Výsledky závodů 2017

M ČR dvojice, trojice / 2.12.2017 Vyškov
M ČR dvojice, trojice / 2.12.2017 Vyškov

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DVOJIC A TROJIC - 2.12.2017 Vyškov

KÁJA A TEREZKA JSOU MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY

NATÁLKA, MADLENKA A TEREZKA MAJÍ STŘÍBRO!!!! LUCINKA A ADÉLKA NA 4.MÍSTĚ

V ODPOLEDNÍM ZÁVODĚ JEŠTĚ DVOJICE JUNIOREK TEREZKA A SOFINKA PŘIDALY SKVĚLÝ BRONZ!!!! 

...Tak ale už konec výkřiků a pěkně postupně... V sobotu 2.prosince přivítala sportovní hala ve Vyškově historicky první Mistrovství České republiky dvojic a trojic, což je nový koncept společný skladeb, které prostě cvičí závodnice v menším počtu. Je to koncept, který může být zejména výhodný, když například kluby nemají v jedné kategorii dostatek gymnastek pro společné skladby (celkem 5-6), tak mohou děvčata cvičit v menším počtu...ale dost teorie...
Ve Vyškově se představily celkem 4 kategorie, vždy po 13 družstvech, která se kvalifikovala z oblastních přeborů, všechna družstva odcvičila 1 provedení a vždy nejlepších 6 se kvalifikovalo do finále, kde předvedla druhé provedení.
V kategorii NADĚJÍ MLADŠÍCH, jsme měly dvojí zastoupení, a to trojici Natálka HUSOVSKÁ, Terezka OBSTOVÁ a Madlenka KAČEROVSKÁ a potom také Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Adélka NOVÁKOVÁ. Ve víceboji bylo důležité hlavně zacvičit sestavu bez výrazných chyb a splnit všechny prvky obtížnosti, a to se našim holčičkám povedlo na jedničku ....a byl z toho postup do finále, trojice ze skvělého 2.místa a velkým překvapením byla bronzová příčka naší dvojice!!! Poprvé jsme tiše zajásaly a doufaly, že holky zabojují. A bojovaly, až do samotného konce. Natálka, Madlenka a Terezka přidaly ve finálové sestavě další desetinky a dotáhly svůj medailový sen - 2.MÍSTO A STŘÍBRNÉ MEDAILE, Adélka s Lucinkou se také poctivě praly o co nejlepší výsledek a nakonec z toho bylo jen těsné 4.místo, ale pro nás má i brambora cenu zlata.
V kategorii NADĚJÍ STARŠÍCH nás reprezentovaly Kája HAVLÍKOVÁ a Terezka ZŮNOVÁ, které na MČR přijely jako Přebornice Prahy a také trochu jako favoritky, protože vyhrály všechny závody, kterých se zúčastnily...a jak všichni víme, není jednoduché takový tlak unést...Kája s Terezkou, ale nikoho nenechaly na pochybách, že jsou plně odhodlané jít za svým zlatým snem a stanout na stupínku nejvyšším. Obě provedení předvedly ve vysokém tempu, nasazení, s potřebnou obtížností, ale hlavně bez chybičky. S velkým náskokem stanuly na stupínku nejvyšším a vybojovaly HISTORICKY PRVNÍ TITUL MISTRYŇ ČESKÉ REPUBLIKY!!!! Skvělá práce...
V odpoledním programu se představily kategorie juniorek a seniorek. V kategorii JUNIOREK reprezentovaly náš klub Sofinka OCELÍKOVÁ a Terezka ČERMÁKOVÁ, které ač věkem ještě nejsou juniorky, tak v této kategorii sbíraly cenná umístění na pohárových závodech. Závod i jim vyšel skvěle, předvedly lehkost, výraz a radost, krásné prvky. Do finále proklouzly sice jen tak tak, ale poté bojovaly dál a nikoho nenechaly na pochybách, že i ony mohou sahat po cenných kovech ...a tak si na závěr mohly na konci závodu dojít na medailové pódium pro krásné 3.místo a BRONZOVÉ MEDAILE!!!!
Byl to den plný emocí, nervů a krásné gymnastiky. Moc děkujeme holkám, že celý podzim poctivě pracovaly, i když každý trénink nebyl ideální, děkujeme paní trenérce Monče a dalším trenérkám za nekonečnou trpělivost, a nemalé poděkování patří rodičům za jejich oddanost, spolupráci a velikou podporu celého toho našeho gymnastického cirkusu :-) Děkujeme za krásné fandění a vzornou reprezentaci našeho klubu.

DÍKY, DÍKY, DÍKY A JEŠTĚ JEDNOU NEJVĚTŠÍ GRATULACE!!!
SAMETOVÁ STUHA 2017 / 17.11. SKP MG Brno
SAMETOVÁ STUHA 2017 / 17.11. SKP MG Brno

SAMETOVÁ STUHA 2017... zlato a stříbro pro povltavské holky :-)

Pátek je sice svátek, ale my jsme ho krásně oslavily moderní gymnastikou, tentokrát na tradičním závodě společných skladeb Sametová stuha, který se konal v Brně. Dnešní závod byl v kategorii dvojic a trojic velice nabitý, všechny týmy finišují přípravu před nadcházejícím MČR a viděli jsme velice kvalitní konkurenci... A jak se vedlo našim gymnastkám?

V kategorii nadějí mladších nejprve zacvičily Madlenka, Natálka a Terezka Obstová, obě provedení se děvčatům povedla bez velkých chyb a mezi 11 skladbami jim nakonec patřilo krásné 2.místo a stříbrné medaile. Dále cvičily Adélka a Lucinka, první provedení se jim moc povedlo, bohužel ve druhem provedení přišly veliké chyby, ale děvčata sestavu statečně "doválčila" a patřilo jim pěkné 8.místo. 

V kategorii naději starších startovaly Terezka Zůnová s Kájou, které krásně zacvičily svou první sestavu, ale ve druhém provedení se ani ony nevyhnuly chybám, ale náskok z prvního provedení nakonec stačil a naše dvojička slavila další vítězství a další zlatou medaili. 

V kategorii juniorek se představila Terezka Čermáková se Sofi...ale ani ony dnes úplně neměly svůj den. Kategorie juniorek přinesla nejkvalitnější konkurenci a chyby v prvním provedení bohužel dnes holky odsunuly z medailových pozic i při rapidně zlepšeném výkonu ve druhém provedení. Ale i celkové 5.místo se "počítá" a pro holky je určitě motivací k doladění formy na MČR.

MOC GRATULUJEME A TĚŠÍME SE PŘÍŠTÍ TÝDEN V TÁBOŘE! :-)

Podzimní drak / 25.11.2017 GSK Tábor
Podzimní drak / 25.11.2017 GSK Tábor

PODZIMNÍ DRAK 2017 .... zlatá listopadová sobota pro gymnastky z Hodkoviček

Dne 25.11.2017 jsme se vydaly na velice příjemný pohárový závod do Tábora, kde všechny naše holčičky mohly vyzkoušet nové sestavy, které připravujeme pro příští sezónu.

