Výsledky závodů 2023...makáme...makáme...makáme... :-)

🍀👌HODKOGANG na horské dráze, aneb jak jsme si užili celou sezónu společných skladeb🍀👌

Ráda bych shrnula pro náš HODKOGANG a pro naše fanoušky celou podzimní sezónu společných skladeb. Ano, byl to očistec se vším všudy pro celý náš klub. Nacházeli jsme pozitiva i negativa, to je ve všedním životě naprosto normální a běžný stav. Ale my se rozhodly nemít na růžích ustláno a přes spousty překážek se do toho pustit, hlava nehlava. Mít chuť trénovat a nemít dokonalé podmínky. Milovat tento sport, ale potkávat se i s jeho negativy….. Nic nás neodradilo😊💪.

A výsledek? Největší radost mám z toho, že 71 děvčat z klubu Hodkoviček pochopilo náš trend a cíl. Táhnout za jeden provaz a nevzdat se. Čelit zdravotním komplikacím, užívat si společných chvil a hrát FAIR PLAY. Sestavit 14 společných skladeb, byť v linii "A" či "B". Takové jsme MY, jsme prostě všude 😊.

My, které zbožňujeme moderní gymnastiku se vším všudy🫶. Milujeme nejmenší, nejstarší, bývalé závodnice, výkonnostní děvčata, gymnastky, které cvičí pro radost, je to jedno. Jsou všechny NAŠE a v tom je velká síla.

Společky linie "A" to dotáhly až na MČR, kde jsme ukázaly, na co jsme momentálně skutečně měli👍. Byly jsme v časové tísni a v letošním roce nebylo v našich silách si pomýšlet na vyšší mety.

Obrovským překvapením byly naše NADĚJE NEJMLADŠÍ se sestavou bez náčiní. Amálka a Valentýnka HÝŘOVY, Emča HRUŠOVSKÁ, Sofi KOHOUTOVÁ a Eliška MOUDRÁ se "klubaly" pomalu, ale velmi poctivě. Ve 12-ti členné kategorii dosáhly naše Spice Girls na medailové umístění a obsadily překrásné 3.místo 🥉👍 . Ten pohled na naši pětičku s pohárem na stupních vítězů, jejich emoce, to zahřálo u srdce snad každého. O další velikánský úspěch se postarala skladba nadějí mladších, naše "kšandy" 😊 se sestavou s kuželi. Čtyřlístek děvčat Amálka BABINCOVÁ, Dory HEINRICHOVÁ, Johanka MAREŠOVÁ a Julinka RYDVALOVÁ, která ještě před prázdninami měla osvojena pouze švihadla, se bez řečí chopil kuželek a svou podzimní výzvu 😊👍 dotáhly až do finále MČR. Odměnou byla konečná 6. příčka👍🍀, na kterou jsme náležitě pyšné, protože pro většinu děvčat se jednalo o premiérový start na MČR. Naděje starší Dáňa Frydrychová, Sydney KINDER, Eliška KOHOUTOVÁ, Kája KOTOVÁ a Ali SHOLYA byly vždy na pohárových soutěžích "na bedně" 👍. Sestava těžká, kombinace 2 náčiní - vražedná 😅🙈👍. Praly se zodpovědně, bohužel na letošním MČR to na finále nestačilo. Škoda, protože vždy, když se po prvním provedení skladby otrkaly, druhé zajely o mnoho lépe. Na MČR to nelze, druhá šance tady není. Škola sportovního života, jak se patří, ale 8.místo bereme se ctí. Juniorské společky jsme měly dvě. Nakombinovaly jsme je "ročníkově" 😊. Mladší "tango" a starší "Marilyn". Skladba "tango" ve složení Johanka BABIŠOVÁ, Pája BUREŠOVÁ, Terka KOPECKÁ, Barča KŘÍŽKOVÁ a Laura KOPFSTEIN jezdila na "medailové dráze" celou sezónu. Jejich temperament a společná verva a chuť bojovat se vyplatila a my můžeme oslavovat stříbrnou pozici a 2.místo 🥈🍀👌 v pekelně nabité a především vyrovnané kategorii juniorek. Společka "Marilyn" – Stella HOSOVÁ, Dianka KOPPOVÁ, Kačka RYBAKOVÁ, Naty MICHLOVÁ a Pája VESELÁ….no, Ty jezdily na "horské dráze" (a to doslova😊) celý podzim. Nejprve ve třech, pak ve čtyřech, pak zlomený prst, tedy divoká jízda, jak se patří. Každopádně jejich výkon na MČR byl jejich nejlepším, dělaly vše, co mohly a my si je za to velmi ceníme🍀👌. A naše seniorky? To je kapitola asi největší. Šest našich gymnastek, Naty HUSOVSKÁ, Adina KODÝDKOVÁ, Alisa SAMAREVA, Terka OBSTOVÁ a Ella a Isi WRIGHT, 5 z nich jsou ostaršené juniorky si asi sáhly asi na dno. Ne až snad umístěním, ale touhou a ukázat, co umí a na co mají. Nepodařilo se, bohužel. Slovo bohužel nepíšu často, ale tady to platí. Nasadily samy sobě vysokou laťku a nevyplatilo se to. Někdy je lépe mít nižší nároky. Ale vše je o zkušenostech a síle jít dál. V této kategorii jsme posbíraly všechny "brambory" 🥔🥔🥔, 3x 4.místo. Každopádně nás nezklamaly, daly do toho vše, a to se počítá úplně nejvíce. Milujeme je s jakýmkoliv výsledkem🍀.

❣️🍀Závěrem jednu větu: v oddíle T.J. Sokol Hodkovičky cvičí přes 100 děvčat. Z toho 63 závodí. Co bychom měli chtít více? Za mě nic. Pouze tu jednoduchou radost, že se máme, nic více nepotřebujeme. 🍀❣️ 

….OBLASTNÍ PŘEBOR LINIA A ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI…BYLA TO STŘÍBRNÁ JÍZDA S TROCHOU BRONZU S JEDNOU BRAMBOROU 

 … sportovní hala TJ Bohemians dnes hostila Přebor Prahy ve společných skladbách, tedy jeden z vrcholů podzimní sezóny. Děkujeme pořadatelům ta výbornou organizaci a svižný průběh závodu. 6 společných skladeb z našeho klubu se s vervou sobě vlastní vrhlo do boje o postup na mistrovství České republiky, které budou letos hostit Ostrava a Havířov.

NNML: …. Zde se pro naše barvy zrodil obrovský úspěch v podobě 3.místa🥉. Naše "spajsky" zacvičíy s obrovským nasazením a hlavně druhé provedení se povedlo na jedničku. Moc gratulujeme Amálce, Valentince, Elišce, Emičce a Sofince k první přebornické medaili.

NML: … s Waldemarem Matuškou a Hanou Hegerovou se Amálka, Julínka, Johanka a Dorotka protančily ke stříbrné přebornické medaili 🥈. Krásně se jim povedlo hlavně první provedení, kde mnohdy neposlušné kuželky ani jednou neupadly 👍.

NST: …naše naděje starší si prožily perné chvilky v prvním provedení, kdy doslova "nic nešlo, tak, jak mělo", kužele i obruče byly hodně neposlušné, ale co je nutno říci… závod končí až poslední sestavou a v té Sydney, Kája, Eliška, Alevtin a a Dáňa zabojovaly a z chvostu výsledkové listiny se vyhouply k bronzové přebornické radosti a 3.místu🥉👍.

JUNIORKY:…první družstvo juniorek, dnes naše "heroes of the day"….holky, klobouk dolů a veliká gratulace ke 4.místu 👍 pro Kačku, Natálku, Pavlínku, Dianku a Stellu. Naše druhé družstvo juniorských "miminek" ve složení Johanka, Barča, Natálka, Pája, Terka a Laura dnes hodně bojovalo s nervozitou a především chybami, které se ve vyrovnané konkurenci neodpouští. Nakonec vybojovaly holky 2.místo🥈👍 a přebornické stříbro. SENIORKY:….krůček po krůčku pilujeme naše kompozice a doufáme, ze se začneme vyhýbat pádům a zbytečným chybám. Dnes obruče krapet bez šťávy a tolik potřebného "vzduchu", ale míče a stuhy naopak s velkým "ajfrem" a mnohem lepším výkonem, tedy za nás stříbrná radost a další 2.místo🥈.

Poděkování patří především Monice a celému týmu za neúnavnou práci s dětmi a přípravu nejen na závod, děkujeme Sáře, která si odbývá svůj křest ohněm jako rozhodčí a již zítra do "okresu na severu" ➡️směr Chomutov.

