředění se představila úplně poprvé v tomto roce Terezka OBSTOVÁ. Její náročné sestavy ještě potřebují mnoho hodin tréninku, ale i přesto nám 2.místem udělala radost. Dvě stříbrné medaile si ještě odváží i za sestavy s jednotlivými náčiními. Francesca KURPIERS sice ve víceboji získala "bramboru" za 4.místo, ale v sestavě se švihadlem vybojovala 1.místo a zlato za naprosto parádní sestavu. Lucinka KŘÍŽKOVÁ byla na celkovém 5.místě a v sestavě s kuželi vybojovala zlatou medaili a 1.místo.

JUNIORKY 2007 a 2006 - Natálka HUSOVSKÁ i Kája HAVLÍKOVÁ byly rovněž po reprezentačním soustředění. Jejich sestavy jsou nové, nabité těžkými vazbami na kterých je nutno pracovat, nicméně obě ukázaly velký potenciál. Obě ve svých kategoriích obsadily 1.místa a získaly zlaté medaile. Natálka přidala zlato a stříbro za jednotlivá náčiní.

KADETKY MLADŠÍ a STARŠÍ - Alice KRULIŠOVÁ prokázala zlepšení a vybojovala 2.místo a Adélka NOVÁKOVÁ se potrápila se stuhou a celkově obsadila 4.místo, ale 2.místo a stříbro si vybojovala za sestavu s obručí.

Kačka MINKSOVÁ se exhibičně představila jako členka ESG skladby BETE EBENE SKP MG Brno a my holkám budeme moc držet palce, aby se jim v estetické gymnastice dařilo.

Tak a máme to a můžeme se rozprchnout na prázdniny. Všem děkujeme, že jsme společně přestály "tu pitomou koronu" a že jste nás drželi nad pomyslnou hladinou, i když nám mnohdy nebylo do smíchu. Jsme rády, že to máme za sebou a vrháme se znovu do práce, abychom si ten podzim pořádně užily.  

Děkujeme paní Marcele, paní Heleně a panu Jaromíru Rezkovi za překrásné fotografie!

KRÁSNÉ LÉTO A MOC SE NA VÁS TĚŠÍME NA SOUSTŘEDĚNÍ...bude sranda a moc si to užijeme!

SPRING CORONA CUP / SKP MG Brno, 27.6.2020
SPRING CORONA CUP / SKP MG Brno, 27.6.2020
DISNEY CUP Brno, 7.3.2020
DISNEY CUP Brno, 7.3.2020

DISNEY CUP v Brně a 9 CENNÝCH KOVŮ pro holky od Vltavy

My se viru nebojíme a do Brna dorazíme....koronavirus si pěkně v Praze držíme pod pokličkou na Bulovce .... (a ta je od Vltavy hooodne daleko)😀😊😄...a tak jsme v nemalém počtu vyrazily na již tradiční pohárový závod DISNEY CUP do Brna.

Pro některé z našich gymnastek to byl první letošní závod, tak jsme byly zvědavé, jak si holčičky povedou. Sešla se zde kvalitní konkurence závodnic z České republiky, Slovenska a Německa, celkem se představilo na 230 gymnastek.

Celkové hodnocení tohoto závodu - máme tedy hodně práce, mnohé sestavy jsou ještě "syrové", potřebujeme "zamakat" s náčiním a dodat našim vystoupením výraz a energii, protože nervozita pracovala na plné obrátky, ale ....spousta závodů před námi, tak můžeme vylepšovat....jak to dopadlo?

NNML 2013: Samantha WOLFOVÁ předvedla velmi taneční sestavu a obsadila v konkurenci 18 gymnastek krásné 6.místo...Svůj úplně první závod ve volném programu si odbyla i Viktorka OTRYACHINA a při své premiéře obsadila pěkné 11.místo. 