V kategorii 2011 svoji sestavu beznáčiní předvedla Terezka KOPECKÁ, která cvičila velice pěkně a zaslouženě obsadila 1.místo, v kategorii 2010 cvičila Barunka KŘÍŽKOVÁ nejen sestavu BN, ale poprvé i sestavu se švihadlem...předvedla také krásný výkon a vybojovala další zlato pro Hodkovičky... V kategorii 2009 cvičila Andy WOLFOVÁ poprvé sestavu s obručí. Odměnou jí bylo krásné 2.místo. V kategorii 2008 dominovala po krásném výkonu Terezka OBSTOVÁ a na 3.místě jí skvěle sekundovala s novou sestavou s obručí Lucinka KŘÍŽKOVÁ. Kategorie 2007 se stala velkým soubojem Madlenky KAČEROVSKÉ a Natálky HUSOVSKÉ, kdy jen těsně vyhrála Natálka, která tedy získala 1.místo a 2.místo patřilo Madlence. V ročníku 2006 dominovala Kája HAVLÍKOVÁ a v ročníku 2005 Terezka ČERMÁKOVÁ před Terezkou ZŮNOVOU. Zlato v kategorii kadetek starších vybojovala Sofinka OCELÍKOVÁ a bronz patřil v kategorii 2003 Kikče KLEINOVÉ.

MOC GRATULUJEME K PŘEDVEDENÝM VÝKONŮM!!! 

Přebor Prahy SPOLEČNÉ SKLADBY / 11.11.2017
Přebor Prahy SPOLEČNÉ SKLADBY / 11.11.2017

TŘI TITULY PŘEBORNIC PRAHY PRO GYMNASTKY Z HODKOVIČEK...ANEB JE TO TAM!!! :-) 

Jedním z vrcholů letošní sezóny společných skladeb byl dozajista Přebor Prahy v moderní gymnastice ve společných skladbách, který jako již tradičně hostila sportovní hala na pražském Třebešíně.Naše gymnastky se představily v soutěžích dvojic a trojic a nešlo jen o titul Přeborníka Prahy, ale také o cenná postupová místa na vůbec první MČR této kategorie.Ve všech kategoriích byla našim závodnicím vylosována nepopulární startovní pozice s číslem 1, ale tiše jsme doufaly, že nám tentokráte jedničky přinesou štěstí. V kategorii nadějí mladších zahájily soutěž Adélka NOVÁKOVÁ a Lucinka KŘÍŽKOVÁ, které zanechaly na koberci velice sympatický dojem a cvičily bez výraznější chyby, po nich se představila i trojice Natálka HUSOVSKÁ, Madlenka KAČEROVSKÁ a Terezka OBSTOVÁ, které také zacvičily velice soustředěně a bez chyb. A první krásný výsledek byl na světě. Madlenka, Natálka a Terezka se staly PŘEBORNICEMI PRAHY a vybojovaly zlaté medaile a Adélka s Lucinkou je doprovodily na stupně vítězů na skvělém 2.místě. Obě tyto skladby budou tedy reprezentovat pražskou oblast a náš klub na MČR!!!

V kategorii nadějí starších navázala Kája HAVLÍKOVÁ s Terezkou ZŮNOVOU na svoji "zlatou" šňůru, kdy po krásném výkonu znovu vystoupaly na nejvyšší stupínek a i ony se staly PŘEBORNICEMI PRAHY a postupují na MČR.

V kategorii juniorek jsme měly dvojnásobné zastoupení. Terezka ČERMÁKOVÁ a Sofi OCELÍKOVÁ podaly dnes suverénní výkon a i ony dnes stanuly na nejvyšším stupínku a do třetice vybojovaly titul PŘEBORNIC PRAHY a další postup na MČR. Představily se i Kačka MINKSOVÁ, Kiki Kleinová a Barča SCHIMIKOVÁ, které svoji sestavu cvičily perfektně, ale v závěrečné fázi přišla bohužel série chyb, které je připravily nejen o medaili, ale i postup na MČR. Nakonec obsadila 4.místo. Děvčata se letos hodně trápila s nemocemi a zraněními a tento závod je bohužel nezastihl v nejlepší kondici, ale holky nesmutnětě, jedeme dál, bojovaly jste do posledního pohybu a to se počítá.

VŠEM DĚVČATŮM MOC GRATULUJEME, UDĚLALY JSTE VŠEM MOC VELIKOU RADOST A PŘEJEME MOC MOC MOC ÚSPĚCHŮ NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY!

Žďárská Popelka / 28.10.2017 Žďár nad Sázavou
Žďárská Popelka / 28.10.2017 Žďár nad Sázavou

Ždárská Popelka /28.10.2017 Žďár nad Sázavou

Tři cenné kovy ze Žďáru nad Sázavou

Sobota 28.10. pro nás znamenala další pohárový start v kategorii dvojic a trojic. Naše děvčata bojovala jak nejvíce mohla a i přes drobné chybičky podala krásný a sympatický výkon. 

V kategorii naději mladších vybojovaly Natka, Madlenka a Terezka 3.místo a bronzové medaile, v kategorii naději starších jsme měly obrovskou radost ze zlatých medailí a 1.místa Terky a Kaji a v nejkvalitnější kategorii juniorek jsme se opět mohly radovat z cenného kovu v podobě 3.místa a bronzové medaile Terky a Sofinky! 

MOC GRATULUJEME A PŘEJEME SPOUSTU ELÁNU DO DALŠÍ PRÁCE a příští týden se těšíme v Českých Budějovicích :-) na další pokračování našeho gymnastického příběhu...

RYCON CUP / 4.11.2017 České Budějovice
RYCON CUP / 4.11.2017 České Budějovice

Čtyři cenné kovy z RYCON CUPu v Českých Budějovicích...

Sobota 4.11.2017 patřila v Českých Budějovicích tradičnímu závodu společných skladeb, který byl letos obohacený o soutěž dvojic a trojic, RYCON CUP.
Náš oddíl vyslal na tuto soutěž 4 skladby, bohužel naše juniorky se stále ještě zotavují ze zranění, ale doufejme, že již budou brzy fit.
V kategorii nadějí mladších jsme měly dvojnásobné zastoupení, statečně a pěkně vystoupily Lucinka KŘÍŽKOVÁ a Adélka NOVÁKOVÁ, které vybojovaly krásné 3.místo a ještě o stupínek výš, na stříbrnou příčku vystoupaly Natálka HUSOVSKÁ, Madlenka KAČEROVSKÁ a Terezka OBSTOVÁ, které vybojovaly stříbro.
Další zlatou do sbírky přidaly po výborném výkonu i Kája HAVLÍKOVÁ a Terezka ZŮNOVÁ, které ovládly kategorii nadějí starších.
Asi nejnabitější je letos kategorie juniorek, naše Terka ČERMÁKOVÁ a Sofinka OCELÍKOVÁ patří k nejmladších gymnastkám, ale i přesto svými výkony dokazují skvělou úroveň. V tomto závodě vybojovaly báječné 2.místo a stříbrné medaile.
Moc gratulujeme a budeme se těšit příští týden, kdy se naše děvčata představí na Přeboru Prahy, který se uskuteční na pražském Třebešíně. 