👍MOC VŠEM GRATULUJEME👍

OBLASTNÍ PŘEBOR LINIE B A PREMIÉRA PRO HODKO HOLKY A DALŠÍ NOVINKY Z KOMBINOVANÉHO PROGRAMU

Poslední tři týdny jsme vás příspěvky z prostředí KPMG trochu šetřili, ale za to holky si pořádně mákly… Po maratonu v Plzni nás čekal každý víkend další závod a zde pro vás máme stručný výčet. :-)

První listopadový víkend se děvčata vydala dokonce na dva závody. V sobotu zavítala na přátelský závod do jižních Čech, kde si naše mrňata exhibičně zkusila své nové sestavy bez náčiní 😊

V neděli nás pak čekal oblastní přebor v Praze, kterého se zas účastnily holky s načiním. To nás chvilkami dost potrápilo, ale chvilkami i potěšilo…. 🙂

V sobotu 11.11. holky zkusily štěstí na dalším kole ČMP, kde je konkurence víc než nabitá. Prvně si svůj velký start zkusila i skladba bez náčiní "Oreo", kterou pak následovala nejstarší skladba "Jackson" a v odpoledním programu i "Avatar" a moc povedené míče v podání našich "Pine Up Girls", které si za to zaslouženě odnesly nepopulární bramborovou medaili. 😊😍
O svátku 17.11. holky také nelenily a jak se tak říká, do třetice všeho dobrého…. Pro nás třetí závod do série ČMP a to v Českých Budějovicích. Byl to dlouuuuhý, ale krásný závod, kterého se účastnila naše klasická trojice Avatar, Pine Up Girls a Jackson. Avatar zacvičil svůj podzimní výkon, Jackson předvedl krásnou taneční choreografii s výborným výrazem a Pine Up Girls nám sem tam něco zalovily… míče jsou holt kulaté … 😊
Všechny holky udělaly během podzimní sezóny obrovský pokrok, nejen za to jim moc gratulujeme, jste naše jedničky!! ❤️
A držíme palce do posledních dvou závodů… a to v Praze v Klánovicích a přeboru ČOS, který letos pořádá náš oddíl!!

…více ve fotogalerii 😊 

CHODOV CUP 2023

....další týden, další závod...další challenge . Podzimní prázdniny a výročí vzniku republiky jsme "oslavily" 😅😅😅prací a v sobotu jsme se zúčastnily pohárového závodu CHODOV CUP. Děkujeme za pozvání a příjemný, svižný závod, kde si všechny skladby mohly svá provedení vyzkoušet rovnou 3x😅. Zranění a nemoci řádí i v našich řadách, nejprve tedy velké poděkování dvěma gymnastkám, které se v pátek rychle naučily choreografie, aby v sobotu mohly zaskočit za zraněné kamarádky, a to Káje Havlíkové👍, která si zpestřila přípravu jednotlivkyň a hostující Lauře Kopfstein 👍, která zaskočila ve skladbě juniorek. Patronem závodu byl úspěšný paralympionik Aleš Kisý, což bylo pro všechny gymnastky určitě velice zajímavé setkání. My jsme také moc rády, že jsme se po nějaké době mohly potkat s Lindou Kotrbáčkovou, která se přišla na závody podívat. A nyní již rychle k výsledkovému servisu.

NNML: 2.místo👍🥈❣️ - naše naděje nejmladší si odbyly závodní premiéru, tedy se 3 provedení velice hodila a naše gymnastky si s každým provedením nějaké chybičky vylepšily, z čehož máme velikou radost, stejně jako z toho, že ručku Sofinky Kohoutové už "nezdobí" sádra. Gratulujeme tedy Amálce a Valentince HÝŘOVÝM, Sofi KOHOUTOVÉ, Emě HRUŠOVSKÉ a Elišce MOUDRÉ ke krásné stříbrné radosti.

NML: družstvo ve složení Dorota HEINRICHOVÁ, Johanka MAREŠOVÁ, Julie RYDVALOVÁ a Amálka BABINCOVÁ si zejména povedeným druhým provedením vybojovalo 1.místo a 👍🥇❣️ NST: Naši "tygříci" stále bojují s výkonnostními výkyvy, kužele létají tam a sem a i obruče dokáží potrápit. Nicméně krůček po krůčku již provedení vylepšujeme. Dnes naše holky Sydney KINDER, Danielka FRYDRYCHOVÁ, Kája KOTOVÁ, Eliška KOHOUTOVÁ a Alevtina SHOLYA vybojovaly 3.místo😅🥉❣️.

JUNIORKY: Dnes se závodu konečně zúčastnila obě družstva našich juniorek. Starší juniorky, sice v obměněném složení, bojovaly seč to šlo, ale velké pády je připravily o lepší umístění. Kačka RYBAKOVA, Stella HOSOVÁ, Natálie MICHLOVÁ, Pavlína VESELÁ a Laura KOPFSTEIN vybojovaly nakonec 4.místo. Druhé družstvo našich juniorek se v sobotu také potýkalo se značným množstvím chyb, kužele jsou prostě zrádné potvory😅 , ale povedeným posledním provedením nakonec získaly Johanka BABIŠTOVÁ, Barča KŘÍŽKOVÁ, Natálka LAGRONOVÁ, Pája BUREŠOVÁ a Terka KOPECKÁ 1.místo 👍🥇❣️.

SENIORKY: bez zraněné Natálky HUSOVSKÉ narychlo zaskočila Kája HAVLÍKOVÁ a provedení sestavy s obručemi už se opravdu "rýsuje" do moc hezké podoby. Druhá skladba se stuhami a míči je stále trošku "binec" na koberci a občas i mimo něj, ale makáme a pracujeme na tom, abychom náš výkon vylepšily...."binec" ano, ale musí být "organizovaný" a bez kiksů a chyb ‼️😅 Seniorky, dnes ve složení Alisa SAMAREVA, Terka OBSTOVÁ, Ella a Isi WRIGHT, Adina KODÝDKOVÁ a Kája HAVLÍKOVÁ vybojovaly 👍🥈🥇.

Děkujeme za trenérskou přípravu, za fandění a už se těšíme na další závodní víkend, kdy nás čeká OBLASTNÍ PŘEBOR PRAHY a také závod v Chomutově. TAK BUĎTE S NÁMI A DRŽTE PĚSTI❣️✊✊✊

SAMETOVÁ STUHA 2023

Zatímco naše gymnastky z kombinovaného programu závodily v Plzni, gymnastky volného programu se vydaly do Měnína na tradiční závod SAMETOVÁ STUHA. Moc děkujeme za pozvání a krásný závod, který pořádal oddíl SKP MG Brno. Z našich gymnastek se jako první představila společná skladba nadějí mladších - Amálka, Johanka, Julinka a Dorotka s kuželi statečně bojují, první provedení bylo trochu "letecké", ale druhé provedení již byly zelené kuželky poslušné jak ovečky a holky vybojovaly krásné 3.místo. Naděje starší vybojovaly ihned poté opět 3.místo a bronzové medaile. I jejich výkon se po krůčcích zlepšuje a z toho máme velkou radost. Juniorky si tentokráte vybraly "kuželkovou smůlu" v prvním provedení, ale druhé provedení již bylo o notný kus lepší a naše juniorky vybojovaly 2.místo a cenné stříbro. Seniorky zakončovaly odpolední program sestavou s obručemi, která nás tentokrát ani nenadchla, ale ani neurazila a druhá sestava s míči a stuhami to byl zase "mazec", nicméně tato kombinace náčiní nám připravuje neočekávaná dobrodružství....nikdy nevíme, co se stane :-). Naše seniorky vybojovaly v sestavě s obručemi 2.místo a ve víceboji jim patřilo 1.místo a zlaté medaile. 

VŠEM GRATULUJEME, DĚKUJEME TRENÉRSKÉMU TÝMU ZA PŘÍPRAVU VŠECH SKLADEB A RODIČŮM ZA VYTVOŘENÍ KRÁSNÉ FANDÍCÍ ATMOSFÉRY....a další zastávka? Již tuto sobotu na CHODOV CUPu v Praze

SPOLEČKOVÁ PREMIÉRA I PRO NAŠE GYMNASTKY Z KOMBINOVANÉHO PROGRAMU

Říjnová sobota byla velkým dnem pro holky z KPMG. Letos poprvé zkouší štěstí ve společných skladbách a v sobotu sbíraly své první závodní zkušenosti... a to na velkém závodě 3. kola ČMP v Plzni. Startovní pole každé kategorie sčítalo hojnou konkurenci z 22 oddílů ČR a ačkoliv nervozita trochu zapracovala na každé sestavě, holky si vůbec nevedly špatně a do nové sezóny vkročily správnou nohou. 

Holky, gratulujeme, jsme na vás pyšné a držíme pěsti do dalších závodů!!  