NNML 2012: celkem 29 gymnastek, mezi nimi naše dvě želízka v ohni. Beatka SCHUBERT dnes moc pěkně a krásné celkové 5.místo a premiérově také náš nováček Sydney Kinder na 18.místě.

NNML2011: celkem 21 gymnastek a 4 kočky z Hodkoviček, které se představily v sestavách beznáčiní a s libovolným náčiním. Práce s náčiním je celkově velkou bolestí české moderní gymnastiky...jednoduše začínají pracovat s náčiním příliš pozdě...Tedy nejlépe z našich Terka KOPECKÁ, která i přes chyby v sestavě s obručí vybojovala bezva 🥈2.místo a naši první dešní "placku", stříbrnou...Prima výkon a krásné 5.místo obsadila Pavlínka BUREŠOVÁ, 10.místo Kája KOTOVÁ a pěkné 13.místo Natálka MICHLOVÁ.

NML 2010: celkem 14 gymnastek...Dařilo se Barče KŘÍŽKOVÉ, která obsadila 🥇 1.místo a získala dnešní první zlato, Johanka BABIŠTOVÁ statečně zápasí se sestavou s obručí, která jí tentokrát opravdu potrápila, nicméně nakonec prima 5.místo a Natálka LAGRONOVÁ na 6.příčce.

NST B: Andrejka WOLFOVÁ dnes předvedla sestavy se švihadlem a kuželi. Švihadlo zlobilo, kužele moc pěkné, celkové 3.místo 🥉a bronz je doma :-).

NST A: do bronzového košíku přibyl další bronz 🥉 od Lucinky Křížkové a krásné 5.místo pro Fany Kurpiers...jen tak dál...

KML 2008: Bronzový košík se nám plní ...po nevydařeném závodě v Polsku dnes Adina KODÝDKOVÁ 🥉 na 3.místě a 7.příčka pro Alici KRULIŠOVOU. Alici bychom chtěly pochválit hlavně za moc povedenou sestavu s kuželi, která nás moc potěšila :-).

V podvečerních hodinách se představily kadetky starší, juniorky a seniorky. Naše holky předvedly velmi pěkné výkony, sem tam se něco nepovedlo a bylo to pěkné pokoukání 😂😂😂...Takže Adélka NOVÁKOVÁ při své premiéře v kadetkách starších "brambora" za 4.místo a další bramboru přidala i Sofinka OCELÍKOVÁ debutující v kategorii dorostenek, Terezka ČERMÁKOVÁ, Natálka HUSOVSKÁ, Karolínka HAVLÍKOVÁ a Kačka MINKSOVÁ...všechny 🥇🥇🥇🥇 a 1.místo.
Moc gratulujeme, děkujeme rodičům za další nekonečně dlouhou gymnastickou sobotu, paní Heleně a paní Marcele za krásné fotky a hlavně neusínejme na vavřínech, ještě máme hodně práce před sebou.
TĚŠÍME SE NEJEN NA NAŠE HOLKY JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN NA NAŠEM MONET CUPU!!!!!❤️❤️❤️