HELGA-FENEBERG POKAL / OBERTRAUBLING (GER) - 14.10.2017
HELGA-FENEBERG POKAL / OBERTRAUBLING (GER) - 14.10.2017

HELGA-FENEBERG POKAL / OBERTRAUBLING (GER) - 14.10.2017

Tým gymnastek ze Sokola Hodkovičky se vrací z Německa s 9 medailemi!!!

V sobotu, kdy jsme v celé střední Evropě zažili krásné Tereziánské léto se naše gymnastky vydaly závodit do německého Obertraublingu, kde se představilo celkem 10 gymnastek z naší závodní skupiny. Kvůli nemoci se bohužel nemohly závodu zúčastnit Barča Schimiková a Terka Čermáková, ale ty držely zbytku palce doma.

V brzkých ranních hodinách zahájila závod kategorie děvčátek 2010, kde startovala v sestavě BN Baruška KŘÍŽKOVÁ a podala výborný výkon, který potleskem ocenila celá sportovní hala. V konečném výsledku vybojovala Bára svoji první "velkou" medaili, když obsadila 2.místo a získala stříbro.

V kategorii 2008 se představily Terezka OBSTOVÁ a Lucinka KŘÍŽKOVÁ, závodily ve dvojboji sestav beznáčiní a libovolné náčiní. Lucinka předvedla výborný a vyrovnaný výkon v obou sestavách, Terezka musela mohutně dotahovat v sestavě beznáčiní bodové manko z obruče, která po riziku bohužel skončila mimo závodní plochu. Netrpělivě jsme tedy čekaly na výsledky a byly jsme krásně překvapené. Lucinka vybojovala fantastické 1.místo a zlatou medaili, Terezka skončila těsně za ní na stříbrném stupínku. Naprosto skvěle rozjetý závod.

V kategorii 2007, v konkurenci 18 gymnastek bojovaly Natálka HUSOVSKÁ a Majda KAČEROVSKÁ, opět v sestavě beznáčiní a s náčiním. Madlenka podala dobrý výkon, který ve vyrovnané konkurenci stačil na 10.místo, nicméně Natálka HUSOVSKÁ bojovala a její vyrovnaný výkon bez chyb a vyjímečná ohebnost nakonec slavily úspěch a pro Hodkovičky se na Natálčině krku houpala další zlatá medaile za 1.místo.

Dále se představila Kája HAVLÍKOVÁ, která v kategorii 2006 předvedla obruč a novou sestavu s kuželi, které jsou stále trochu neposlušné, ale po krásném výkonu v sestavě s obručí vybojovala 2.místo a stříbrnou medaili.

Obrovskou radost nám výborným výkonem v kategorii 2005 udělala Terezka ZŮNOVÁ, která pokračovala ve svých výborných podzimních výkonech a vybojovala ve své kategorii 1.místo a další zlato!

V kategorii kadetek 2004 cvičila Sofinka OCELÍKOVÁ, která rovněž předvedla novou sestavu s kuželi a dále sestavu s obručí a svým výkonem si řekla o další medaili do sbírky, tentokráte bronz a výborné 3.místo.

Kiki KLEINOVÁ skvěle zabojovala v kategorii kadetek ročníku 2003 a po výborném výkonu v Hofu ji tentokráte stupně vítězů neminuly a skvěle se vyjímala na bronzové příčce s bronzovou medailí v těžké konkurenci velice kvalitních německých juniorek.

Medailové žně našich gymnastek korunovala ve večerních hodinách v kategorii kadetek 2002 Kačka MINKSOVÁ, která ani tentokráte nenechala nikoho na pochybách, že ji letošní podzim zastihl ve skvělé formě a i na tomto závodě stála zaslouženě na stupni nejvyšším a vybojovala 1.místo a zlatou medaili.

MOC GRATULUJEME VŠEM ZÁVODNICÍM, PANÍ TRENÉRCE MONICE, PANÍ ROZHODČÍ IVĚ, DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ODDÍLU A DĚKUJEME RODIČŮM ZA SPOLUPRÁCI.

O Pohár Královny Elišky - 22.10.2017 Hradec Králové
O Pohár Královny Elišky - 22.10.2017 Hradec Králové

O Pohár Královny Elišky / 22.10.2017 Hradec Králové

Z východu Čech přivážíme 7 zlatých medailí

V neděli 22.10. Jsme se vydaly na další závody, tentokráte do Hradce Králové, kde se naše gymnastky představily nejen v soutěži jednotlivkyň, ale také poprvé v soutěži dvojic a trojic za účasti více než 100 gymnastek z ČR, Slovenska a Německa....a jak se nám dařilo? Náramně :-)...
V nejmladší kategorii vybojovala zlato Terezka Kopecká, v kategorii 2009-2010 zvítězila Andy Wolfova a stříbro vybojovala Barunka Křížková, v nadějích mladších v nabité konkurenci Terka Obstova 7.misto, Natka Husovká 9.místo, hned za ní Lucinka Križková 10.místo a Madla Kačerovská 15.místo, Adélka Nováková pak obsadila 5.místo v nadějích mladších B, naděje starší zastihly ve fantastické formě Káju Havlíkovou,která vybojovala zlato,hned za ní pro stříbro došla po chybách v sestavě s obručí Terezka Čermáková a bronz po neposlušných kuželích patřil Terezce Zůnové. Kadetky starší... Kačka Minksova nezaváhala ani tentokrát a opět vybojovala zlato, Sofi Ocelíková skončila těsně "pod bednou" na 4.místě a Kiki Kleinova na 5.miste...
Odpoledne jsme naskočily do soutěže dvojic a trojic.... A děvčatům se skvěle dařilo... Trojice Natka, Majda a Terka vybojovala zlato a na stupně je na bronzovém stupínku doprovodila Lucinka s Adélkou. Zlato v nadějích starších vybojovala Kaja s Terezkou Zunovou a třetí zlato vybojovaly naše juniorky Terka Čermáková a Sofi Ocelíková ...veliká škoda, že se soutěže nezúčastnily Kiki,Kačka a Bára, ale těšíme se na ně na příští soutěži.

Moc všem gratulujeme!

Rudolf Lion Cup 2017 / Hof (GER)
Rudolf Lion Cup 2017 / Hof (GER)

10th Rudolf Lion Cup / Hof, Německo 

... aneb dvakrát česká hymna pro gymnastky z Hodkoviček a 5 medailí doma!

Podzimní sezónu jsme letos zahájily velice brzo a početná výprava 12 závodnic se vydala na mezinárodní závod do německého Hofu, kde se sešla konkurence více než 100 závodnic z 5 zemí.
Začaly jsme hned od rána, v nejmladší kategorii 2010 a mladší se sešla konkurence 13 závodnic. Nejmladší závodnice celého závodu Terezka Kopecká obsadila krásné 6.místo. 
Pokračovaly jsme poté v kategorii nadějí mladších ročníku 2008, kde startovaly ve dvojboji Terezka OBSTOVÁ a Lucinka KŘÍŽKOVÁ. V této kategorii se celkem představilo 25 gymnastek. Lucinka KŘÍŽKOVÁ předvedla krásnou sestavu beznáčiní, s obručí máme sice ještě co dohánět, i přesto obsadila skvělé 8.místo. Terezka OBSTOVÁ podala v obou sestavách výborný vyrovnaný výkon a nakonec stanula na stříbrném stupínku a vybojovala 2.místo a první medaili pro náš tým.