HRADECKÁ STUHA 2023

HRADECKÁ STUHA….odstartovaly jsme sezónu společných skladeb….nooo….chvílemi to spíše vypadalo na letecký den, který se zde konal v srpnu…V dopoledním programu se představila naše trojice naději nejmladších ve složení NIKOLKA DUBOVÁ, ANIČKA FRYDRYCHOVÁ a ZLATA KOPERLIAN. Sestava s obručemi je pro tyto nejmladší gymnastky velice náročná, nicméně zejména první provedení se jim moc povedlo, druhé už tolik ne, ale i přesto se naše holčičky radují z krásného 3.místa. V kategorii společných skladeb naději mladších se s kuželi představila čtveřice AMÁLKA BABINCOVÁ, DOROTKA HEINRICHOVÁ, JULÍNKA RYDVALOVÁ a JOHANKA MAREŠOVÁ a holky nám udělaly obrovskou radost, když vybojovaly 1.místo po velmi pěkném druhém provedení. Poté se s kuželi a obručemi představily ve slušivých gepardích trikotech naděje starší ve složení SYDNEY KINDER, KÁJA KOTOVÁ, DANIELA FRYDRYCHOVÁ, ELIŠKA KOHOUTOVÁ a ALEVTINA SHOLYA….první provedení bylo hodně "dramatické" a tato kombinace náčiní nás hodně pozlobila, ale druhé provedení již mnohem lepší a holky zaslouženě braly 2.místo . V kategorii juniorek máme dvojnásobné zastoupení, starší děvčata KAČKA RYBAKOVA, DIANA KOPOVÁ, NATÁLKA MICHLOVÁ, PÁJA VESELÁ a hostující STELLA HOSOVÁ si také vybraly pekelnou smůlu v prvním provedení, kdy je 5 párů kuželů pěkně potrápilo, nakonec z toho bylo pěkné 7.místo. Naše mladší juniorky JOHANKA BABIŠTOVÁ, BARČA KŘÍŽKOVÁ, NATKA LAGRONOVÁ, PÁJA BUREŠOVÁ, TERKA KOPECKÁ a hostující LAURA KOPFSTEIN podaly velice pěkný výkon a vybojovaly 2.místo. I naše seniorky si odbyly svoji premiéru …. Sestava s obručemi nebyla úplně špatná, ale míče a stuhy…jajaj…..ty jsme na konci závodního programu "rozsekaly" opravdu ukázkově, nicméně i přesto braly 1.místo …tedy vracíme se zpátky do tělocvičny a makáme dál. Příští týden se těšíme na Sametovou stuhu v Brně . Všem moc gratulujeme a přejeme co nejméně modřín s boulích. Ať žijí kužele a spol.! 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A SENIOREK "A" A 12 MISTROVSKÝCH MEDAILÍ PRO "HODKO GANG"

KÁJA HAVLÍKOVÁ VICEMISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KATEGORII SENIOREK A JOHANKA BABIŠTOVÁ MISTRYNÍ ČR V SESTAVĚ S KUŽELI 

Předposlední zářijový víkend hostila jihomoravská metropole poslední letošní MČR jednotlivkyň, a to MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A SENIOREK A. Tento termín, dovolíme si říci, je pro všechny gymnastky velice náročný, protože přípravě musí věnovat velkou část prázdnin a navíc na začátku školního roku nemají mnoho času absolvovat tolik potřebné přípravné závody….tedy NAPROSTO VŠEM GYMNASTKÁM OPRAVDU "KLOBOUČEK"….ale dosti "filozofování" 😊.

Pořadatelství se v letošním roce ujal TART MS Brno, závodilo se v sokolovně na Kounicově ulici, kde nás hodně bavilo volejbalové heslo pojďme se rvát…tak tedy pojďme….

Ve dvoudenním programu se představily ve čtyřboji juniorky, seniorky závodily ve víceboji a finále jednotlivých náčiní. Na "startovním roštu" se sešlo celkem 44 gymnastek, seniorek bylo celkem 20.

…pojďte tedy hodnotit, chválit, prostě říct, co se povedlo a nepovedlo 😊. Nervozita byla veliká a v několika případech si vybrala svou daň, je to fenomén, se kterým se musíme naučit pracovat a také je třeba se opravdu zaměřit na bezchybné provedení sestav, tedy i na závodní ploše "odpracovat" tvrdě odmakané hodiny tréninku. Na holky jsme velice pyšné, každá z nich si během sezóny procházela lepšími i horšími obdobími, léčily zranění, starší se zároveň připravovaly na přijímací zkoušky na střední školy, mladší "bojovaly" první rok v juniorské kategorii s děvčaty až o více než 3 roky staršími….prostě bylo toho opravdu hodně.

TOHLE MISTROVSTVÍ BYLO ALE PŘEDEVŠÍM VĚNOVÁNO JEDNÉ DÁMĚ, KTERÁ UŽ BOHUŽEL NENÍ MEZI NÁMI. TEREZKO, DOUFÁME, ŽE SI TAM NAHOŘE MĚLA KOUPENOU PRVNÍ ŘADU, PROTOŽE VŠECHNY SESTAVY BYLY PRO TEBE A SNAD JSI NA NÁS PYŠNÁ A FANDILA JSI JAKO VŽDYCKY NAPLNO❣️

…tedy juniorky….Alisa SAMAREVA, poprvé startující v kategorii "A", určitě chtěla předvést více ze svého umu, ale chyby v sestavách s míčem a kuželi prostě přišly, nicméně určitě zaujala svojí lehkostí a především velkou elegancí a krásným projevem. Stejným "příběhem" ale v opačném gardu si prošla i Terezka OBSTOVÁ, stuha a obruč nebyly bez chybiček, ale Terka je bojovník, který vyniká zejména krásným provedením prvků. A teď naši benjamínci….Johanka BABIŠTOVÁ bojovala jako malá lvice a celkově ve čtyřboji podala velice vyrovnaný výkon, vynikala svým temperamentem a ohebností. Natálka LAGRONOVÁ velmi dobře zvládla svou všudypřítomnou nervozitu a statečně pracovala na všech sestavách, odměnou jí byla zejména velice povedená sestava se stuhou 😊.

Pojďme na VÝSLEDKY JUNIOREK: VÍCEBOJ MČR – Johanka BABIŠTOVÁ 5.místo, Alisa SAMAREVA 7.místo, Terezka OBSTOVÁ 11.místo, Natálka LAGRONOVÁ 24.místo

KLASIFIKACE JEDNOTLIVÝCH NÁČINÍ MČR - ročník 2008: obruč - Alisa SAMAREVA 🥉👍, míč – Terka OBSTOVÁ 🥉👍, kužele Terka OBSTOVÁ 🥉👍, stuha - Alisa SAMAREVA 🥉👍

KLASIFIKACE JEDNOTLIVÝCH NÁČINÍ MČR - ročník 2010: obruč - Johanka BABIŠTOVÁ 🥉👍, Natálka LAGRONOVÁ 12.místo / míč - Johanka BABIŠTOVÁ 🥈👍, Natálka LAGRONOVÁ 9.místo / kužele – Johanka BABIŠTOVÁ 🥇👍 A TITUL MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY, Natálka LAGRONOVÁ 13.místo / stuha - Johanka BABIŠTOVÁ 🥈👍, Natálka LAGRONOVÁ 5.místo 👍.

V nejprestižnější kategorii SENIOREK se v tomto roce představily Kája HAVLÍKOVÁ a premiérově i Natálka HUSOVSKÁ. Pro náš klub je to další významný milník, velice si vážíme toho, že 2 naše gymnastky mohou startovat a bojovat v nejvyšší mistrovské soutěži v ČR.

V sobotu holky absolvovaly závod ve víceboji o titul absolutní mistryně ČR ve kterém se také rozhodovalo o postup do nedělních finále…hodně jsme mačkaly palce oběma, protože jak Naty, tak i Kája si prošly svými "osobními peklíčky", statečně se praly se studiem 1.ročníků na střední škole, zraněními, neustálým nedostatkem času a doháněním všeho….však to znáte 😊. Víceboj je náročná disciplína, nejen fyzicky, ale především psychicky, "srovnat" hlavu sice jen na 4x 1,5 minuty se zdá jako brnkačka, ale věřte tomu, že tomu tak není.

V první skupině se představila Natálka. Naty je na koberci jako uragán, ráda závodí a vtahuje diváky i rozhodčí do svých sestav svým temperamentem, dravostí a velkou obtížností sestav. I když se ve víceboji kužele a stuha Natce nepovedly asi tak, jak si přála, po vleklém zranění byl její návrat opravdu impozantní a nedělní finále si potom užila "do plných". Káju jsme ve víceboji skoro nepoznaly, z většinou lehce vystrašené slečny v sobotu nastupovala na gymnastický koberec sebevědomá mladá dáma, která svou energií strhávala všechny v hale na svou stranu, tak to má vypadat, Káji! Kája snoubí eleganci i dravost, čistotu provedení a vysokou artistickou hodnotu, je takový vypravěč svých jednotlivých příběhů. Finále se sice už neobešlo bez chyb, ale přesto oběma našim gymnastkám velká pochvala nejen za to, že vybojovaly účast ve všech finále, ale i za jejich práci, pokoru, ale i občasnou paličatost 😊, která k jejich věku prostě patří….

Pojďme na VÝSLEDKY SENIOREK: VÍCEBOJ MČR – Karolína HAVLÍKOVÁ 2.místo 🥈, Natálka HUSOVSKÁ 6.místo

Finále MČR – obruč: Kája 🥈 , Naty 7.místo/ míč - Naty 🥉👍, Kája (to krapet rozházela 😊 6.místo / kužele – Kája nejtěsnějším rozdílem 4.místo, Naty 5.místo / stuha – Kája 🥉👍, Naty 5.místo

Všem, kteří dočetli až sem, velká gratulace, gratulace holkám, celému trenérské mu týmu, poděkování rodičům, "fandičům" a všem, kdo nám drželi palce, moc si toho vážíme, protože to je nejvíc, tedy moc moc děkujeme!