SOSNOWIEC WINTER CUP 2020 a FANTASTICKÉ 4 MEDAILE PRO HODKOVIČKY
Jedním z našich letošních gymnastických předsevzetí bylo závodit více mezinárodně, získat zkušenosti a posunout se výkonnostně výš...No, tedy, pojďme na to...
Poslední únorový víkend patřil v polském Sosnowci velkému mezinárodnímu závodu SOSNOWIEC WINTER CUP....více než 60 klubů z Polska, Ukrajiny, Běloruska, Německa, Lucemburska, Kypru, Řecka, Holandska, Švédsko, Litvy, Slovenska, České republiky a dalších zemí....tedy pro začátek jsme si ukously poměrně velké sousto :-) ...jak velké?...tak to jsme zjistily až po příiezdu do sportovní haly....
1. Teplotu jsme neměly, tedy směle do závodu
2. Hala plná, gymnastky všude, téměř nedýchatelno
3. Závod běží takovou rychlostí, že rozhodčí nestíhají vypít ani kávičku😅....
4. V každé kategorii šílené množství dětí a dobrých dětí....hodně dobrých....trochu se nám zatajil dech, ale utéct už jsme nemohly...
V pátek se do závodu pustily Samantha WOLFOVÁ v kategorii 2013 se sestavou beznáčiní a bohužel v pozdních večerních hodinách Terezka KOPECKÁ se sestavami s obručí a kuželi.
KATEGORIE 2013 B - Samantha Wolfová ....mezi 18 gymnastkami si vedla vskutku skvěle..celkové 5.místo, spousty dalších nápadů, myšlenek a práce před námi, ale veliká gratulace :-)
KATEGORIE 2011 A - celkem 39 gymnastek, Terezka KOPECKÁ a velký risk ji poslat do závodu ve dvojboji sestav s obručí a kuželi... pozdní večerní hodina, kdy Terka závodila cca ve 21.15 nám také nepomohla...tedy hoooodně pádů, ale velká snaha, odhodlání a bojovnost...myslely jsme, že to bude velký průšvih, ale nakonec pěkné 13.místo v první třetině startovního pole, ale stejně velká práce před námi.
V sobotu zasáhly do boje ročníky 2008, 2010, 2009 a 2005. Do haly jsme vstoupily v 7.15 a odcházely půl hodiny po půlnoci....Jediná věc, která pořadatelům hooodně nevyšla, zpoždění o více než 3 hodiny je prostě moc....🙉
KATEGORIE 2008 B - celkem 38 gymnastek, dvojboj s míčem a libovolným náčiním, velké zlepšení a velice koncentrovaný a zodpovědný výkon Lucinky KŘÍŽKOVÉ, která nakonec vybojovala skvělé 13.místo, Adina KODÝDKOVÁ bohužel hodně chybovala a nakonec obsadila 28.příčku...
KATEGORIE 2010 B - celkem 62 gymnastek, dvojboj s obručí a libovolným náčiním, naše holky bojovaly a věechny se nakonec vešly do první poloviny výsledkové listiny, Barča KŘÍŽKOVÁ na výborné 18.příčce, Veronika DACZICKÁ na 24.místě a Johanka BABIŠTOVÁ při svém prvním startu ve volném programu na 26.příčce...
KATEGORIE 2009 B - celkem 52 gymnastek, pozdní večer, Andrejka WOLFOVÁ a její míč a kužele, velká únava, kdy už vlastně jedete na "morál" ...Naše Andyna bojovala, míč neposlušný, kužele prima....báječné 8.místo, hodně inspirace, budeme makat....
KATEGORIE 2005 A...poprvé ... - celkem 29 gymnastek, dvojboj míč a kužele, je hluboká noc, když ve 23.00 ještě závod této kategorie ani nezačal, už jsme byly malinko nervózní...nakonec rozhodnutí, že tato děvčata půjdou jen 1 sestavu, tedy Naďka ŠOLCOVÁ nastupuje na míč ve 23.58😟 ...a podle toho to také vypadá, 3 pády, ale i přesto poměrně velice solidní známka...tedy stuhu v neděli....
V neděli závodíme již od 7.30.....😎😎😎
KATEGORIE 2007 B - celkem 34 gymnastek, Natálka HUSOVSKÁ nejprve s povinnými kuželi a potom s obručí, Náťa vlítla na koberec jako uragán, dvě krásné sestavy, bojovala do posledních taktů, i přesto, že jsme byly přesvědčené, že na tomto závodě visí medaile hooodně vysoko, tak ne pro Náťu... 3.místo ve víceboji a famozní bronz🥉a v sestavě s obručí fantastická stříbrná medaile🥈....GRATULACE!!!!!!!
KATEGORIE 2006 B - Kája HAVLÍKOVÁ a dalších 28 gymnastek, chybičky byly, ale i přesto celkové 8.místo ve víceboji a hlavně ZLATO a 1.místo 🥇v sestavě s obručí...prostě paráda.
KATEGORIE 2005 A - Naďka ŠOLCOVÁ se pouští do stuhy a ta vypadá v normálním denním čase o 100% lépe.... nakonec celkem 29 gymnastek, 8.místo ve víceboji, ale pozor 1.místo a druhá ZLATÁ MEDAILE za stuhu 🥇.
Děkujeme celému týmu v Polsku, děkujeme zbytku HODKO GANGU za fandění i streamu a podporu na dálku. Byla to teda zkušenost s velkým "Z"....
Tedy pracujeme dál a těšíme se příští týden na DISNEY CUPu v Brně....