V další rotaci se představila čtveřice našich kadetek starších, Kiki, Bára, Sofi a Kačka. V konkurenci 28 gymnastek dosáhla Bára SCHIMIKOVÁ po chybách v sestavě s míčem, ale skvěle vybojovaných kuželích na krásné 14.místo, Kiki KLEINOVÁ, po velké závěrečné chybě v sestavě s obručí a báječně vybojovaných kuželích obsadila nakonec fantastickou 6.příčku, ještě o příčku výš, tedy 5.místo vybojovala po vyrovnaném výkonu Sofinka OCELÍKOVÁ, Kačka MINKSOVÁ začala opatrně se sestavou s obručí, ale skvostně zacvičené kužele za kterou obdržela nejvyšší známku své kategorie jí katapultovaly na 1.místo a Kačka tak vybojovala zlatou medaili a nad Hofem poprvé zazněly krásné tóny naší státní hymny...

Po úspěšném vystoupení našich kadetek se představily v kategorii ročníku 2007 Madlenka KAČEROVSKÁ a Natálka HUSOVSKÁ, které ve dvojboji s obručí a švihadlem a se zbrusu novými sestavami podaly velice pěkné výkony a v konkurenci 27 gymnastek obsadila Madlenka KAČEROVSKÁ krásné 10.místo a Natálka HUSOVSKÁ obsadila po slibných výsledcích na konci června vynikající 6.příčku. 

V pozdních večerních hodinách ještě čekal závod na naše naděje starší, které také předvedly zbrusu nové, nebo upravené sestavy. v kategorii ročníku 2006 výborně zabodovala Karolínka HAVLÍKOVÁ, která předvedla novou sestavu s kuželi a vynikající sestavu s obručí a obsadila také 1.místo a pro Hodkovičky vybojovala další zlatou medaili...ó, ta česká hymna zní taáááák sladce :-) ...

V kategorii 2005 jsme viděli Terezku ZŮNOVOU a Terezku ČERMÁKOVOU. Terezka ZŮNOVÁ připravila přes léto novou sestavu s kuželi a podala velmi dobrý výkon a patřilo jí krásné 3.místo a bronzová medaile...další "bedna"...na stupně vítězů jí však doprovodila i Terezka ČERMÁKOVÁ, která po dlouhé zdravotní pauze bojovala jako lev a nakonec jí patřilo krásné druhé místo a již tak úspěšný den završila fantastickou stříbrnou medailí. 

HOLKY BRAVO, MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME I NAŠIM BÁJEČNÝM MAMINKÁM, KTERÉ NÁS DOVEZLY TAM I ZPĚT A KRÁSNĚ FANDILY, DĚKUJEME HOLKÁM ZA JEJICH BÁJEČNOU SOUDRŽNOST, PROTOŽE JESTLI EXISTUJE TÝMOVÝ DUCH, TAK URČITĚ BYDLÍ U NÁS V HODKOVIČKÁCH!!! Těšíme se moc na další společné zážitky a spoustu dobré gymnastiky!

DĚTSKÝ SEN V BERNARTICÍCH a krásné zakončení jarní části sezóny 

V sobotu 17.6.2017 jsme se po roce opět vydaly na přátelský závod do jihočeských Bernartic. Početná výprava děvčat z Hodkoviček změřila své síly s kluby TJ Sokol Bernartice, TJ Sokol Milevsko a Slavia Hradec Králové, a to jak v programu ZPMG, tak i v mezinárodním programu. Právě závody jako tento jsou skvělým odrazovým můstkem pro nejmladší gymnastky, tak i prostorem pro starší závodnice vyzkoušet nové prvky a sestavy, které zatím připravují pouze v tréninku.

Závod proběhl ve velice příjemné atmosféře a všechna naše děvčata podala krásné výkony a odvezla si cenné zkušenosti a krásné zážitky a medaile.

Děkujeme všem holčičkám za snahu, tréninkovou píli a trpělivost, rodičům za vynikající spolupráci a přejeme všem krásné prázdniny, hodně sluníčka a odpočinku a již na začátku srpna se na vás budeme těšit na soustředění ve Vlašimi.

kolektiv trenérů T.J.Sokol Hodkovičky

Klánovice Cup 11.6.2017

V neděli se početná výprava z Hodkoviček vydala na přátelské klání do pražských Klánovic. Děvčata ze sk. Benjamines I., Benjamines II. a For Fun si tak poměřila síly s gymnastkami z domácího klubu Astra Klánovice, dále s Astra Zahradní město a Sokola Vrané nad Vltavou. Nejmladší závodnice se představila v sestavičce bez náčiní, starší děvčata vystoupila již se švihadly a s obručemi. Všechna děvčata předvedla své sestavy vzorně a cinklo i několik medailí. Zlato patřilo Adriance Švadlenkové, stříbrnou medaili vybojovala Terezka Chvátalová, Karolínka Kotová, Sofča Hankusová a Maruška Müllerová. Bronzovou medailí byla oceněna Natálka Michlová, Ellinka Dušková a Anička Štěpánková. Děvčatům gratulujeme a trenérkám Kláře a Janě patří velké díky za jejich obětavost.

      Tým z Hodkoviček

M ČR naděje starší / 27.5.2017 Jihlava
M ČR naděje starší / 27.5.2017 Jihlava

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADĚJÍ STARŠÍCH

V sobotu 27.května se v Jihlavě uskutečnil maratón v podobě MČR nadějí starších.T.J.Sokol Hodkovičky měly původně reprezentovat 3 gymnastky, ale bohužel se na poslední chvíli zranila Terezka Čermáková a bolavá záda jí start znemožnila. Terezce přejeme, ať jsou záda brzy v pořádku a hned se zase pustíme zpátky do přípravy.

Do boje se tedy pustily Kája Havlíková a Terezka Zůnová. Celkem 61 gymnastek bylo rozděleno do 3 sledů. Kája Havlíková startovala hned se startovním číslem 2 a své první "velké" mistrovství v nadějích starších odcvičila s krásným výrazem, nasazením, a i když s drobnými chybkami zanechala na koberci výborný dojem. Známky v prvním sledu se nicméně pohybovaly velice nízko. Káje se nejlépe povedly sestavy s míčem a obručí. Terezka Zůnová startovala naopak v podvečerním posledním sledu, ale i ona podala vyrovnaný výkon, i když ani jí se nevyhnuly chybičky, nejlépe rovněž zacvičila sestavy s obručí a s míčem. V celkovém pořadí obsadila Kája 31.místo a Terezka 37.příčku

Nutno podotknout, že tento systém soutěže nebyl úplně šťastný, protože 3 různé sledy prakticky vytvořily 3 různé závody, tedy bylo velmi obtížné porovnat aktuální sportovní výkony všech gymnastek. Jsme na naše závodnice velice pyšné, moc jim gratulujeme, protože s paní trenérkou Monikou celé jaro pilně pracovaly na svých sestavách a už se těšíme na podzimní část sezóny, kdy budeme po nabitím letním programu pokračovat.