OIG GYM CUP A TRADIČNÍ PODZIMNÍ ZASTAVENÍ NA JIHU ČECH

...Do Českých Budějovic jezdíme moc rády, baví nás krajina a baví nás i závody, které již mnoho let pořádá Sportovní klub moderní gymnastika Máj České Budějovice pod taktovkou Ivany Pokorné a jejího "jihotýmu" 😊. Tedy závod náročný, ale vždy perfektně zorganizovaný a velice příjemný. Děkujeme, že můžeme každý rok jezdit.

V akci opět naše juniorky a seniorky, které již čtvrtý zářijový víkend čeká vrchol letošní sezóny, a to MČR.

Všechna děvčata se v sobotu představila v republikové konkurenci v trojboji libovolných sestav, závod pod taktovkou hlavní rozhodčí pěkně "odsýpal" a naše holky se, sokolsky řečeno, "tužily"….ne vše se povedlo, únava z oblastního přeboru si vybrala svou daň a občas se proletělo nejen náčiní, ale i naše holky. Hodně nás potrápily, již klasicky, stuhy, ale i kužele byly tentokrát trochu neposlušné 🙈🙈🙈. Byly jsme ovšem moc rády, že byly i sestavy povedené, což je důkazem, že naše forma má snad stoupající tendenci 😊.

Výsledkový servis snad v trošku logičtějším módu, tentokrát výsledky celkové a dílčí:

Juniorky - víceboj (celkem 19 závodnic): 1. Alisa Samareva 🥇🏆, 4.Terezka Obstová, 5. Johanka Babištová, 14. Natálka Lagronová / OBRUČ: Alisa 🥇, Terezka 🥈 MÍČ: Johanka 🥉, Natálka 8. KUŽELE: Alisa 🥈, Johanka 🥉, Terezka 6., Nstálka 9. STUHA: Alisa🥇, Terezka 🥈, Johanka 12., Natálka 13.

Seniorky - víceboj (celkem 13 závodnic): 2. Kája Havlíková 🥈, 3. Natálka Husovská🥉/ OBRUČ: Naty 🥈 / MÍČ: Kája 🥈/ KUŽELE: Naty🥉, Kája 4. / STUHA: Kája 🥇, Naty🥉

OBLASTNÍ PŘEBOR PRAHY JUNIOREK A SENIOREK ODSTARTOVAL ZÁVODNÍ SEZÓNU "PODZIM 2023"

KAROLÍNA HAVLÍKOVÁ SE STALA PŘEBORNICÍ PRAHY SENIOREK A DALŠÍ HODKO HOLKY PŘIDALY KOMPLETNÍ SADY PŘEBORNICKÝCH MEDAILÍ

...nová sezóna, nový kolotoč zážitků, závodů a očekávání...po intenzivní letní přípravě se naše gymnastky, které závodí v kategorii juniorek a seniorek představily prvním startem na OBLASTNÍM PŘEBORU PRAHY, který se uskutečnil pod organizační taktovkou TJSK Prague v Karlínské sokolovně. Všechny gymnastky předvedly celý mistrovský čtyřboj, na kterém pracovaly téměř celé léto. Nejprve tedy asi poděkování nejen samotným holkám, ale i trenérům a rodičům, kteří museli prázdninový program "obtočit" okolo přípravy na podzimní MČR.
V kategorii juniorek se představila čtveřice našich gymnastek, dva benjamínci, Johanka BABIŠTOVÁ a Natálka LAGRONOVÁ, které startují v kategorii juniorek prvním rokem a poté 2 gymnastky, které již nahlížejí do kategorie seniorek, a to Terezka OBSTOVÁ a Alisa SAMAREVA. Po dlouhé závodní pauze nutno říci, že to vůbec nebylo špatné, děvčata cvičila s obrovským závodním elánem, dlouhá pauza jim přidala závodní chuť. Doma jsme Chybičky byly, stuhy skončily i na balkóně historické sokolovny, ale sumasuárum máme z výkonů obrovskou radost a těšíme se na další měření sil v Českých Budějovicích. Trochu informací k výsledkovému servisu: vyhlášení výsledků probíhá celkové pro všechny ročníky ve víceboji, poté se vyhlašuje pořadí v jednotlivých náčiních pro jednotlivé ročníky 2008, 2009, 2010, aby nevyvstal zmatek, že bylo na stupních vítězů trochu těsno 😊. Seniorky, za nás Kája HAVLÍKOVÁ a Natálka HUSOVSKÁ to mají výsledkově jednodušší, prosté pořadí víceboje a jednotlivých náčiní.

Víceboj – juniorky:

4. Alisa Samareva, 6.Johanka Babištová, 8.Terezka Obstová, 15. Natálka Lagronová….a nyní "servis" jednotlivých náčiní 😊

Alisa SAMAREVA (2008) – obruč 🥈, míč🥇🏆PŘEBORNICE PRAHY ❤️, kužele míč🥇🏆PŘEBORNICE PRAHY ❤️, stuha 🥈

Terezka OBSTOVÁ (2008) – míč 🥈 a potom 3x 🥔 🥔 🥔 za obruč, kužele a stuhu

Johanka BABIŠTOVÁ (2010) – míč, kužele, stuha 🥉🥉🥉a obruč 🥔

Natálka LAGRONOVÁ (2010) – obruč, míč, stuha 6., míč 5.

Víceboj – seniorky:

Kája HAVLÍKOVÁ - víceboj🥇🏆PŘEBORNICE PRAHY ❤️, obruč, míč, stuha 🥇🥇🥇, kužele 🥉

Natálka HUSOVSKÁ - víceboj 🥉, obruč 🥔, míč 🥉, kužele a stuha 🥈 🥈

!!MOC GRATULUJEME A NASHLE V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH!!

RHYTHMIC GYM CUP 2023

HURÁÁÁÁ!!!! PRÁZDNINY JSOU TADY !!!! SPRING SEASON OVER !!!! Letos jsme se rozloučily opravdu stylově, a to naším domácím pohárovým závodem RHYTHMIC GYM CUP, který jsme již tradičně hostili ve sportovní hale DDM Modřany. Během předposledního červnového víkendu se představilo téměř 200 gymnastek volného, kombinovaného i základního programu. Závod proběhl v téměř letní prázdninové atmosféře a děvčata předvedla krásné výkony. Moc děkujeme všem, kteří přijeli závodit do Hodkoviček a všem děvčatům moc gratulujeme. Z HODKO GANKU VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ LÉTO PLNÉ SLUNÍČKA, ODPOČINKU A ZÁŽITKŮ A UŽ SE TĚŠÍME, až si zase za chvilku "moderněgymnasticky" poskočíme.

KLÁNOVICE CUP 2023

....zatímco jedna část našeho oddílu závodila a vystupovala v Brně, zbytek našich gymnastek se představil na pohárovém závodě v Klánovicích, kde se představily i gymnastky kombinovaného programu . Závod byl milý, příjemný, přátelský a našim gymnastkám se náramně dařilo:

Výsledkový servis: 

NNML 2017: Nikolka DUBOVÁ🥇 

KPMG 2016: Laurinka Nedbalová 🥈

NNML 2015: Sofinka Kohoutová🥇 , Johanka Marešová 🥈, Valentýnka Hýřová🥉, Julinka Rydvalová 4.místo

KPMG 2015: Nikolka Koprová🥈 , Emička Knoppová 4.místo, Kristýnka Přinesdomová 5.místo

KPMG 2014: Verunka Yakunina🥇 , Adélka Angelová🥈 , Sofinka Mikulecká 4.místo, Jolanka Balíková 5.místo, Emička Nedbalová 6.místo

NST B 2011-2012: Kája Kotová🥇 , Eliška Kohoutová 🥈

NML A: Dorotka Heinrichová🥇 , Elenka Víchová 🥈

KPMG 2013: Maruška Vajsochrová🥈 , Jasmínka Bergerová🥉 , Mia Šoulová 5.místo

KPMG 2010-2012: Anetka Crhová🥈  

KPMG 2010: Sofi Dubovská🥈 , Eliška Votavová 🥉 , Sofinka Štarhová 4.místo, Yana Kovalchuk 5.místo, 

KPMG 2011: Monička Pastyříková 🥉

KPMG 2005-2006: Terka Kurková 🥈 , Julča Havlíčková🥉 , Jíťa Soukupová 5.místo, Amálka Klinecká 6.místo

🍀💞NO TO TEDY BYLA MEDAILOVÁ NEDĚLE. 🍀💞

🍀💞VELIKÉ GRATULACE VŠEM NAŠIM GYMNASTKÁM, MÁME OBROVSKOU RADOST!🍀💞

TART CUP A GRAND PRIX BRNO 2023

....Kája HAVLÍKOVÁ a Terezka OBSTOVÁ závodily první červnový víkend v Brně v rámci Tart Cupu a GP Brno. Terezka OBSTOVÁ se představila po delší pauze v soutěži juniorek, kde jsme mohli vidět i současné hvězdy juniorského nebe, Elviru Krasnobaevu a Nikol Todorovu z Bulharska a Lian Ronu z Izraele, Ladu Pusch z Německa....nó, spoustu krásné gymnastiky. Máme velikou radost, že Terezce se podařilo předvést čtyřboj bez výrazné chyby, velice vyrovnaně. V nabité konkurenci obsadila celkové 23.místo, v jednotlivých náčiních si nejlépe vedla v kuželích, kde jí patřila 21.příčka a ve stuze, kde byla na 23.místě.