SOSNOWIEC WINTER CUP 2020
SOSNOWIEC WINTER CUP 2020
LEDOVÁ VLOČKA / Tábor 26.01.2020
LEDOVÁ VLOČKA / Tábor 26.01.2020

ZÁVODNÍ SEZÓNA S MAGICKÝMI DVACÍTKAMI ZAHÁJENA...Tak bych řekla, že letos jsme si opravdu "přivstaly"... Obvykle zahajujeme sezónu tak koncem února, ale letos jsme se rozhodly, že vyrazíme a zkusíme závodit už na konci ledna, což, přiznejme si upřímně je nejen pro nás, ale i celou českou MG termín poměrně šibeniční, i když celý svět vesele závodí již od začátku roku...
První závod jsme již tradičně absolvovaly v Táboře na LED(N)OVÉ VLOČCE, přátelském pohárovém závodě, kam jezdíme moc rády. Letos s mezinárodní kvalitní konkurencí gymnastek nejen z ČR, ale i Slovenska a Polska.
Co napsat na úvod, máme úplně nové sestavy, tedy všechny naše holky jely především otestovat tyto choreografie v závodě z plného tréninku.
A jak to dopadlo?
Kategorie NNML 2012 a mladší: 22 gymnastek!!!!, radost nám 7.místem udělala Beatka SCHUBERT (2.místo mezi českými gymnastkami) a 9.místo obsadila teprve 7-letá Samantha WOLFOVÁ. Moc gratulujeme.
Kategorie NML 2011: V této kategorii se představily v sestavě BN Kája KOTOVÁ a Natálka MICHLOVÁ...nové sestavy se povedly bez větších karambolů a byly z toho první dvě "placky". Kája brala🥈za 2.místo a Natálka 🥉za 3.příčku. Prima a jedeme dál.
Kategorie NML 2011: Ve dvojboji se představila Terka KOPECKÁ, obě sestavy nové, parádní bezka a neposlušná obruč, ale i Terezka vybojovala medaili, a to 🥈za 2.místo.
Kategorie NST 2008-2009: Terka OBSTOVÁ bojovala s obrovskou náročností svých nových sestav a nakonec z toho bylo další 2.místo a 🥈za bezchybně cvičící Polskou závodnicí a Andy WOLFOVÁ si v této kategorii odbyla premiéru solidním 5.místem.
Kategorie JUNIORKY 2006-2007: Kája HAVLÍKOVÁ po 2 letech oprášila pro tuto sezónu obruč a dala jí zabrat 🙉, dobrý výkon v míči jí posunul na další placku, také 2.místo a 🥈...
Kategorie DOROSTENKY: Kačka MINKSOVÁ po roce opět závodila v jednotlivkyních a svoji sezónu otevřela krásným 2.místem a 🥈.
Byla to taková stříbrná sprcha....Všem děvčatům moc gratulujeme , děkujeme Monice za přípravu a doufáme, že nás tento letošní brzký start katapultuje do ještě větších obrátek, protože před sebou máme ještě hodně práce, protože bez ní, jak víme, nejsou ty koláče 🍰.
Těšíme se na další závod!