HOLKY A MONČO, GRATULUJEME!

Memoriál J.Krocové / 3.6.2017 Plzeň
Memoriál J.Krocové / 3.6.2017 Plzeň

MEDAILOVÁ ÚRODA NA MEMORIÁLU JIŘINY KROCOVÉ V PLZNI

Sobota 3.června patřila netradičně na konec sezóny krásnému pohárovému závodu v Plzni, a to Memoriálu J.Krocové. Tohoto závodu se i přes veliké vedro zúčastnila početná skupinka našich děvčat, doma musely bohužel pro zranění či nemoc zůstat Sárka, Kiki, Terka a Lucinka. A den to byl velmi úspěšný. Kromě soutěží jednotlivkyň se konala i soutěž týmů a tak jsme byly velice zvědavé, jak si povedeme.

V nejmladší kategorii ročníků 2010 a mladší krásně zacvičila sestavu beznáčiní Barunka KŘÍŽKOVÁ a vybojovala po zásluze zlato a 1.místo. Ve stejné kategorii se nejmladší gymnastka závodu Terezka KOPECKÁ umístila na krásném 9.místě. 

V kategorii nadějí mladších závodily Terezka OBSTOVÁ a Adélka NOVÁKOVÁ pro kterou to byl první větší závodní start. Děvčata se představila v sestavě beznáčiní a s libovolným náčiním. Terezka OBSTOVÁ podala krásný výkon a nebýt zbytečných chybiček v sestavě s obručí, cinkla by i medaile. Nicméně moc chválíme za krásné 4.místo v konkurenci 17 závodnic. Adélka podala moc hezký výkon a patřilo jí celkové 10.místo

Ve stejném závodním programu se představily i naděje mladší ročníku 2007, a to Natálka HUSOVSKÁ a Madlenka KAČEROVSKÁ. Madlenka bohužel neměla úplně dobrý den a neposedná obruč jí moc a moc potrápila, ale bojovala statečně až do konce a krásným výkonem v sestavě beznáčiní se vyhoupla v konkurenci 14 gymnastek na celkové 8.místo. Fantastický závod zajela Natálka HUSOVSKÁ, která zacvičila bezchyby a zůstala také jen krůček od medaile na 4.místě. 

V kategorii nadějí starších podaly Kája HAVLÍKOVÁ a Terezka ZŮNOVÁ obě výborný výkon a právem jim patřilo 1. a 2.místo. 

V kategorii kadetek starších se celkově mezi 17.závodnicemi umístila po krásném výrazovém výkonu Kačka MINKSOVÁ na skvělém 3.místě, Sofinka OCELÍKOVÁ, kterou dnes neposlouchaly kužele na 8.místě a Bára SCHIMIKOVÁ po výborném výkonu na 10.místě.

Třešničkou na dortu po krásných výkonech našich děvčat bylo celkové 3.místo a bronzová radost v soutěží týmů.

Moc děkujeme a gratulujeme všem holkám, paní trenérce Monče a také děkujeme rodičům za bezvadné fandění, trpělivost a krásnou atmosféru!

TAMKA TRIPSKÁ FINALISTKOU MČR DOROSTENEK

V sobotu 20.5.2017 hostila hala míčových sportů KV Arény MČR dorostenek, kam se kvalifikovala i naše Tamka TRIPSKÁ, která po delší době znovu oblékla trikot a s chutí a nadšením se vrhla na gymnastický koberec...a my jsme tomu moc rády.

Všechny závodnice se nejprve představily v sestavách s obručemi a kuželi a z nich vzešla finálová TOP 16, kde se cvičilo s libovolným náčiním. I přesto, že jsme v takový úspěch nedoufaly, Tamarka bojovala a s obručí podala velmi soustředěný výkon, který ještě vylepšila velmi taneční sestavou s kuželi, kterou předvedla bez chybiček a pádů.... S napětím jsme čekaly na vyhlášení finálové šestnáctky a poté jsme propukly ve velkou radost, protože Tamka vybojovala finále!

Stuha již ve finále tak poslušná nebyla, nicmémě 16.místo je pro Tamku a celý oddíl velkým úspěchem a moc gratulujeme Tamce i Monče za jejich snahu a neutuchající elán.

HOLKY, JSTE SUPER!!!

MČR kadetky starší / 14.5.2017 Třebíč
MČR kadetky starší / 14.5.2017 Třebíč

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KADETEK STARŠÍCH A VŠECHNY TŘI NAŠE ZÁVODNICE FANTASTICKY VE FINÁLOVÉ TOP 16

V neděli 14.května hostila sportovní hala v Třebíči Mistrovství ČR v kategorii kadetek starších, kde se představily v nabité  konkurenci 42 gymnastek i tři naše závodnice, které si vybojovaly postup z Přeboru Prahy, a to Kačka MINKSOVÁ, Sofinka OCELÍKOVÁ a Sára SEGEDOVÁ.

Nejprve se všechny gymnastky představily ve dvojboji s kuželi a stuhou, tedy dvěmi nejtěžšími náčiními, které dokážou gymnastky pořádně potrápit, tedy šlo hlavně o to, pořádně se zkoncentrovat a nedopustit se hrubé chyby. Nejprve se z našich děvčat představila Sofinka s kuželi, předvedla velmi vyrovnanou sestavu bez vážných zaváhání a dobrý dojem ze svého výkonu potvrdila krásnou sestavou se stuhou. Kačka i Sára začínaly s obávanými stuhami, ale bojovaly a sestavy předvedly vskutku výborně a nenechaly se zahanbit ani v sestavách s kuželi. Po absolvování dvojboje jsme již napjatě čekaly, kdo z našich se probojuje do finálové TOP 16... a poté jsme propukly v obrovskou radost, protože KAČKA, SÁRKA I SOFINKA SE PROBOJOVALY DO FINÁLOVÉ ČÁSTI ZÁVODU, což je pro celý náš klub obrovský úspěch.

Ve finálové části jsme viděly sestavy s libovolným náčiním, a i když už na naše holky přece jen dolehla únava a velká dávka nervozity, bojovaly statečně až do konce. V celkovém pořadí nakonec obsadila Kačka MINKSOVÁ fantastickou 8.příčku, kdy v individuálním hodnocení sestavy se stuhou jí patřilo výborné 6.místo. Sára SEGEDOVÁ obsadila konečnou 14.příčku, ale v individuálním hodnocení sestavy se stuhou jí jen o vlásek unikla medaile a obsadila fantastické 4.místo. Sofinka OCELÍKOVÁ obsadila konečné 16.místo, když se jí nejlépe podařila sestava s obručí, kde jí v individuálním hodnocení patřila krásná 9.pozice.