KÁJA HAVLÍKOVÁ se v sobotu 3.6. představila ve finále Grand Prix. Kája bohužel bojovala nejen se svými sestavami, ale i bolavým kolenem, a tak jí závod bohužel vůbec nevyšel podle jejích představ. Kája obsadila v závodě GP ve víceboji celkové 16.místo, nejlépe předvedla kužele na 14.příčce a 15.místo obsadila v sestavě s obručí. 

GALA GRAND PRIX a VYSTOUPENÍ KÁJI HAVLÍKOVÉ A REPRE DRUŽSTVA NADĚJÍ

Kája HAVLÍKOVÁ se také představila v závěrečném GALA, kde předvedla své exhibiční vystoupení spolu s Terezkou, Pájou, Johankou, Barčou, Natálkou a Sydney, které předvedly krásné taneční vystoupení REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA NADĚJÍ ČESKÉ REPUBLIKY.

DĚKUJEME VŠEM ZA VZORNOU REPREZENTACI BYLO TO KRÁÁÁÁSNÉÉÉÉÉ!

🍀 MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADĚJÍ MLADŠÍCH A STARŠÍCH A....ŠEST MEDAILÍ PRO "HODKO GANG" 🍀

... poslední květnový víkend již tradičně patří poslednímu mistrovskému závodu, a to NADĚJÍM MLADŠÍM A STARŠÍM. Tento rok pod pořadatelskou taktovkou TJSK Prague a po mnoha letech krásné mistrovství v hlavním městě. Děkujeme pořadatelům za výbornou organizaci závodu i všeho okolo něj. Chodovská hala tak po dva dny hostila soutěž nejlepších gymnastek ročníků 2014-2011.

V sobotním víceboji nadějí mladších 2013 se představila i naše nová posila DOROTKA HEINRICHOVÁ, která letošní jarní sezónu ještě absolvovala dojížděním mezi Prahou a Plzní a přes všechny tyto strasti podala na MČR zodpovědný výkon, který tedy nebyl bez chybičky, ale Dorotka má spoustu elánu do další práce, a příště to bude určitě lepší. Ještě nesmí chybět výsledkový servis:

MČR NML A 2013 - Dorotka HEINRICHOVÁ - víceboj 12.místo, BN, švihadlo - 9.místo, kužele 8.místo.

V nedělním závodě se představily naděje starší 2011-2012, zde se na startovní listině o mistrovské tituly "pralo" celkem 49!!!! gymnastek, které byly rozděleny do 2 skupin a postupně předvedly sestavy s obručí, míčem, kuželi a stuhou. V první skupině cvičily z našich děvčat Sydney KINDER a Terka KOPECKÁ a ve druhé skupině potom Pavlínka BUREŠOVÁ a Danielka FRYDRYCHOVÁ. Dáňa se Sydney si odbyly svůj křest v kategorii nadějí starších a své první mistrovské čtyřboje. Dáňa navíc zaslouží velikou pochvalu, protože výborně zvládla přechod do mezinárodního programu z programu kombinovaného . Celý čtyřboj je velice náročný, udržet "nervy" a předvést všechny sestavy bez chyb je husarský kousek a naše holky pod trenérskou taktovkou Moniky a Dáši cvičily, co mohly a i když se ne vše povedlo úplně na jedničku podtrženou, zaslouží velkou pochvalu, protože spousta věcí se povedla zase naopak báječně a my máme radost ze všech jejich krásných umístění. 

Výsledkový servis:

Terezka KOPECKÁ (2011): víceboj 3.místo🥉 , obruč, míč, kužele 2.místo🥈 🥈 🥈 , stuha 3.místo 🥉

Pavlínka BUREŠOVÁ (2011): víceboj 13.místo, obruč 10.místo, míč 6.místo, kužele 10.místo, stuha 10.místo 

Danielka FRYDRYCHOVÁ (2012): víceboj 14.místo, obruč 8.místo, míč 7.místo, kužele 5.místo, stuha 8.místo

Sydney KINDER (2012): víceboj 19.místo, obruč 11.místo, míč 5.místo, kužele 11.místo, stuha 7.místo

🍀💞 MOC GRATULUJEME A FRČÍME DÁL!!!🍀💞

MISTROVSTVÍ EVROPY 2023, BAKU, AZERBAJDŽÁN 

...zase klasicky trochu nestíháme , ale vše doženeme za malou chvilinku....Je tomu 14 dni, co skončilo 39.ME v MG, které letos hostilo Azerbajdžánské Baku. Perfektně zorganizované mistrovství, v pro nás "gymnastickém" ráji, s báječnou, často až "fotbalovou" atmosférou, velké boje ve všech soutěží a velice chytlavé motto "SHINE LIKE A STAR", tedy každá gymnastka, která na tomto mistrovství startovala se mohla cítit a zářit jako hvězda. Mezi 76 gymnastkami snad probleskla i hvězdička naší KÁJI HAVLÍKOVÉ, která startovala v sestavách s obručí a kuželi spolu se svými reprezentačními kolegyněmi Denisou Štěpánkovou (obruč, míč, stuha) a Nikolou Novákovou (míč, kužele, stuha). Kája podala v obou sestavách velmi slibný a bojovný výkon, nicméně v každé ze svých dvou sestav se dopustila chyby, které se v této konkurenci neodpouštějí. I přesto zaujala a odnáší si velkou závodní zkušenost. Kája navíc oba dva dny naši závodní skupinu C zahajovala ( a to fakt nechcete ). V sestavě s obručí se Kája umístila na 50. místě, zde máme radost zejména ze známky za obtížnost, která přesáhla 11 bodů a v sestavě s kuželi obsadila Kája 52.místo. Družstvo jednotlivkyň a společné skladby seniorek nakonec obsadilo celkové 17.místo. Dovolte ještě malý dovětek. Připravit v současné době reprezentantku na mistrovství Evropy je docela oříšek, za nás tedy klobouk dolů všem, co se na tuto "stezku odvahy pouští"...s výsledkem více než nejistým. V letošním roce byla podpora seniorek jednotlivkyň téměř nulová, tedy všechny gymnastky musely pokrýt přípravu ze zdrojů svých či klubových, za což jim všem patří obrovský kredit. Nejen jim, ale i trenérům, rodičům, klubům....Nyní je také na čase poděkovat. Děkujeme našemu klubu a Monice Hantákové, že Káju na této cestě 100% podpořila, děkujeme všem děvčatům, kterÁ Káje fandili, děkujeme Kájině rodině, která podporuje a plní mnohdy nesplnitelné úkoly, děkujeme za spolupráci a možnost skvělého soustředění před ME přímo v Baku paní Jarmile Uherkové-Zajoncové a také jí děkujeme za všechno rozhodování na mezinárodních závodech a Tobě Kájo, děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky, protože ten lvíček na prsou Ti moc sluší a my věříme, že Tvoje hvězdička se jednou rozzáří naplno. 

🍀💞DĚKUJEME, JSME PYŠNÍ !🍀💞

DALŠÍ ČTYŘI MISTROVSKÉ MEDAILE PRO NADĚJE STARŠÍ B….

Jablonec nad Nisou hostil po sobotní juniorské soutěži i MČR nadějí starších B – i tentokrát s trojnásobným zastoupením TJ Sokol Hodkovičky, a to Káji KOTOVÉ, Elišky KOHOUTOVÉ a Natálky MICHLOVÉ.

V dnešním závodě se představilo celkem 46 gymnastek, opět stejným systémem. Všechny závodnice bojovaly ve dvojboji s míčem a kuželi a nejlepších 23 se kvalifikovalo do finálové sestavy s libovolným náčiním. Naše závodnice si i dnes vybraly trochu té sportovní smůly, zejména Kája s kuželi a Eliška s míčem, ale bojovaly a všechny si zaslouženě odnesly postup do finále, kde všechny velmi krásně předvedly své libovolné sestavy s obručemi 💞 🍀. Co charakterizuje tuto kategorii je obrovská vyrovnanost, a proto se o mistrovské tituly bojovalo až do poslední finálové sestavy. A jsme moc rády, že jsme mohly být i my součástí, protože výborně odcvičenou sestavou s obručí se na stříbrný stupínek vyšvihla KÁJA KOTOVÁ 🥈a vybojovala tak titul vicemistryně ČR a také titul MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY V SESTAVĚ S LIBOVOLNÝM NÁČINÍM ….ale nejen Karolínce to tento den "cinklo", tak pojďme na výsledkový servis:

Kája KOTOVÁ (2011): víceboj 🥈, libovolná 🥇

Eliška KOHOUTOVÁ (2012) – víceboj 16., kužele 🥉, libovolná 🥈i Eliška vybojovala titul vicemistryně ČR s tímto náčiním

Natálka MICHLOVÁ – víceboj 18., kužele 11.

MOC GRATULUJEME VŠEM DĚVČATŮM A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ODDÍLU A SOKOLA. TAKÉ MOC DĚKUJEME NAŠIM TRENÉRKÁM MONICE A DÁŠE ZA DVOUDENNÍ "KOUČOVACÍ" MARATON. 

TŘI MISTROVSKÉ MEDAILE PRO HODKO TEAM NA MČR JUNIOREK B…. 

První mistrovské tituly byly v letošním roce rozdány mezi JUNIORKAMI B. Náš klub reprezentovaly v Jablonci nad Nisou Ella a Isi Wright a Adina Kodýdková, juniorek se celkem sešlo 61 gymnastek, které postupně ve dvou skupinách předvedly sestavy s obručemi a stuhami a poté 31 nejlepších závodnic postupovalo do finálového závodu s libovolným náčiním…..tedy nervy k prasknutí… 😊.

Jako první se z našich gymnastek představila Ella WRIGHT, které tréma doslova svázala ruce i nohy, ale Ella po pokažené obruči zabojovala v sestavě se stuhou, kde to "cinklo" 🥉, Adina KODÝDKOVÁ i Isi WRIGHT se rovněž nevyvarovaly chyb, ale jejich výkony se s dalšími sestavami zlepšovaly, zejména Isi WRIGHT byla v tomto dni závodně "při chuti"….A STALA SE MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY V SESTAVĚ S OBRUČÍ v klasifikaci ročníku 2008 🥇

I když umí naše holky cvičit mnohem lépe, první letošní mistrovství i tentokrát přineslo našemu klubu cenné kovy a my máme velikou radost.

Isi WRIGHT – víceboj 9., obruč 🥇, libovolné náčiní 🥉

Ella WRIGHT – víceboj 29. , stuha 🥉

Adina KODÝDKOVÁ – víceboj 12., stuha 6., libovolné náčiní 4.

Děkujeme, gratulujeme a fofrem "valíme" dál, protože už za rohem číhá MČR nadějí starších B 💞

OBLASTNÍ PŘEBOR NADĚJÍ "A"

V sobotu 6.5. se uskutečnil ve stejném systému jako minulý týden oblastní přebor Prahy kategorií nadějí nejmladších, mladších a starších "A", který hostil SK Motorlet Praha.

Nejprve se v dopoledním nepostupovém závodě představily naděje nejmladší a naši nejmladší benjamínci si poprvé ozkoušeli mistrovskou soutěž.

V kategorii 2017 obsadila Nikolka DUBOVÁ krásné 2.místo🥈. V kategorii 2015 se naše gymnastky seřadily hned pod stupni vítězů – Sofinka KOHOUTOVÁ na krásném 4.místě, Amálka HÝŘOVÁ na 5.místě a Valentýnka HÝŘOVÁ na 7.místě. MOC GRATULUJEME🍀🍀.

V odpoledním závodě, již postupovém na MČR se představily 4 naše gymnastky, které se snažily ve čtyřboji s obručí, míčem, kuželi a stuhou probojovat do 2/3 startovního pole, protože tento výsledek zaručoval postup na MČR. Závod byl náročný, čtyřboj sestav prostě "není žádná sranda", navíc se závodilo do pozdních večerních hodin. Holky ale zabojovaly a zvládly to❣.

Výsledkový servis (pouze výsledky pro ČR) – NST A 2011-2012:

Terezka Kopecká (2011) – víceboj, obruč, míč, stuha 🥈🥈🥈🥈, kužele 🥇

Sydney Kinder (2012) – víceboj 6.místo, obruč, stuha 🥈🥈, míč, kužele 🥇 🥇

Pavlínka Burešová (2011) – víceboj 7.místo

Danielka Frydrychová (2012) – víceboj 11.místo, kužele 🥉

VŠECHNY NAŠE GYMNASTKY SE KVALIFIKOVALY NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY. GRATULUJEME A MÁME Z VÁS VELKOU RADOST, I KDYŽ JE PŘED NÁMI JEŠTĚ HODNĚ PRÁCE.

OBLASTNÍ PŘEBOR KATEGORIÍ NADĚJÍ A JUNIOREK B

…roztáčíme kolotoč oblastních přeborů a kvalifikací na Mistrovství České republiky, letos ve zcela odlišném módu kombinace se závodnicemi s cizím státní příslušností. Jako první bojovaly o titul přebornic Prahy všechny gymnastky kategorie B. Pořádání oblastního přeboru se ujal po delší době náš klub, a i když to nebylo jednoduché, pořadatelství nás bavilo a vše klaplo 🧡.

Letos postupovým klíčem procházela polovina českých závodnic a polovina závodnic s cizí státní příslušností, navíc gymnastky bojovaly o přebornické tituly i v jednotlivých ročnících a jednotlivých náčiních. Postupový klíč je asi vždy znakem lehké nervozity, přece jen, postup na Mistrovství České republiky je cílem a vrcholem sezóny pro každou gymnastku.

Nejprve se představily NADĚJE STARŠÍ, kde jsme měly trojnásobné zastoupení. Kája KOTOVÁ, Naty MICHLOVÁ a nově v této kategorii i Eliška KOHOUTOVÁ. Trojboj s obručí, míčem a kuželi zvládly holky statečně a bez hrubých chyb, což neznamená, že chybičky nebyly 🤣🤣🤣 a máme pořád na čem pracovat. Máme ale obrovskou radost, že všechny tři VYBOJOVALY POSTUP NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY!!! 👍🍀💪

Výsledkový servis (pouze výsledky pro ČR) – naděje starší B 2011-2012:

Naty MICHLOVÁ (2011) - 🥈víceboj, 🥈míč

Kája KOTOVÁ (2011) - 🥉 víceboj, 🥉míč, 🥈kužele, 🥇 a TITUL PŘEBORNICE PRAHY libovolné náčiní

Eliška KOHOUTOVÁ (2012) – 4.místo víceboj, 🥈míč, 🥈kužele, 🥈libovolné náčiní

Naše juniorky také bojovaly o pouhých 7 postupových míst. Nervozita by se dala krájet, zvláště, když byly na pořadu velice zrádné sestavy se stuhou 😊. Ale pěkně postupně. Holky nejprve předvedly sestavy s obručí, Adina KODÝDKOVÁ i Isi WRIGHT zvládly toto náčiní bravurně, černou minutku a půl si na koberci zažila Ella WRIGHT, kterou obruč opravdu neposlouchala. Závod ale končí po poslední sestavě, tedy jsme bojovaly dál. Holky zvládly stuhy s noblesou a užily si i poslední libovolná náčiní, Adina s Ellou sestavu s míčem a Isi zábavné kuželky. I zde se všem našim gymnastkám ročníku 2008 podařilo VYBOJOVAT POSTUP NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY!!! 👍🍀💪V ročníku 2009 nás reprezentovala i Kačka RYBAKOVA, které bohužel postup na MČR unikl jen o vlásek a pěkně zacvičila i Dianka KOPPOVÁ, ale postup byl letos ještě vzdálený. Nicméně nevadí, protože každá zkušenost se počítá a my jsme na vás stejně pyšné.

Výsledkový servis (pouze výsledky pro ČR) – juniorky B 2008-2010:

Adina KODÝDKOVÁ (2008) - 🥇víceboj a TITUL PŘEBORNICE PRAHY, 🥇obruč a TITUL PŘEBORNICE PRAHY, 🥇stuha a TITUL PŘEBORNICE PRAHY, 🥉libovolné náčiní🥈míč

Isi WRIGHT (2008) - 🥈 víceboj, 🥈obruč, 🥈stuha, 🥈libovolné náčiní

Ella WRIGHT (2008) – 5.místo víceboj, 🥉stuha, 🥇 libovolné náčiní obruč a TITUL PŘEBORNICE PRAHY

Kačka RYBAKOVA (2009) – 10.místo víceboj (mezinárodní závod přidružený k OP),

Dianka KOPPOVÁ (2009) – 11.místo víceboj, 🥈obruč, 🥉stuha , 🥉libovolné náčiní

MOC GRATULUJEME VŠEM NAŠIM GYMNASTKÁM A RADUJEME SE SPOLEČNĚ S POSTUPŮ NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY🍀🍀🍀, DĚKUJEME NAŠIM TRENÉRKÁM, ROZHODČÍM A RODIČŮM ZA PŘÍPRAVU ZÁVODU!!! 😊.

ME v MG / Baku
ME v MG / Baku

...a máme další skvělé novinky...ani letošní vrcholná evropská soutěž nebude bez účasti našeho klubu. 

KÁJA HAVLÍKOVÁ SI VYBOJOVALA ÚČAST NA MISTROVSTVÍ EVROPY SENIOREK V BAKU. 

V polovině května odcestuje Kája spolu s Denisou Štěpánkovou a Nikolou Novákovou do Azerbajdžánské metropole, kde předvede své sestavy s obručí a kuželi. Přejeme Káje do závěrečné fáze přípravy hlavně pevné zdraví a výdrž, aby své sestavy dotrénovala a předvedla bez chybiček. 

VELKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KTEŘÍ ZA TÍMTO VELKÝM ÚSPĚCHEM STOJÍ. MOC DĚKUJEME! KÁJO, JSME NA TEBE PYŠNÍ!