HOLKY, STRAŠNĚ MOC VÁM GRATULUJEME, JSME NA VÁS NEKONEČNĚ PYŠNÉ. VELKÝ DÍK PATŘÍ PANÍ TRENÉRCE MONICE ZA JEJÍ OBĚTAVOU PRÁCI A TAKÉ RODIČŮM A VŠEM NAŠIM PŘÍZNIVCŮM A FANYNKÁM (Terezka, Terezka, Kája)... BEZ VAŠÍ PODPORY BY TO NEŠLO. :-) 

Přebor Prahy - naděje starší / 6.5.2017
Přebor Prahy - naděje starší / 6.5.2017

Přebor Prahy naděje starší a tři postupy na MČR pro holky od Vltavy

V sobotu 6.května se v hale Sokola Královské Vinohrady uskutečnil opravdový gymnastický maraton, a to Oblastní Přebor Prahy nadějí nejmladších, mladších a starších.

Náš klub reprezentovaly v kategorii nadějí starších Kája Havlíková, a dvě Terky Čermáková a Zůnová. Včech 22 gymnastek se představilo v celém čtyřboji s obručí, míčem, kuželi a stuhou. Nejlépe z našich se vedla naše nejmladší Kája Havlíková, která prošla celým čtyřbojem vyrovnaně, pouze s chybičkami v sestavě s míčem, ale naopak s vynikajícími kuželi jí zaslouženě patřilo ve velké konkurenci 7.místo. Po velmi nevydařeném závodě na 11.příčku dosáhla Terka Čermáková, nicméně je nutno vyzdvohnout její krásný výkon v sestavě s míčem, avšak chybičky v dalších třech sestavách, včetně velmi nevydařené stuhy ji stály lepší příčku. Na 15.místě se umístila Terka Zůnová, kterou zradil zejména neposlušný míč.

VŠECHNY NAŠE GYMNASTKY POSTOUPILY NA MISTROVSTVÍ ČERKÉ REPUBLIKY, K ČEMUŽ JIM I PANÍ TRENÉRCE MONČE SRDEČNĚ GRATULUJEME A MOC DRŽÍME PALCE!!!

Typodesign Cup / České Budějovice 8.5.2017
Typodesign Cup / České Budějovice 8.5.2017

ZLATÝ A BRONZOVÝ TYPODESIGN CUP 

Po náročném Oblastním přeboru a pouhém jednom dni odpočinku se naše "tři mušketýrky", Kája a Terezky vydaly na tradiční závod do Českých Budějovic.

Ve své kategorii NADĚJÍ STARŠÍCH se všechny závodnice nejprve představily v sestavách s kuželi a libovolným náčiním. Se startovním číslem 3 se jako první z našich představila Terezka ZŮNOVÁ, která v tomto závodě předvedla svůj zatím nejlepší výkon, v obou sestavách nezachybovala, výborně plnila prvky obtížnosti a na závodním koberci zanechala výborný dojem a celkově obsadila v nabité kategorii v konkurenci 17 závodnic 11.místo. V hodnocení ročníku 2005 jí poté patřila krásná 8.příčka. Jako druhá se představila Kája HAVLÍKOVÁ, která po drobném pádu v sestavě s kuželi předvedla parádní obruč a v celkovém pořadí se vyhoupla na celkovou 5.příčku, přičemž v klasifikaci ročníku 2006 získala FANTASTICKÉ 1.MÍSTO A ZLATOU MEDAILI! Jako poslední se představila Terka ČERMÁKOVÁ, která si po nevydařené sobotě spravila chuť, své sestavy předvedla bez chyb a v napětí a v hodnocení dvojboje vystoupala NA 3.MÍSTO A ZÍSKALA BRONZOVOU MEDAILI, KTEROU DOPLNILA DALŠÍM BRONZEM V HODNOCENÍ ROČNÍKU 2005. Terezka navíc postoupila do finále se stuhou, kde jí po solidním výkonu patřila jen s minimálním odstupem 6.příčka.

Závod probíhal ve velmi přátelské a příjemné atmosféře, diváci vytvořili všem závodnicím krásnou kulisu a organizátoři odvedli vynikající práci.

VŠEM NAŠIM GYMNASTKÁM I PANÍ TRENÉRCE MONICE MOC GRATULUJEME A PŘEJEME MNOHO DALŠÍCH ÚSPĚCHŮ!

Přebor Prahy - kadetky mladší, starší a dorostenky / 29.4.2017
Přebor Prahy - kadetky mladší, starší a dorostenky / 29.4.2017

PŘEBOR PRAHY - KADETKY MLADŠÍ, STARŠÍ a DOROSTENKY

V sobotu, 29.4.2017 pořádal náš oddíl Oblastní Přebor Prahy v kategorii kadetek mladších, starších a dorostenek. 

Závod zahájily kadetky mladší spolu s dorostenkami, kde jsme v obou kategoriích měly naše želízka v ohni. V kategorii KADETEK MLADŠÍCH startovala Anička SEITLOVÁ, která je v této kategorii nováčkem. Anička bojovala velice statečně, nedopustila se žádné hrubé chyby, ale rezervy zejména v práci s náčiním stačily na celkové pěkné 6.místo. 

V kategorii DOROSTENEK startovala naše Tamka TRIPSKÁ, která se po delší době opět "obula" do tréninku a výsledkem byly 3 krásné a dynamické sestavy, které předvedla s velkou elegancí a ladností. Celkové 2.místo jí zajistilo i účast na nadcházejícím MČR této kategorie, které se uskuteční 20.5. v Karlových Varech. MOC GRATULUJEME!

Nejpočetnější zastoupení jsme měly v kategorii KADETEK STARŠÍCH, kde se představily celkem 4 domácí gymnastky, bohužel bez Barušky SCHIMIKOVÉ, která si nešťastně poranila vazy v kotníku, a tedy nemohla startovat. V této kategorii se bojovalo celkem o 6 postupových míst, panovala tedy velká nervozita a závodnice se dopouštěly chybiček, které je stály cenné desetinky. Nejlépe se s celým závodem popasovala Kačka MINKSOVÁ, která po loňské "bramboře" letos stanula na stupních vítězů, když vybojovala 3.místo a bronzovou medaili, skvělý výkon podala především v sestavách s kuželi a obručí. 5.místo patřilo Sofince OCELÍKOVÉ, která bojovala nejen se soupeřkami, ale i s teplotou a 6.příčku obsadila Sára SEGEDOVÁ. Tyto tři naše závodnice se tímto také kvelifikovaly na MČR, které se uskuteční 14.5. v Třebíči. Nepopulární první nepostupové místo bohužel zůstalo na 7.příčce Kiki KLEINOVÉ, i ona však bojovala velice statečně. MOC GRATULUJEME!

Chtěly bychom tímto moc poděkovat všem rodičům, kteří nám velice obětavě pomáhali v pátek s přípravou haly a v sobotu s organizací a hladkým průběhem celého závodu. Moc děkujeme a vaší pomoci si velice vážíme.

AJUR CUP 2017 / 15.4. Hradec Králové
AJUR CUP 2017 / 15.4. Hradec Králové

ZLATÁ BÍLÁ SOBOTA NA AJUR CUPu V HRADCI KRÁLOVÉ

Zlatá Kačka Minksová v kategorii kadetek starších

V sobotu 15.4.2017 se naše gymnastky vydaly na pohárový závod do Hradce Králové. Již tradiční AJUR CUP - Velikonoční pomlazka byl letos opravdovým gymnastickým maratonem s více než 140 gymnastkami z České republiky, Polska a Ruska.V kategorii nadějí mladších se ve dvojboji sestav bn a s náčiním představily Madla KAČEROVSKÁ, Natálka HUSOVSKÁ a Terezka OBSTOVÁ. Výkon našich malých gymnastek ovlivnila především velká nervozita, která způsobila mnoho chyb, tedy nás čeká ještě velká práce. Děvčata předvedla zlepšené výkony zejména v sestavách beznáčiní, sestavy s obručí, resp. se švihadlem ještě obsahovaly chybky, ne kterých musíme pracovat. V těžké konkurenci 37 závodnic obsadila Majda 21.místo, Terezka 25. a Natálka 26. příčku. Gratulujeme.V kategorii nadějí starších startovalo celkem 29 gymnastek. Všechny gymnastky se představily povinně v sestavách s míčem a kuželi. Hned jako startovní číslo 1 nastoupila Kája HAVLÍKO, bohužel dnes jí závod nevyšel úplně dle představ, dopouštěla se drobných chyb, které jí stály lepší umístění, nicméně bojovala velice statečně, ukázala zlepšení v prvcích obtížnosti a nakonec jí patří velmi pěkné 14.místo. Dále v této kategorii startovala Terka ČERMÁKOVÁ, která po opatrně zacvičené sestavě s míčem zabojovala v sestavě s kuželi, kterou můžeme hodnotit jako velice povedenou, což ji vyneslo krásné 4.místo. V tak kvalitní konkurenci, jako byla na tomto závodě si i obou těchto umístění velice ceníme a holkám moc gratulujeme. Kadetky starší startovaly až ve 20.00 hod. večer, tedy všem závodnicím patří velké uznání. Sofinka OCELÍKOVÁ předvedla vyrovnaný výkon v obou sestavách a vybojovala v konkurenci 24 závodnic vynikající 4.místo, což je pro gymnastku, která v této kategorii závodí s děvčaty i o 2 roky staršími veliký úspěch. Doslova zlatým hřebem byl tentokrát výborný a především vyrovnaný a bezchybný výkon Kačky MINKSOVÉ, která vybojovala ZLATO a stala se vítězkou své kategorie, čímž dala celému oddílu krásný velikonoční dárek. Všem děvčatům moc gratulujeme, děkujeme také rodičům, kteří trpělivě vydrželi tento gymnastický maraton. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ...A POZOR NA BERÁNKA...:-)

SPRING CUP + SOUTH MORAVIA CUP 2017
SPRING CUP + SOUTH MORAVIA CUP 2017

SPRING CUP + SOUTH MORAVIA CUP / SKP MG BRNO 22.4.2017
DVĚ MEDAILE PUTUJÍ I NA PRAVÝ BŘEH VLTAVY

V sobotu 22.4.2017 se naše početná výprava vydala na prestižní a tradiční SPRING CUP a SOUTH MORAVIA CUP do Brna. V závodě se představilo více než 140 závodnic z České republiky, Slovenska a Chorvatska.
V kategorii nadějí nejmladších ročníku 2011 se úplně poprvé se svojí volnou sestavou představila Terezka KOPECKÁ, která vybojovala krásné 6.místo.
V nadějích nejmladších ročníku 2010 předvedla svoji novou volnou sestavu beznáčiní Barunka KŘÍŽKOVÁ, Barunka zacvičila výborně a vybojovala VYNIKAJÍCÍ 3.MÍSTO a BRONZOVOU MEDAILI.
V kategorii nadějí mladších byla konkurence velice nabitá. Celkem se představilo 40 závodnic, které nejprve cvičily sestavu beznáčiní a poté se TOP 20 představilo i ve finále s náčiním. Výsledky byly poté rozděleny dle věku, tedy kategorie 2008 a 2007. V této kategorii měl náš klub dokonce čtyřnásobné zastoupení, představila se Lucinka KŘÍŽKOVÁ, která svoji zbrusu novou sestavu beznáčiní zacvičila velmi pěkně, ale v nabité konkurenci jí finále uniklo, v kategorii 2008 jí nakonec patřilo velmi pěkné 10.místo. Naše další 3 gymnastky Majda KAČEROVSKÁ, Natka HUSOVSKÁ a Terezka OBSTOVÁ podaly v sestavě beznáčiní solidní výkony a POSTOUPILY DO FINÁLE. V nabité konkurenci nakonec patřilo Terezce OBSTOVÉ v kategorii 2008 celkové výborné 5.místo, v kategorii 2007 si Majda KAČEROVSKÁ vybojovala 8.příčku a Natálka HUSOVSKÁ byla 12.
V kategorii KADETEK STARŠÍCH cvičily Kačka, Sára, Kiki, Sofi i Baruška. Sestavy se stuhou nás opět potrápily, ale nedá se nic dělat, stuha teď bude v programu nejen kadetek starších nějakou dobu figurovat, tedy musíme bojovat :-). Naše holky se dopouštěly drobných chyb, ale v nabité konkurenci podaly hezké výkony. Kačka MINKSOVÁ skvěle vybojovala další medaili, a to STŘÍBRO a 2.MÍSTO. Sofi tentokrát na 6.příčce, Sára na 7.místě, Kiki 8. a Barušce patřila 9.příčka.
Všem děvčatům moc gratulujeme a zejména našim kadetkám přejeme příští týden mnoho úspěchů na Přeboru Prahy!

SOUTH MORAVIA CUP 2017 / SKP MG BRNO 22.4.2017
SKVĚLÁ FINÁLOVÁ ÚČAST TERKY ČERMÁKOVÉ

V odpoledním programu brněnského závodu se představily kategorie nadějí starších, juniorek a seniorek, kde jsme mohly vidět opravdu špičkové výkony vynikajících gymnastek, včetně medailistek z nedávného mistrovství ČR v mistrovské třídě.
V kategorii NADĚJÍ STARŠÍCH se představilo celkem 24 gymnastek, které nejprve předvedly sestavy s míčem a kuželi a poté TOP 8 postoupilo do finále, kde se cvičila sestava s obručí. Zde jsme měly 2 želízka v ohni, Kája HAVLÍKOVÁ zacvičila velmi pěkně sestavu s míčem, ale tentokrát jí zradily neposlušné kužele, kde se bohužel nevyhnula 2 pádům a nakonec obsadila celkové 12.místo. Výborně vyšel závod Terezce ČERMÁKOVÉ, která po velmi vyrovnaném výkonu ve dvojboji postoupila do večerního finále, které završila výborným výkonem v sestavě s obručí a v nabité konkurenci nakonec obsadila fantastické 6.místo, když ve finálové sestavě s obručí dokonce vybojovala 4 nejvyšší známku.
Oběma našim závodnicím také moc gratulujeme a držíme palce na dalších soutěžích.

Děkujeme i paní trenérce Mili a Monče za výbornou přípravu děvčat :-)! 

Máme z vás velikou radost, holky!