KVALIFIKACE JUNIOREK A – 22.04.2023 Vyškov
KVALIFIKACE JUNIOREK A – 22.04.2023 Vyškov

KVALIFIKACE JUNIOREK A – 22.04.2023 Vyškov a 10 medailí pro HODKO HOLKY

Sobota 22.4. byla pro naše juniorky velmi důležitým dnem, protože se konala KVALIFIKACE pro MČR JUNIOREK A, které se bude konat na konci září. Mezi téměř 50 gymnastkami se utkala i pětice našich gymnastek, a to Terka OBSTOVÁ, Alisa SAMAREVA, Johanka BABIŠTOVÁ, Barča KŘÍŽKOVÁ a Natálka LAGRONOVÁ ve čtyřboji s obručí, míčem, kuželi a stuhou. Prvních 25 gymnastek z kvalifikace bude mít možnost startu na podzimním MČR, stejně tak jako i cizinky, které dosáhly stejný počet bodů jako poslední postupující česká gymnastka. 

V první skupině se představily Johanka, Terka a Barča. Byl to velký nápor na nervy, přece jen holky bojovaly o hodně . Všechny od ledna pracovaly na nových sestavách a některé se ještě připravovaly na přijímací zkoušky, takže práce nad hlavu "na všech frontách".

Johanka se startovním číslem 5 zahájila sestavou s obručí, moc pěkně, míč s chybkou na konci, trošku "rozverné" kužele, ale bohužel stuha byla hooodně neposlušná a létala si, kam chtěla. Terezka zvládla projít celým čtyřbojem velmi soustředěně a bez hrubých chyb, z čehož máme velkou radost. Je třeba hodně pracovat na výrazu a artistice, ale celkový výkon pěkný, zejména sestava s míčem se moc povedla. Barču hooodně moc potrápil míč, ale pěkně provedla sestavy se stuhou a kuželi. A Natálka válčila se stuhou a míčem, ale pěkně se povedla zejména obruč. Alisa se s obručí proběhla za závodní plochu, ale jinak také podala velmi vyrovnaný výkon. 

Výsledkový "Babylon" tedy následující: VŠECHNA NAŠE DĚVČATA POSTUPUJÍ NA PODZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK A což je opravdu velká PARÁDA. Víceboj závodnic České republiky: Terezka OBSTOVÁ 3.místo, Johanka BABIŠTOVÁ 5.místo, Natálka LAGRONOVÁ 16.místo a Barča KŘÍŽKOVÁ, naše "štístko" 25.místo. 

Víceboj cizinek: Alisa SAMAREVA 2.místo 

Klasifikace jednotlivých náčiní – CZE – ročník 2008: Terka OBSTOVÁ – obruč 3.místo, míč 2.místo, kužele BOŽÍ 1.místo, stuha 2.místo.

Klasifikace jednotlivých náčiní – CZE – ročník 2010: Johanka BABIŠTOVÁ – obruč BOŽÍ 1.místo, míč 2.místo, kužele 3.místo. 

MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME MONICE ZA PŘÍPRAVU A VŠEM "FANDIČŮM" ZA PODPORU, ZABRALO TO!!!

KONTROLNÍ ZÁVOD REPRE / 16.04.2023 Jihlava
KONTROLNÍ ZÁVOD REPRE / 16.04.2023 Jihlava

KONTROLNÍ ZÁVOD REPREZENTACE – Jihlava 16.04.2023

Jihlava hostila v neděli 16.04.2023 poslední kontrolní test českých reprezentantek. Kája HAVLÍKOVÁ i tento kontrolní závod zvládla velmi dobře a obsadila celkové 3.místo. Moc gratulujeme.

Výsledky:

1. ŠTĚPÁNKOVÁ Denisa 110,317

2. NOVÁKOVÁ Nikola 110,550

3. HAVLÍKOVÁ Karolína 103,100

4. PODLAHOVÁ Adéla 92,35

5. HORTOVÁ Isabela 49,00 (odstoupila ze zdravotních důvodů)

HRADECKÁ KORUNKA KPMG / Hradec Králové
HRADECKÁ KORUNKA KPMG / Hradec Králové

HRADECKÁ KORUNKA 2023

V neděli jsme s holkami kpmg zavítali na závod do Hradce Králové. Všechny si zaslouží velkou pochvalu, protože díky své píli na trénincích předvedly opět lepší výkony oproti předešlým závodům.

GALATEA CUP 2023 / CHORVATSKO
GALATEA CUP 2023 / CHORVATSKO

GALATEA CUP 2023. 

A opět vyrážíme za hranice všedních dnů, tentokráte do našeho milovaného Chorvatska na mezinárodní závod do Vrsaru….jen pár slov….spolupráce nás baví, do Chorvatska vyrážíme 2 autobusy s českými gymnastkami, nejen z Hodkoviček, ale i z SKP Brno a SKMG Máj České Budějovice, čímž to moc děkujeme paní Jarce Uherkové Zajoncové za organizaci této mega akce a také všem za bezvadnou součinnost v rámci tréninků i závodu, který byl opravdovým dvoudenním maratonem všech kategorií v nabité konkurenci 15 států nejen z Evropy, ale i Austrálie, Nového Zélandu a Chile.

Naše gymnastky se představily v sobotním i nedělním klání, některé závodnice jsme musely z časových důvodů přesunout z kategorií B do kategorií A, ale tohoto nelehkého úkolu se zhostily se ctí a bojovaly velmi statečně….konkurence byla obrovská. Neskutečně kvalitní závodnice ve všech věkových kategoriích, kterým pouze smutně koukáme ve výsledkových listinách na záda, ale i kvalitní výkony českých děvčat, které snesou srovnání s těžkou a vynikající zahraniční konkurencí a snad i naděje, že by se mohlo v české moderní gymnastice blýskat na lepší časy. Výsledkově to nebylo až tak špatné a občas nám i něco "cinklo".

PRE-JUNIOR B 2012: Skvěle si vedla Eliška KOHOUTOVÁ, která ve víceboji obsadila 6.místo, ale vybojovala skvělý bronz za sestavu s obručí a 4.místo za sestavu s kuželi.

PRE-JUNIOR A 2011: Terka KOPECKÁ na výborném 4.místě ve víceboji, 4.místo v sestavě s míčem, 5. příčka za obruč a výborná stříbrná medaile za krásné kužele. Pavlínka BUREŠOVÁ na 13.příčce, 15. místo pro Káju KOTOVOU a 16.místo pro Natálku MICHLOVOU, jejichž výkon byl poznamenám velkou nervozitou a tudíž velkými chybami, ale příště bude určitě lépe.

JUNIORS 2008-2010: Soutěž juniorek a celkem 44 gymnastek…v celkové klasifikaci tohoto "trojročníku" si nejlépe z našich vedla Johanka BABIŠTOVÁ na 21.místě, ale v klasifikaci ročníku 2010 jí patřilo výborné 5.místo a dokonce bronz za sestavu s kuželi . Hned na 22.místě krásně překvapila Kačka RYBAKOVA, která ač z kategorie B, byla skvělá. V klasifikaci ročníku 2009 obsadila Kačka bezvadné 10.místo a Dianka KOPPOVÁ místo 13 . Bára KŘÍŽKOVÁ po hodně nepovedené sestavě s míčem obsadila 29. příčku, ale mezi 2010 perfektní 9.místo, na 32. místě byla Isi WRIGHT, mezi 2008 skvělé 11.místo, na 34. místě Ella WRIGHT a 12.místo mezi ročníky 2008 a na 37.místě Natálka LAGRONOVÁ, ale s pěkným 13.místem mezi gymnastkami ročníku 2010 a 44. Dianka KOPPOVÁ. 

SENIORS: Kája Havlíková s Naty Husovskou neměly vůbec lehkou pozici. Kája neměla dnes vůbec svůj den, náčiní bylo hodně neposlušné, nakonec v trojboji mezi 27 gymnastkami celkové 8.místo pro Káju a pro Naty po "rozsekaném" míči celková 13.pozice…..ALE v klasifikaci nejmladšího seniorského ročníku 2007 obsadila Natálka 7.místo a báječnou 5.příčku za krásnou novou sestavu s obručí. Karolína si odvezla v klasifikaci ročníků 2004-2006 tři stříbrné medaile a jeden bronz.

MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME ZA FANDĚNÍ Z DOMOVA, DĚKUJEME VŠEM ČESKÝM ROZHODČÍM A TRENÉRŮM ZA BEZVA ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOST

UPREAL CUP

…zbytek týmu TJ Sokol Hodkovičky se vydal v předvečer velikonočních svátků na velmi 1.ročník pohárového závodu UPREAL CUP, který pořádal v krásné sportovní hale v Táboře oddíl Akademie MG Kláry Petržilkové. Moc děkujeme za pozvání, závod jsme si krásně užily a prostředí přímo fantastické. Závodu se účastnil celý zbytek HODKO PARTY a na dálku jsme fandily i Káje v Sofii. Závod byl i s mezinárodní účastí, mohly jsme shlédnout i gymnastky z Německa a Lotyšska. 

NNML 2015 a ml.: V nejmladší kategorii zacvičily sestavy beznáčiní Nikolka Dubová a Sofinka Kohoutová. Opět jsme zůstaly hned pod stupínky vítězů. Sofinka na krásné, i když bramborovém 4.místě a Nikolka na 6.příčce. 