Memoriál A.Fialové / 8.4.2017
Memoriál A.Fialové / 8.4.2017

Memoriál Aleny Fialové / Plzeň 8.4.2017

V kategorii nadějí mladších se v konkurenci 43 závodnic představila poprvé ve dvojboji s náčiním Majda Kačerovská, velice hezky se jí povedla sestava se švihadlem, kde obsadila 16.místo, ale chyby v sestavě s obručí ji nakonec vynesly hezké 22.místo. Vítězkou se stala Tereza Procházková z SK MG Vysočina Jihlava.
V kategorii nadějí starších se povinně cvičila sestava se stuhou, která je nově zařazena v programu juniorek, nadějí starších i kadetek starších, a tak všechna děvčata s tímto náčiním statečně bojovala, i když chybám se naše gymnastky nevyhnuly a budeme na nich dál tvrdě pracovat. V konkurenci 18 gymnastek se mezi nadějemi staršími umístila na 6.místě Kája Havlíková, která parádně zabojovala v sestavě s obručí, na 8.místě se umístila Terka Čermáková, kterou po 4 nejvyšší známce za sestavu se stuhou zradily neposlušné kužele a Terka Zůnová po pokažené sestavě se stuhou obsadila konečné 14.místo. Vítězkou se stala Anabel Julia Hirn z Českých Budějovic.
V kategorii kadetek starších mezi 18 gymnastkami výborně zabojovala Sofi Ocelíková, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů na 4.místě, Kačka Minksová na 5.místě, Barča Schimiková na 13.místě a Kiki Kleinová po nepovedeném závodě na celkově 14.místě.
Závod byl časově náročný, ale probíhal ve velmi milé atmosféře, za což díky velmi ochotným pořadatelům, moc děkujeme holkám, trenérům i rodičům a gratulujeme! 

Výsledky jsou k nahlédnutí na www.rgform.eu 

Veletrh For kids / Praha 8.-9.4.2017
Veletrh For kids / Praha 8.-9.4.2017

Veletrh For kids / Praha 8.-9.4.2017

Exhibiční vystoupení na veletrhu For KidsTento víkend se na veletrhu For kids představily pod vedením Leny Seitlové naše Anička Seitlová, Adélka Nováková, Barunka a Lucinka Křížkovy, Majda Kačerovská, Natálka Husovská a Terka Obstová...holky moc děkujeme za krásné vystoupení a propagaci moderní gymnastiky!  

Žďárská sněženka / 25.3.2017
Žďárská sněženka / 25.3.2017

Žďárská sněženka / 25.3.2017

Na mezinárodní závod na vysočinu jsme vyrazily se čtyřmi závodnicemi, které premiérově testovaly nové sestavy a především nové náčiní, a to stuhy. 20členné startovní pole kadetek starších bylo výkonnostně nabito, především polské reprezentantky triumfovaly a ovládly přední příčky. Z našich děvčat se nejlépe vedlo Kristýně Kleinové, která po fantasticky zacvičené sestavě s kužely obdržela šestou nejvyšší známku. Celkové 8. místo zajistilo Kikče úžasný start do jarní sezóny. Kateřinu Minksovou zradila stuha, která ji z první desítky odsunula na celkovou 11.příčku. Pro Kačku to bylo jistě zklamání, ale my pevně věříme, že se po zdravotním výpadku dá brzy do formy. Sofie Ocelíková se Sárou Segedovou statečně bojovaly se stuhami a po malých nezdarech se zařadily za sebe a to na 15. a 16. pozici. Drobné chybky jsou v nových pravidlech tvrdě penalizovány, musíme se zaměřit na čistotu provedení ve všech sestavách. Nicméně děvčatům gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších závodů.

M ČR v MT / 1.4.2017
M ČR v MT / 1.4.2017

Mistrovství České republiky v mistrovské třídě / 1.4.2017 Bratislava

Dne 1.4. se naše seniorka Mili Vodičková zúčastnila nejvyšší mistrovské soutěže u nás, a to MČR v mistrovské třídě, které se společně se slovenskými gymnastkami letos konalo v Bratislavě. Mili prošla celým čtyřbojem vyrovnaně, zradila ji bohužel jen obruč, nicméně podala velmi sympatický výkon. Mili i paní trenérce Monče a Tamaře moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Výsledky k nahlédnutí zde: https://rgform.eu

TROLLS CUP 2017 / 11.3. SKP MG Brno
TROLLS CUP 2017 / 11.3. SKP MG Brno

Trolls Cup 11.3.2017

V sobotu se vydala naše 5členná výprava na pohárový závod do Brna, kde domácí oddíl SKP hostil přes 100 závodnic z celé ČR a Slovenska. Tímto patří pořádajícímu oddílu velké díky za milé pozvání a skvělou atmosféru. Nelehký úkol zde měla naše Terezka Kopecká, která celý závod zahajovala. V 0. ročníku kat. ZPMG vystřihla cibulenku podle daných předpisů a v novém dresu se tak mohla těšit ze stříbrné medaile. V dopoledním programu jsme se radovali ještě z dalšího výkonu, a to od Terezky Obstové roč. 2008. Terezka se volnému programu věnuje sotva pár měsíců a její předvedená sestava bez náčiní jen její talent potvrdila. Premiérové umístění v první polovině startovního pole je mezi ostřílenými závodnicemi velký krok do její gymnastické kariéry. Odpoledne již čekal na náš trojlístek nadějí starších dvojboj sestav, a to s obručemi a s kužely. Karolína Havlíková roč. 2006 zvládla sestavy bez hrubých chyb, a to ji vyneslo stříbrnou příčku. V sestavě s kužely dokonce obdržela nejvyšší známku od rozhodčích. Terka Zůnová zacvičila obě sestavy velmi vyrovnaně a v silně nabité kategorii roč. 2005 dosáhla na pěkné 6.místo. Terezka Čermáková novou sestavu s obručí zacvičila velmi opatrně, ovšem v sestavě s kužely si spravila chuť a dosáhla na bronzovou medaili. Děvčatům gratulujeme a těšíme se na ještě lepší výkony na blížících se závodech.

Monika a Petra

více fotografií najdete ve fotogalerii :-)

Led(n)ová vločka / 29.01.2017 Tábor

Letos jsme brány soutěží otevřely opravdu velmi brzy. S notnou dávkou trémy a zbrusu novými sestavami jsme se vydaly na tradiční "otvírák" mezi soutěžemi moderních gymnastek, a to na pohárový závod do Tábora. Všem našim gymnastkám patří velké poděkování za odvahu a nasazení, se kterým do závodu šly. Nové, náročné sestavy, které naše děvčata předvedly byly zatím s chybičkami, ale i přesto byly velmi dobře hodnoceny, což je skvělý odrazový můstek pro další práci a té máme zatím hodně. Zlaté medaile si vybojovala Terezka Čermáková a Katka Minksová. Stříbrná zde byla Kája Havlíková se Sofčou Ocelíkovou a Barčou Schimikovou. Bronzem je doplnily Terka Zůnová s Kikčou Kleinovou. Sára Segedová bojovala po nemoci pouze s obručí. Gratulujeme děvčatům! Monika a Petra