NML A 2013: Dorotka Heinrichová obsadila 9.místo a jen o pár místeček jí utekla účast ve finále, ale moc chválíme za druhou nejvyšší známku v klasifikaci sestavy s obručí.

NST B 2011-2012: Kája KOTOVÁ si vedla výborně i v tomto závodě, kdy opět stanula na nejvyšším stupínku a obsadila 1.místo , Natálka Michlová nezaostala a vybojovala krásné 3.místo zejména pěkně zacvičenou sestavou s obručí. Elišce Kohoutové patřilo 4.místo , ale druhé nejvyšší hodnocení sestavy s kuželi. 

NST A 2011-2012: v této kategorii se představilo celkem 22 gymnastek, mezi nimi i 4 Hodko holky. Po delší nemoci si závodní koberec "osahala" Terka KOPECKÁ, která vybojovala celkové 2.místo , stříbro jí patřilo i v sestavě s míčem , v sestavách s obručí a kuželi si odváží 1.místo . Do finálových bojů postoupila i Danielka FRYDRYCHOVÁ, která obsadila 7.místo a nás moc těší její 4.příčka v sestavě s obručí. Pavlínka BUREŠOVÁ bohužel pouhá 2 místečka za branami finále na 14.místě, a hned na 15.místě i Sydney KINDER. 

JUNIORKY B 2008-2010: mezi 15 gymnastkami i naše čtveřice. Adina KODÝDKOVÁ na 3.místě a s nejlepším hodnocením za míč . Kačka RYBAKOVA na 4.místě a s třetí nejvyšší známkou za obruč. Na 6.místě Isi WRIGHT, ale krásné za "konečně" povedené kužele a 14.místo pro Dianku KOPPOVOU 

JUNIORKY A: naše pětice si věru nevedla špatně, kvalifikace pro MČR se blíží, máme radost, dobrý pocit a snad i trochu času nešvary v sestavách ještě zvládnout a vylepšit. Vítězkou se stala s velmi komfortním náskokem Alisa SAMAREVA, která si svoji zlatou sbírku obohatila i za sestavy s míčem a kuželi a stříbro získala v sestavě s obručí. Na 2.místě skončila Johanka BABIŠTOVÁ a stříbro jí patří i za míč a bronz za kužele . Terezka OBSTOVÁ na 4.příčce víceboje, ale stříbrná radost za kužele a stuhu . Natálka LAGRONOVÁ celkově 9., těsně za branami finále, ale krásné 4.místo za kužele a Barborka KŘÍŽKOVÁ na 13.místě, ale pěkné 7.místo za sestavu s míčem.

SENIORKY A: Naty Husovská statečně ve trojboji sestav ve velkém souboji s Lotyšskou reprezentantkou. Celkově 2., ale dvě skvělá první místa za obruč a stuhu a stříbro za kužele , které se zatím moc nedaří udržet na koberci .

MÁME RADOST, ŽE PO OPERACI UŽ S NÁMI "KOUČOVALA" TRENÉRKA MONČA A MOC GRATULUJEME!!!

SOFIA CUP 2023 – KÁJA HAVLÍKOVÁ BOJUJE O ÚČAST NA MISTROVSTVÍ EVROPY !!! 

Mílovými kroky se blíží Velikonoce….sice si dáme volno, ale závodíme na mnoha frontách…tedy začněme odshora….O velikonočním víkendu již tradičně hostí bulharská Sofie velké mezinárodní klání SOFIA CUP. Letos se účastnilo 34 zemí z celého světa a česká reprezentace se účastnila v plném složení juniorek i seniorek. Pro všechny české reprezentantky bylo toto klání zároveň dalším kontrolním měřením sil. Kája se v pátek představila v sestavách s míčem a obručí a v sobotu se stuhou a kuželi. Páteční výkon Káji můžeme hodnotit více než kladně, i přes velkou chybu v sestavě s míčem jí patřilo mezi 46 gymnastkami, které byly klasifikovány ve víceboji (vždy 2 ze státu) pro nás výborné 21.místo. V sobotu si ale bohužel Kája "navařila kyblík zkyslé kaše" především nepovedenou sestavou se stuhou, která byla takovým malým stuhovým peklem, kterým musela Kája projít, ale i to k vrcholovému sportu patří. Kája se nevzdala a velmi slušnou sestavou s kuželi ukončila své dvoudenní zápolení, aby mezi českými reprezentantkami zaujala opět 3.místo. V klasifikaci jednotlivých náčiní mezi 62 gymnastkami jí patřilo 24.místo v obruči, 32. místo v míči, 33.místo v kuželích a "šílené" 60.!!!! místo v klasifikaci sestavy se stuhou. Kája vylepšila své známky za artistiku a pracuje i na obtížnosti sestav, pořadí okolo poloviny startovního pole je pro nás velkým zlepšením a motivací pro další práci. 

ZÁVĚREM VELKÉ PODĚKOVÁNÍ LUĎKOVI VIDLÁKOVI ZA TRENÉRSKÉ VEDENÍ. Luďo, díky!

Aprílový víkend si užily i holky z kombinovaného programu, které se vydaly na Velikonoční závod do Tábora. Účastnila se 4 děvčata a předvedla slušné výkony s hezkým výrazem a bez velkých pádů, chyb a karambolů.Ve startovním poli se vůbec neztratily a zaslouží si velkou pochvalu a přejeme jim hodně sil a píle do přípravy před dalšími závody v Hradci Králové, Plzni, Klánovicích a u nás na domácím Monet Cupu. 

...a jdeme dál...hola hola Apríl volá :-) …vykračujeme levou nohou do aprílového měsíce, který bude nabitý gymnastickými soutěžemi a na konci měsíce se pomaličku blížíme i k zahájení soutěží přebornických a mistrovských…. Tedy první aprílový víkend jsme vyrazily do Hradce Králové….tradiční AJUR CUP…MEMORIÁL RADKA URMINSKÉHO bychom chtěly tentokrát okomentovat takovým malým dopisem tam nahoru:

Milý Radku,

Již nějaký čas tu mezi námi nejsi, ale my na Tebe s láskou vzpomínáme a jsme si jisté, že to seshora monitoruješ a vlastně jsi tu svým nezdolným duchem mezi námi. Zase je duben, tak bereme ten překrásný putovní pohár a jedeme za vámi do Hradce a zkusíme o něj znovu bojovat. Máme pár novinek, máme nová gymnastická miminka 😊, takže spousta práce před námi a doufáme, že i mezi nimi dříme pár talentů, ostatní holky rostou jako z vody, na některé už leze puberta, takže se nenudíme. Tvoje milovaná Kája se dostala do seniorské reprezentace a Natálka Husovská byla v loňském roce na Mistrovství Evropy, máme z nich radost, ale někdy bychom je roztrhly. Všechny holky nás těší, stále válčíme, bojujeme o halu, o nějakou tu korunu, o to, aby bylo dětem v našem sportu dobře. Monča byla na operaci s kolenem, ale za chvilku už bude zase běhat jak o život 😊. Yvona stále vládne závodu svoji svižnou a praktickou rozhodcovskou rukou, a my se k vám všichni rádi vracíme, protože Markéta s Davidem jsou prostě báječní. Zrovna letos jsme vzpomínaly, jak jsi jednou počítal závod systémem "minuta na sestavu stačí" a byli jsme tam skoro do 23.00, moc jsme se nasmáli, tak, jako když jsi tu s námi byl, milý Radku… sumasumárum je to asi všechno, posíláme 💋 nahoru a poslušně hlásíme, že se nám pohár podařilo obhájit a s hrdostí ho vezeme zpět do "bažiny" 😊 v Hodkovičkách a budeme ho celý rok opatrovat.

Máme Tě rády a příští rok zase na viděnou.

Tvoje Hodko holky

A ještě výsledkový servis:

NNML 2017: Nikolka Dubová 🥈

NNML 2015: Sofinka Kohoutová 5.místo, Amálka Hýřová 7.místo, Valentýnka Hýřová 10.místo

NML A 2013-2014: Dorotka Heinrichová 7.místo

NST B 2011-2012: Kája Kotová 🥇🏆, Natálka Michlová 🥉, Eliška Kohoutová 6.místo

NST A 2011-2012: Dáňa Frydrychová 4.místo, Pavlínka Burešová 5.místo

JUNIORKY B 2009: Kačka Rybakova 🥈

JUNIORKY B 2008: Ella Wright 🥇🏆, Adina Kodýdková 🥈, Isi Wright 4.místo

Juniorky A 208-2010: Terka Obstová 🥇🏆, Johanka Babištová 🥈, Alisa Samareva 5.místo, Barča Křížková 6.místo, Natálka Lagronová 9.místo

SENIORKY A 2007 a st.: Kája Havlíková 🥇🏆, Natálka Husovská 🥉

!!!! MOC GRATULUJEME K OBHAJOBĚ POHÁRU!!!!

BIZON CUP 2023….děvčata z kombinovaného programu nám také dělají obrovskou radost, hlavně tím, že se svými trenérkami připravily krásné sestavy a účastní se pohárových závodů po celé republice, jakým je i tradiční BIZON CUP. Holky, moc vám fandíme a gratulujeme k pěkným výsledkům. JEN TAK DÁL 💞🍀💞🍀💞🍀!!!!